Víte, v jakém státě se většina holčiček jmenuje Šeherezáda kvůli Tisíci a jedné noci?

Úspěšnou tureckou telenovelu Tisíc a jedna noc můžete sledovat na Prima LOVE každý den v 18.20, a to rovnou dva díly za sebou. Víte, kde měl turecký seriál kromě své domoviny největší úspěch? A proč se jednoho hezkého dne budou po jednom latinskoamerickém státě hemžit samé krásné Šeherezády a Onarové?
Šeherezáda a Onur
Šeherezáda a Onur

reklama

Mladá a půvabná Šeherezáda přišla o manžela a musela s jeho rodinou bojovat o právo vychovávat vlastního syna. Ale ani teď není její trápení u konce. Syn je vážně nemocný. Léčba je možná, avšak chybějí peníze. Šeherezáda nepochodí u bohatého tchána a nepomůžou jí ani v bance. Nezbývá než požádat o pomoc jednoho ze svých pohledných šéfů. Nabídka, kterou od něj dostane na oplátku, jí úplně změní život a převrátí všechno vzhůru nohama.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tisíc a jedna noc (1) - upoutávka

TELENOVELA TISÍC A JEDNA NOC JE V ONLINE ARCHIVU ZDE

Úspěch v Chile přinesl i nové inspirace na jména novorozeňat

Tisíc a jedna noc patří k nejúspěšnějším tureckým pořadům vůbec, které se dostaly i masově do světa. Překvapivě měla telenovela velký ohlas zvlášť v domovině, kde má tento televizní žánr kolébku. V Latinské Americe měla seriálová dvojice zaručenou pravidelnou sledovanost. V Chile se stal seriál takovým hitem, že lidé začali své děti pojmenovávat podle hlavních aktérů telenovely, Onura a Šeherezády, stejně jako tomu bylo s telenovelou Esmeralda v České republice.

Tisíc a jedna noc měla úspěch i ve východní Evropě, jako je Bosna a Hercegovina nebo Slovinsko. Po velkém úspěchu i na Slovensku se telenovela dostala i k českým divákům.

Naši slovenští sousedé svou lásku k oběma postavám dotáhli dokonce až tak daleko, že hlavní hrdiny pozvali na Den otevřených dveří v TV Markíza.

Sledujte telenovelu Tisíc a jedna noc na Prima LOVE pravidelně každý den v 18.20.

reklama

reklama