Krásná Fatmagul: Co jste o jednom z neúspěšnějších seriálů Turecka netušili?

Na Prima LOVE můžete každé odpoledne sledovat tureckou telenovelu Krásná Fatmagul. Celosvětově úspěšná Krásná Fatmagul vypráví o osudu Fatmagul, který začíná velkým traumatem, ale končí velkou láskou.
Fatmagul s Kerimem
Fatmagul s Kerimem
archiv Prima

reklama

Krásná Fatmagul (Beren Saat) si žije svůj sen, je zasnoubená se svou dětskou láskou Mustafou (Fırat Çelik) a těší se, až se vezmou. Mustafa pro ni dokonce staví dům, kde by mohli trávit celý život. Jenže jednoho večera si na ni počkají tři muži a posilněni alkoholem i drogami ji začnou provokovat. Zdánlivě nevinné obtěžování se zvrhne ve znásilnění.

Vesnická dívka Fatmagul se stává obětí krutého zločinu a její šťastný, bezstarostný život se navždy promění. Erdoğan (Kaan Taşaner), Selim (Engin Öztürk) a Vural (Buğra Gülsoy) ošklivě poznamenali nejen její tělo, ale zničili i celou její budoucnost. Jejich kamarád Kerim (Engin Akyürek), který Fatmagul sice neublížil, ale ani tomu nezabránil, má výčitky svědomí.

Krásná Fatmagul (1) - upoutávka
Krásná Fatmagul (1) - upoutávka

Když se Mustafa dozvídá, že Fatmagul byla sexuálně napadena, zruší zásnuby. Co je ještě horší, aby Fatmagul zachránila rodinnou čest, musí se vdát za jednoho z násilníků. Kerim souhlasí. Mustafa zuří. Chce ublížit nejen jemu, ale i nevinné Fatmagul, na kterou nedokáže zapomenout.

Krásná Fatmagul (20)
Krásná Fatmagul (20)

Co nevíte o turecké telenovele Krásná Fatmagul?

  • Turecký dramatický seriál Krásná Fatmagul měl premiéru v roce 2010. Postupně vznikly dvě série a celkem 80 epizod.
  • Seriál Krásná Fatmagul vznikl na motivy tureckého filmu Fatmagül'ün Suçu Ne?, který měl premiéru v roce 1986 a vznikl podle románu.
  • Krásná Fatmagul je velice populární v Íránu, kde se seriál vysílá nadabovaný do perštiny. Velkého úspěchu se Krásná Fatmagul dočkala také v Afghánistánu, Kosovu, Srbsku, Makedonii, Etiopii, Pákistánu nebo Čile.
  • Kvůli obrovské popularitě Krásné Fatmagul v Makedonii vznikl zákon, který omezuje vysílání tureckých pořadů během dne a v hlavním vysílacím čase. Makedonská vláda se tímto snaží zamezit šíření tureckého vlivu na makedonskou společnost.
  • Popularita seriálu Krásná Fatmagul v mnoha arabských zemích přispěla k nárůstu obliby turecké metropole Istanbul mezi arabskými turisty. 
  • V roce 2017 vznikla indický remake Krásné Fatmagul s názvem Kya Qusoor Hai Amala Ka?
Krásná Fatmagul

Poznejte seriálové postavy a herce turecké telenovely Krásná Fatmagul

Sledujte Krásnou Fatmagul na Prima LOVE každý den od středy v 16.00  vždy dva díly!

reklama

reklama