Zlá krev mezi Bette Davis a Joan Crawford: Co se vlastně stalo při natáčení Baby Jane?

Každou sobotu a neděli můžete sledovat seriál Zlá krev vyprávějící o sváru mezi dvěma hollywoodskými legendami. Pravá válka mezi herečkami Bette Davis a Joan Crowford začala při natáčení snímku Co se vlastně stalo s Baby Jane?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zlá krev (1) - upoutávka

reklama

Obě toužily po slávě, uznání, obě chtěly hrát v nejlepších filmech a obě toužily mít to, co měla právě ta druhá nebo si myslely, že má její sokyně. Davisová toužila být krásnější, Crawfordová talentovanější. Pravdou je, že obě byly hvězdně krásné a obě byly velmi talentované, i když každá trochu jinak. Ale obě si ze života navzájem dělaly peklo. V průběhu let, jak obě rivalky stárly a jejich kariéry upadaly, jejich nepřátelství rostlo. Jejich soupeření, nevraživost, intrikaření a manipulace v kulisách Hollywoodu raných 60. let ožívá na obrazovkách v americké seriálové antologii Feud v českém překladu Zlá krev.

Spala s každým vlivným mužem z filmového studia kromě Lassie, vysmívala se Bette Davis Joan Crawford. O JEJICH SVÁRU SE DOZVÍTE VÍCE TADY

Bette Davis a Joan Crawford společně s režisérem Alfredem Molinou
Autor: profimedia.cz Bette Davis a Joan Crawford společně s režisérem Alfredem Molinou

Co se vlastně stalo při natáčení Baby Jane

 V roce 1962 osobitý americký režisér Robert Aldrich natočil adaptaci napínavého knižního thrilleru „Co se vlastně stalo s Baby Jane?“, příběhu dvou sester Jane a Blanche Hudsonových, bývalých filmových hvězd žijících ve svém hollywoodském sídle. Do hlavních rolí obsadil Joan Crawford a Bette Davis v době, kdy byla jejich rivalita již pověstná.

Mrazivý příběh dětské hvězdy Baby Jane Hudson, známé jako zpívající zázračné dítě, která se v dospělém věku dostane do stínu své sestry Blanche, úspěšné filmové hvězdy třicátých let upoutané po neobjasněné autonehodě na kolečkové křeslo.  Zatrpklá Jane se za svůj neúspěch mstí bezmocné sestře psychickým i fyzickým terorem. Příběh ušitý na míru oběma velkým rivalkám. Jejich profesní i lidský souboj se dokonale přenesl na filmové plátno, samozřejmě především díky vynikajícím hereckým výkonům obou protagonistek a skvělé režii Roberta Aldriche.

Z filmu se stal divácký trhák a chvíli to vypadlo, že znovu nastartuje kariéry obou filmových hereček. Bette Davis byla v roce 1963 za roli pomstychtivé a psychicky vyšinuté Jane nominována na Oskara za hlavní ženskou roli. Na Joan Crawford, která od začátku stála za celým projektem a která je ve filmu Bette Davis více než dostatečnou spoluhráčkou, se v nominacích „zapomnělo“. Zásah do citlivých míst Joan. Pochyby, nejistota, žárlivost a závist – živná půda pro svár, který v roce 1963 při předávání Oscarů vzplál naplno a navždy.

Sledujte seriál Zlá krev v sobotu a neděli ve 22.20 na Prima LOVE. Pokud si seriál nestíháte pustit na televizních obrazovkách, podívejte se na něj online na www.iprima.cz

reklama

reklama