Slavné seriálové vědkyně: Kůstka, Amy od Sheldona...

V sobotu uvidíte na Prima love jeden z dalších thrillerů s názvem Interní záležitost. A skutečně, půjde o hloubkové znalosti forenzní vědkyně, která dostane šanci podílet se na vyšetřování kriminálního případu. Znáte však daleko slavnější seriálové vědkyně?
Sběratelé kostí
Sběratelé kostí
Distributoři
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Interní záležitost uvidíte na Prima love v sobotu ve 20.15. O čem snímek je?

Marcie Cutlerová pracuje jako technička, ale chtěla by se stát detektivem oddělení vražd. Poté, co záhadně zahyne policejní informátor Ray Stone a z policejního trezoru zmizí kokain nalezený u Raye, šéfka oddělení Donna Sinclairová pochopí, že je do případu zapletený některý z jejích podřízených, a obrátí se proto na Marcii, aby své kolegy tajně sledovala. Ta úkol s radostí přijme, protože v tom vidí šanci získat vytouženou práci. Ještě však netuší, že ji to může stát i život...

Interní záležitost
Interní záležitost

Jednou z nejslavnějších seriálových vědkyní je Kůstka z amerického seriálu Sběratelé kostí. Není pochyb, že Kůstka zpropagovala antropologii víc, než jakákoliv jiná fiktivní postava. Ostatně s tímto faktem pracují i sami scenáristé – Kůstka je v seriálu známou autorkou, a jako profesorka antropologie působí i její stvořitelka Kathy Reichs.

Cool kosmonautka Ellen Ripley

Ellen Ripley

Superhvězda sci-fi, hrdinka drsného střihu, inteligentní a cool zároveň, která září na filmovém nebi už 35 let. Sigourney Weaver si ji zahrála 4x během 19 let a zapsala se do myslí fanoušků sci-fi obou pohlaví. Ripley absolvovala s vyznamenáním Attend Evansbrook Academy, v prvním díle Vetřelce působila jako zástupkyně důstojníka a poté, co vetřelec začal vybíjet posádku lodi, i velící důstojnicí Nostromo.

Neurobioložka Amy Farrah Fowler

Amy z Teorie velkého třesku

A teď na komediální notu. Pomineme-li to, že spousta fanoušků ani nevěřila, že Sheldon by si někdy mohl najít přítelkyni (bez ohledu na to, jaké zvláštnosti má jejich vztah), nezbývá než uznat, že v Amy našel zdatnou parťačku po všech stránkách. Svérázná brunetka je totiž velice chytrá neurovědkyně. Zajímavost! Představitelka Amy sedmatřicetiletá Mayim Bialik má doktorát z téhož oboru – tedy neurobiologie, zároveň studovala i hebrejštinu. Prostě hlavička.

Lingvistka Hoshi Sato

Hoshi Sato cool lingvistka

Jazyky jsou cool, a Hoshi Sato ze Star Treku: Enterprise je ve svém oboru jednička. Lingvistka s obrovským nadáním na Enterprise zastávala funkci komunikační důstojnice. Než se dostala na loď, učila jazyky a pozor – její matka si původně přála, aby se stala pianistkou! Geniální Sato si však naštěstí zvolila jinou dráhu a stala se například prvním člověkem, jenž se kdy naučil klingonsky. Znalost jazyků vám prostě může dopomoci ke kariéře vskutku hvězdné.

Sběratele kostí a jejich úžasnou vědátorskou hybatelku děje uvidíte toto úterý ve 20.15 na Prima love.

Šárka Novotná

Kůstka a Booth

4 nejšťastnější zářezy v kariéře Davida „Bootha“ Boreanaze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama