Hvězda Tisíce a jedné noci natočila kontroverzní snímek o muslimech!

Uhrančivě krásnou herečku se jménem Bergüzar Korel zná většina lidí jako architektku Šeherezádu z telenovely Tisíc a jedna noc. Mladá herečka se ale proslavila i zásadní rolí v thrilleru, který v Evropě způsobil velký poprask.
Bergüzar Korel ve snímku Údolí vlků
Bergüzar Korel ve snímku Údolí vlků
Photo © KenDa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ačkoliv se mladá turecká herečka dostala díky Tisíci a jedné noci do povědomí většiny diváků nejen v Evropě, ale i například v Latinské Americe, slávu v Turecku měla už díky této zásadní roli perfektně vybudovanou.

Bergüzar Korel ale v šestadvaceti letech nastoupila do filmového projektu, který jí speciálně u tureckých diváků vysloužil velkou slávu, u zbytku evropského publika snímek dostal nálepku nevhodný.

Tisíc a jedna noc (1) - upoutávka
Tisíc a jedna noc (1) - upoutávka

Údolí vlků

Snímek z roku 2006 Údolí vlků, v tureckém originále Kurtlar Vadisi: Irak, je turecký akční thriller natočený podle stejnojmenného seriálu. V tureckých filmových dějinách patří mezi jeden z nejnákladnějších filmů v historii země.

Příběh Údolí vlků se odehrává v průběhu války v Iráku v severní části země. Velice naturálně popisuje brutální chování jednotek americké armády vůči iráckým civilistům, včetně některých událostí ve věznici Abú Ghraíb.

Představitelka Šeherezády zde hraje manželku jednoho ze zajatců amerických vojsk, který byl brutálně zabitý.

5 VĚCÍ, KTERÉ NEVÍTE O HLAVNÍ PŘEDSTAVITELCE TELENOVELY TISÍC A JEDNA NOC

V Turecku úspěch, v Evropě hrůza

Film po svém uvedení v Turecku vyvolal velký ohlas; mnoho diváků si ho velice oblíbilo. Úspěch měl dokonce i u tehdějšího tureckého premiéra Recepa Tayyipa Erdogana, který se stal v roce 2014 prezidentem a mezi novináři si vysloužil nálepku diktátor. Při nedávném pokusu o puč minulý rok, který se nezdařil, využil příležitosti a zahájil čistky v armádě, policii, školství a státní zprávě. Tyto čistky podle expertů zasahují do lidských práv.

Ale zpět k filmovému snímku s bouřlivými reakcemi, někteří návštěvníci kin dokonce při nejvýznamnějších scénách provolávali hesla jako Bůh je velký.

Promítán byl také v německých kinech; zde byl ale označen jako antisemitský a antiamerikanistický, převážně díky až nerealisticky brutálnímu chování vojáků, a tak ho některá kina stáhla. Ke konci února tak snímek v Evropě vyvolal diskusi, kam až svoboda slova může zajít.

VÍTE, V JAKÉM STÁTĚ SE VĚTŠINA HOLČIČEK JMENUJE ŠEHEREZÁDA KVŮLI TISÍC A JEDNÉ NOCI?

6 POVOLÁNÍ, KTERÉ MĚL ONUR Z TISÍCE A JEDNÉ NOCI

Sledujte Tisíc a jednu noc každý den na Prima LOVE!

Reklama
Reklama