Prima LOVE, Superdrbna

Super drbna IV

O pořadu

Nová série, nové postavy, nové milostné zápletky a problémy. A samozřejmě New York.
Nic vám neunikne! XOXO, Super drbna.Originální název: Gossip Girl
USA 2009-2010, Warner Bros.
Žánr: drama / komedie / romantika
Série: 4.
Počet epizod: 22
Délka epizody: 43 minut

Tvůrci: Josh Schwartz a Stephanie Savage

Hrají: Super drbna (Klára Sochorová), Blake Lively / Serena van der Woodsenová (Anna Remková), Leighton Meesterová / Blair Waldorfová (Lucie Vondráčková), Penn Badgley / Dan Humphrey (Radek Kuchař), Chace Crawford / Nate Archibald (Michal Holán), Taylor Momsenová / Jenny Humphreyová (Terezie Taberyová), Ed Westwick / Chuck Bass (Matěj Hádek), Kelly Rutherfordová / Lily van der Woodsenová (Simona Vrbická), Matthew Settle / Rufus Humphrey (Libor Hruška), Jessica Szohr / Vanessa Abrahamsová (Jitka Moučková) a další

 

O seriálu

Seriál o skandálním stylu života manhattanské smetánky na motivy populárních románů Cecily von Ziegesarové se vrací. Vše se točí kolem blogu vševědoucí Super drbny, která pomocí textových správ a updatů na svém webu odhaluje a šíří všechny skandály, jež se na Upper East Side odehrávají. A ve světě, kde vládnou drby a pomluvy a vlivní mladí lidé mají dost peněz, aby si užívali svodů New Yorku, není o intriky a tajemství nouze. Udržet si přehled o měnících se přátelstvích, nepřátelstvích a vztazích v nepřehledném světě boháčů není snadné. Od toho je tu naštěstí Super drbna.

 

Čtvrtá série odstartuje v Paříži. Blair Waldorfová tam tráví krásné léto, aniž by tušila, že její bývalou lásku Chucka v Praze postřelili. Na konci třetí série se Chuck vyspal s Jenny Humphreyovou a Blair se z toho snaží vzpamatovat. Když se Chuck náhle v Paříži objeví s krásnou novou přítelkyní Evou (Clémence Poésy), oba se musí postavit minulosti čelem. Serena van der Woodsenová si rovněž užívá pařížského slunce a snaží se vyhnout rozhodnutí, ke kterému z dlouholetých přátel se po návratu vrátit. Netuší, že volba už není v jejích rukou.

 

Dan Humphrey na konci minulé série zjistil, že s ním Georgina Sparksová (Michelle Trachtenbergová) čeká dítě, takže se mu život obrátil vzhůru nohama. Uleví se mu, až když mu přijde na pomoc bývalá přítelkyně Vanessa Abrahamsová. Stejně však na Serenu těžko zapomíná.
Nate Archibald se po bolestivém rozchodu se Serenou chová jako playboy a balí holky horem dolem. Když se ale objeví kurážná a tajnůstkářská Juliet Sharpová (Katie Cassidyová), pomůže mu vztah se Serenou přehodnotit. Jenže Juliet má vlastní cíle a první polovina čtvrté série se točí kolem jejího plánu, jak se pomstít Sereně za křivdu z minulosti.

 

Druhá polovina řady se zaměřuje na Chucka a jeho problémy v práci, když se snaží znovu převzít kontrolu nad Bass Industries. A také na jeho vztah s Blair. I všichni ostatní se dočkají dalších pestrých zápletek.

 

Zajímavosti

První dvě epizody se natáčely v autentických lokacích v Paříži.

Ve čtyřech epizodách se jako Chuckova nová přítelkyně objeví Clémence Poésy, která je známá jako Fleur Delacourová z Harry Pottera.

Super drbna dvakrát vyhrála cenu Teenage Choice Award za nejlepší seriál.

Pilotní díl je natočený přímo podle knížky Cecily von Ziegesarové Gossip Girl – líbej mě. Jinak je však seriál knižní sérií jen volně inspirovaný. Dějová linie a některé vztahy postav jsou úplně jiné.

Hrají

Leighton Meesterová (Blair Wladorfová)
Leigton se narodila v momentě, kdy si její matka odpykávala ve vězení trest za obchod s marihuanou. V jedenácti se z Floridy přestěhovala do New Yorku, kde se seznámila s fotografkou Sophií Coppolovou, které pózovala. Ve třinácti debutovala v seriálu Právo a pořádek a poté se objevila v mnoha dalších televizních projektech a filmech. Když zrovna netočí, věnuje se hudbě a kreativnímu psaní. Sama napsala píseň k hororové komedii Drive Thru, v níž i hraje. Její příjmení znamená v holandštině mistr nebo učitel.

Blake Lively (Serena van der Woodsenová)
Pochází z umělecké rodiny, její otec je režisér a matka talentovaná manažerka. V jedenácti debutovala v otcově filmu a poté hrála ve snímku Sesterstvo putovních kalhot, za který získala nominaci na Teen Choice Awards. Stala se významnou módní ikonou a tváří reklamních kampaní oděvních návrhářů. Tři roky chodila s Pennem Badgleym, jenž hraje Chucka.

Chace Crawford (Nate Archibald)
Talentovaný herec vyrostl v Dallasu ve státě Texas. Jeho otec je dermatolog, matka učitelka. Má mladší sestru Candice. Po ukončení školy pracoval v Dallasu jako model. Přestěhoval se do Malibu, kde navštěvoval univerzitu. Právě tam začala jeho herecká kariéra. V poslední době je často obsazovaný do velkých hollywoodských filmů.

Penn Badgley (Dan Humphrey)
Ve volném čase se věnuje surfování, fotbalu, lyžování, snowboardingu, zpěvu a hraje na kytaru. Začínal v soap opeře Mladí a neklidní a objevil se ve známé komedii John Tucker musí zemřít (2006). Má starší nevlastní sestru, jako dítě daboval videohry.

Taylor Momsenová (Jenny Humphreyová)
Taylor se už jako tříletá objevila v reklamě. První velkou roli odehrála po boku Jimma Carreyho ve filmu Grinch. Ve čtrnácti se stala modelkou, v současnosti se věnuje především hudební kariéře. Má kapelu The Pretty Reckless, na podzim dělali předskokany Evanescenci nebo Guns N' Roses.

Ed Westwick (Chuck Bass)
Ed je původem Brit. Zpívá s rockovou skupinou The Filthy Youth, kterou založil s přáteli v Anglii. Od roku 2008 do roku 2010 chodil s Jessicou Szohrovou, která hraje Vanessu.