Záhadná žena 1: Víkend plný záhad

Záhadná žena 1: Víkend plný záhad

O pořadu

Samantha se rozhodla uspořádat ve svém knihkupectví Záhadná žena autogramiádu tří úspěšných autorek detektivek a akci nazvala Víkend plný záhad. Aby si na to vydělala, musí udělat pár fotografií pro noviny. Spisovatelky ji nijak nešetří.

Samantha zve na akci i Dorothy, svou stálou zákaznici, ale ta reaguje poněkud divně a na akci nepřijde. Nejslavnější ze tří autorek, Claire Beckmanová, hned první večer učiní šokující prohlášení, že se chystá do důchodu a už nebude psát. Během chvíle se ocitne v ohrožení života, když na ni někdo vystřelí z pistole ukryté v jedné z knih na polici. Pistole patří právě Dorothy, která Samanthě tvrdí, že žádnou zbraň nevlastní. Kroky šerifa Connorse neomylně vedou k Dorothy a ta je zatčena. Samantha za pomoci Philbyho prohledá její dům a najde tam vzácná první vydání knih a také šeky na 900 dolarů, které byly Dorothy zaslány přes službu CSC. Zajímavé jsou i novinové výstřižky o skutečných trestných činech, ale nezdá se, že by Dorothy byla vražedkyní. I šerif ji musí propustit.

Samanthě to nedá a pátrá k nelibosti šerifa na vlastní pěst. Zjišťuje, že Claire má osobní asistentku Beth, která by pro ni udělala všechno na světě. Také má snoubence Granta, podle kterého Claire posílá svému bývalému manželovi měsíčně šeky. Ten by mohl mít motiv, když se Claire chystá do důchodu. Ale podle zjištění je bývalý manžel už dva roky upoután na invalidní vozík a bude se ženit, takže případné výživné po své bývalé ženě nebude už moci požadovat…