Dominikánská republika – ráj na zemi

Nebaví vás mrazy nebo uplakané deštivé počasí? V Dominikánské republice je po většinu času krásně, takže je to ideální destinace k úniku mimo realitu studených pracovních dní. Můžete se těšit na nádherné pláže s bílým pískem, úchvatnou přírodu a příjemné klima.
Hotel Paradise: Dominikánská republika – ráj na zemi

Dominikánci jsou horkokrevní, jako mladí si užívají a pak teprve pracují. Jsou od přírody temperamentní, takže není divu, že mají rytmus v těle. Nejtypičtější zdejší tanec je merengue. Pokud si budete chtít pochutnat na místních specialitách, jako hlavní jídlo si dáte takzvaný Bandera Dominicana (Dominikánská vlajka). Těšte se na fazolky (habichuelas, čti abičuelas) s rýží a masem, například s kuřecím nebo hovězím. Zákusek bude velmi sladký – nejtypičtější je Dulce de leche (čti dulse de leče). Obsahuje kondenzované mléko a cukr, který se svaří na karamelovou hmotu a ochutí se například kokosem nebo vanilkou. Milovníci rumu si tu přijdou na své a ti, kdo rum rádi neměli, si ho nejspíš oblíbí. Nejznámější rum je Brugal, velká láhev (1,75 l) stojí přibližně 800 dominikánských pesos, což je v přepočtu na české koruny necelých 400 Kč.

 

Resort Casa de campo, kde se Hotel Paradise natáčí, je golfový. Ideálním dopravním prostředkem je tedy golfový vozík, kterým se můžete pohybovat velmi rychle, zvlášť pokud se naučíte zkratky přes green. Martina Gavriely je tady už tři týdny a po greenu se pohybuje, jako by se na něm narodila. Dalším dopravními prostředky jsou skútr a elektrické kolo. Kdo je zvyklý na auto, tankování pro něj bude příjemná záležitost – litr benzinu stojí asi 10 Kč.

 

Do kufru si nezapomeňte přibalit redukci do zásuvky amerického typu, napětí je 110 V. Komáři tu nezahálejí, večer oceníte oblečení s dlouhým rukávem a není špatné přibalit také nějaký repelentní prostředek. Je dobré mít s sebou dolary, které proměníte na pesos (1 dolar je asi 38 pesos). Platit se dá také kartami. Pak už jen zbývá naučit se pár španělských slovíček a vyrazit do dominikánského ráje.

 

Rozloha: 48 198 km2
Nejvyšší hora: Pico Duarte (3175 m)
Nejdelší řeka: Yague del Norte (200 km)
Délka pobřeží Dominikánské republiky: 1 288 km
Počet obyvatel: 9 507 000
Státní zřízení: pluralitní prezidentská republika
Ozbrojené síly: 24 000
Hlavní město: Santo Domingo
Úřední jazyk: španělština
Měna Dominikánské republiky: 1 dominikánské peso = 100 centávů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama