5 věcí, které nevíte o hlavní představitelce telenovely Tisíc a jedna noc

Úspěšná turecká telenovela Tisíc a jedna noc vystřelila do světa i tureckou mladou herečku Bergüzar Korel. Poznejte ji o něco lépe s Prima LOVE. Telenovelu můžete sledovat každý den v 18.10.
tisíc a jedna noc ternary
tisíc a jedna noc ternary

reklama

Na Prima LOVE můžete každý den sledovat jednu z nejúspěšnějších telenovel na světě. Tisíc a jedna noc pochází z Turecka a volně vychází (jak už podle názvu sami dobře poznáte) ze slavné pohádkové sbírky.

Telenovelu Tisíc a jedna noc můžete vidět online

Tisíc a jedna noc vypráví o králi Šahrijárovi, který po nevěře své manželky zanevřel na všechny ženy, a o krásné vezírově dceři Šeherezádě, jež si díky své moudrosti a věrnosti dokázala získat jeho srdce.

1) Představitelce je dnes 35 let

Herečka Bergüzar Korel, kterou můžete znát právě jako Šeherezádu, se narodila 27. srpna v roce 1982 v tureckém Istanbulu.

2) Není to pravá Turkyně

Pochází původem z řeckojazyčné islámské rodiny z ostrova Kréta, sama však už řecky neumí.

VÍTE, PROČ SE V CHILLE JMENUJE VĚTŠINA HOLČIČEK ŠEHEREZÁDA?

3) Je vystudovanou herečkou

Bergüzar Korel navštěvovala střední školu Yıldız College, poté studovala herectví na Státní univerzitní konzervatoři Mimar Sinan. Už na škole se o ni začali zajímat agenti, její krása a talent uhranul leckoho.

4) Role Šeherezády ji neproslavila

Jako herečka prorazila díky roli ve filmu Údolí vlků – Írák, kde hraje nevěstu Leylu, jejíž ženich zemře při svatbě rukou amerických vojáků. Role v telenovele Tisíc a jedna noc ji ovšem briskně vystřelila mezi turecké celebrity.

5) Manželství s kolegou

Není to žádná novinka, ale kdyby náhodou někdo z diváků Prima LOVE netušil: od roku 2009 je herečka vdaná za herce Halita Ergence, který v seriálu Tisíc a jedna noc ztvárnil hlavní mužskou postavu ředitele Onura Aksala. S tímto mužem má malého syna. 

Sledujte Tisíc a jedna noc na Prima LOVE v 18.10.

reklama

reklama