Záhadná žena 4: Vražda v lázních

Záhadná žena 4: Vražda v lázních

O pořadu

Samantha dostala zakázku, má nafotit fotografie pro lázně Drummonds do jejich nového katalogu. Cassie se rozhodla, že pojede s ní a také si jednou odpočine zatímco Samantha bude pracovat. Přivítá je velmi malý kolektiv lázní. Doktor Drummonds, Tina, která pracuje jako šéfkonzultantka a lázeňská estetička a Adam, osobní trenér. Součástí terapie jsou i koně, o které se stará zamlklá dívka Emily. Klientek je tam jen pár a mezi nimi i dvě letité kamarádky Alice Robbinsová a Debbie Philipsová.Hned první večer se však provalí, že Debbie měla poměr s Aliciiným manželem a mezi ženami propukne ostrá hádka. Ale ostatním ženám je to vcelku jedno. Všechny dostaly vitamínovou injekci a mají dobrou náladu, cítí se plné energie a chtějí si nechat dělat estetické zákroky, které jim personál lehce vnucuje. Samantha to nechápe, podle ní je vůbec nepotřebují. Druhý den jdou všechny s Adamem na vycházku, při které si Debbie poraní kotník a musí se vrátit, aby ji doktor ošetřil.

Debbie při večeři chybí a Adam pro ni zajde. Najde však jen vzkaz, že odjela. Ošetřovatelku koní Emily ta informace velmi rozruší. Samantha s Cassie za ní zajdou a Emily je vede přírodou, sama neví kam, až najdou mrtvé tělo Debbie. Emily o sobě prohlašuje, že je senzibil, tušila, že se něco stane, ale nevěděla nic konkrétního. Na místo, kde ležela mrtvá ji dovedla jen intuice, s vraždou nemá nic společného. To si nemyslí šerif Connors a tak se do případu musí vložit Samantha s Cassie. V lázních se děje něco divného a tak poprosí Philbyho, aby jim za pomoci svých tajných kontaktů pomohl najít nějaké informace o hospodaření lázní i o personálu. Jsou to velmi zajímavé informace. Podle účetnictví, které je k dispozici Finančnímu úřadu, jsou lázně vlastně na pokraji krachu. Ale Philbymu se podaří odhalit účet v zahraničí, na kterém je nemalá částka. Přístup k němu má jen jedna osoba, ale která, to se nedá zjistit. Dalším pátráním vyjde najevo, že doktor Drummonds přišel o lékařskou licenci a jehož pravé jméno je Albert Greely. Byl zatčený za to, že ve Wisconsinu používal neschválené léky. Navíc mu byly z firmy Fairgate vypláceny peníze za to, že na pacientkách testoval neschválené léky bez jejich vědomí. Pokud měly málo vedlejších účinků, Drummonds vytvořil falešné dokumenty o testech a firma si zažádala o oficiální licenci na lék.

Podle Connorse to stačí na zatčení, ale nedokazuje to, kdo zabil Debbie. Drummonds se snaží všechny přesvědčit, že to všechno dělá z lásky k bližnímu. I chudí a různě postižení lidé přeci mají právo na to, aby vypadali dobře a nemuseli za to platit obrovské sumy. O žádném zahraničním účtě prý nic neví. Je zatčený, ale později propuštěný na kauci.

Emily se mezitím ukrývá v knihkupectví a zase má vizi. Vidí začáteční číslo nějakého účtu. Když to Samantha poví zaměstnancům lázní, doufá, že je tím vyláká a neplete se. Emily zůstane v obchodě sama a tam ji překvapí Tina, která si ji pokusí zabít. Dílo nedokoná, protože ji překvapí Samantha, která to očekávala. Ženy se spolu poperou, ale to už je tam šerif Connors a Tinu zatýká. To ona zabila Debbie protože Debbie byla zdravotní sestra a všimla si, že preparáty, které se v lázních používají nemají označení jaké mají povolené léky a proto musela zemřít. To Tina ji zabila a Tina také převáděla peníze na zahraniční účet. O Drummondsovi se vyjadřuje dost pohrdavě. Je to prý hlupák, který doopravdy věří, že pomáhá lidem a nemá ani tušení kolik mají na zahraničním kontě naspořeno.

Emily děkuje za záchranu života a za azyl a rozhodla se jít studovat medicínu na Harvard, kam již byla přijata. Její poslední vize jsou, že Cassie bude mít dvojčata a Samantha se seznámí se svým princem.