Dva muži zákona

Dva muži zákona

O seriálu

Kluci v akci Markus a Carl chytají neřády v napínavých i humorných příbězích.

 

Originální název: Double Trouble/Die Draufgänger

Země a rok výroby, distributor: Germany, 2010/2012, Telepol

Žánr: akční, kriminální, drama

Série: 1.

Počet epizod: 9

Délka epizody: 1x 90 min. + 8x 45 min.

Vysílání: od 19. 12. každý čtvrtek ve 23.00 hod.

 

Neokoukaný nový akční krimi seriál kombinuje napětí s humorem i vzrušením a při tom vychází z bohaté tradice subžánru „buddy movies“. Dvojice hlavních hrdinů detektivů by typicky nemohla být rozdílnější. Rodinný typ Markus (Jörg Schüttauf) se řídí pravidly a kvůli manželce a dětem se snaží vyhýbat nebezpečí. Jenže Carl (Dominic Boeer) je tak trochu šílený a do akce se vrhá zásadně po hlavě. Navzdory odlišnému pohledu na věc jsou ti dva výborní parťáci a ještě lepší přátelé.

Díky tomu se jim daří zatočit s padouchy, ať už jsou jejich zločiny sebepromyšlenější. Během devíti epizod čekají na Markuse a Carla sériový vrah zaměstnanců charity, ruská mafie, pašerák zbraní, zloději aut, drsní motorkáři, zákeřné žhářství, mrtvoly prošpikované lukostřeleckými šípy i to zdaleka nejnebezpečnější – vlastní osobní problémy.

 

Zajímavosti

První díl seriálu Dva muži zákona vznikl už v roce 2010. Má devadesátiminutovou délku celovečerního filmu a stal se nejsledovanějším pořadem ve vysílání televize RTL. Následujících osm epizod mělo premiéru o dva roky později.

Postavy dvou rozdílných detektivů, kteří se dohadují a škádlí při každé příležitosti, ale přesto jsou nejlepšími kámoši, představují naprostou filmovou klasiku. Mezi nejslavnější „příbuzné“ Markuse a Carla patří hrdinové Smrtonosné zbraně, Křižovatky smrti nebo Mizerové.

 

 

Osoby a obsazení

 

Markus Maiwald (Jörg Schüttauf)

Je rozvážnější, klidnější, a než se vrhne do akce, raději přemýšlí. Na první pohled vypadá jako rodinný typ, který za všech okolností myslí na ženu a děti. Nebezpečí není úplně jeho živlem. Parťák Carl mu někdy leze na nervy, ale udělal by pro něho všechno.

 

Carl Berger (Dominic Boeer)

Je divoký, impulzivní a nespoutaný. Do akce se vrhá po hlavě. Usedlému životu se spíš vyhýbá. Nebezpečí je jeho živlem. Parťák Markus je mu někdy pro smích a jindy mu leze na nervy, ale udělal by pro něho všechno.

 

 

Představitelé hlavních rolí

 

Jörg Schüttauf

Sympatický padesátník se narodil v německém městě Chemnitz a hercem se stal už v šesti letech, když ho jeho učitelka ze základní školy poslala do dětského divadla. Má rád ježdění na kole a na kánoi. V seriálu Místo činu si zahrál kriminalistu Fritze Delwa.

 

Dominic Boeer

Atleticky založený pětatřicátník pochází z německého Warsteinu. Má syna s australskou tanečnicí, choreografkou a specialistkou na výživu Alexandrou Hipwell. Zahrál si policistu Larse Pöhlmanna v krimi Soko Wismar, které je spřízněné se seriály Soko Vídeň, Vraždy v Kitzbühelu a Speciální tým Kolín.