Uklidím vám doma zadarmo. Chcete?

Také o tom sníte? Jednoho den přijdete domů z práce a bude uklizeno. Nečeká vás další práce navíc, nebudete muset svůj volný čas strávit úklidem. Paní na uklízení si ale platit nemusíte – žijeme ve 21. století a všechny sci-fi filmy se stávají skutečností: úklid zastane robotický vysavač.
Robotické vysavače uklízejí za vás. Nenápadně a vždy, když je to třeba. FOTO: Ecovacs
Robotické vysavače uklízejí za vás. Nenápadně a vždy, když je to třeba. FOTO: Ecovacs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jestli ho ještě nemáte, určitě jste o něm už slyšeli – robotické vysavače jsou posledním trendem této doby. Právě díky samostatnému provozu a úklidu se stávají velmi oblíbenými pro běžný, každodenní úklid. Jejich největší předností je to, že šetří váš čas – nemusíte se o ně totiž vůbec starat. Jednoduše odejdete do práce, za koníčky či zábavou nebo jen tak v klidu relaxujte, zatímco robot pracuje. Že to zní jako sen? Přesně. Pátrali jsme za vás a zjistili, jak takový robotický vysavač funguje.

Inteligentní pomocník: sám se zapne a nenarazí

Ty nejmodernější typy robotických vysavačů je dnes možné naprogramovat tak, že se zapnou v požadovaný čas, začnou sami uklízet a po skončení úklidu zase sami zajedou do nabíjecí stanice, kde jsou připraveni na další úklid.

Robotické vysavače se dostanou tam, kam jste líní se dostávat vy. FOTO: Ecovacs

Robotický vysavač je ovládán moderní technologií, která řídí řadu funkcí, od předvoleb režimů úklidu, přes časovač, až po komunikaci s nabíjecí stanicí. Vždy si vybírejte takový robotický vysavač, který má velké množství senzorů umístěných na těle – díky tomu se robotické vysavače pečlivě vyhýbají všem překážkám a předchází také pádu ze schodů či jakéhokoli vyvýšeného místa.

5 důvodů, proč si pořídit robotický vysavač

  • Uklízí každý den, jednoduše naprogramujete a nemusíte se o něj téměř starat
  • Uklízí v době, kdy nejste doma, sám se vrací do nabíjecí stanice (ne každý výrobce má vysavač s nabíjecí stanici), tím je samostatnost robota významně narušena.
  • Vejde se do těžko dostupných míst, jako je prostor pod postelí, sedačkou, nábytkem
  • Robotické vysavače každodenním úklidem udržují domácnost čistou od zvířecích chlupů
  • Nenahradí klasický vysavač, ale stane se spolehlivým pomocníkem do domácností, které mají rovné nečlenité povrchy

Senzory jsou důležité také pro zcela samostatný pohyb vysavače po místnosti v rámci zvoleného úklidového režimu. O návrat robota do nabíjecí stanice v případě vybití akumulátoru se pak stará přijímač infračerveného signálu.

Robotické vysavače. Hodí se na všechny podlahy a mluví 

Robotické vysavače snadno vysávají jakékoliv druhy podlah, kromě hustých koberců s velmi vysokým vlasem. Poradí si i s běhouny a rohožkami. Díky malé výšce se navíc vysavač snadno dostane pod nábytek, postele a sedací soupravy. Bez problémů si poradí s nízkými prahy, přechodovými lištami i přechodem mezi podlahou a kobercem (cca do 1,5 cm výšky). Robotický vysavač se dostane pod pohovku i křesla, bez problému vyčistí rohy a jiná zákoutí, kam se může přiblížit.

S pomocí virtuální zdi nebo magnetické pásky určíte vysavačům jejich prostor. FOTO: Ecovacs

Některé typy robotických vysavačů dokonce mluví a komentují svou práci. A pokud byste se doma chtěli jen tak pobavit, můžete si na vysavači pustit program, při kterém tancuje do rytmu hudby. Existují i moderní robotické vysavače, které snadno a rychle proměníte v ruční vysavač, kdy robotický vysavač obsahuje v příslušenství i klasickou hadici včetně všech nástavců a navíc popruh, díky němuž si přístroj snadno zavěsíte na rameno, což oceníte zejména při vysávání schodů.

Designové vysavače jako uklízecí doplněk interiéru

Vybrat si z široké nabídky robotických vysavačů není snadné, ale pokud kromě kvality oceníte i moderní design, pak si prohlédněte třeba robotické vysavače značky Ecovacs. Ecovacs Deepoo jsou nejen praktické věcičky, které se postarají o čistotu ve vašem bytě, ale navíc vás okouzlí zajímavým provedením v nejrůznějších barvách a budeou perfektním doplňkem vašeho moderního interiéru.

Robotické vysavače můžou být i designovým doplňkem interiéru. FOTO: Ecovacs

Umí robotický vysavač vytírat?

Funkci vytírání nabízejí někteří výrobci robotických vysavačů, ale prakticky to znamená jen malou plochu mokrého hadříku na spodní části vysavače a tím přejíždí všechny podlahy. Výsledek se nedá nazývat vytřenou podlahou

Tato značka vysavačů se kromě designu zaměřuje i na zdravotní hledisko luxování. U jejich vysavačů tak oceníte i antibakteriální vlastnosti. Povrch vysavače je pokryt vrstvou nanočástic stříbra s kladným elektrickým nábojem (Ag+), která ničí mikroorganismy.

Jak luxovat s robotem? Magnetická páska vymezí „hřiště“

Jak určíte, kde má vysavač pracovat? Nejčastěji se tato otázka řeší tzv. virtuální zdí či magnetickou páskou, která je příslušenstvím vybraných modelů a snadno vymezí prostor, který má být právě uklizen. Speciální magnetická páska umožňuje dlouhodobé vymezení prostoru vysávání a v interiéru je nenápadná. Není třeba ji zapínat nebo vypínat a nevyžaduje žádné baterie či napájení. Může být použita na hladké podlahy nebo skryta pod kobercem.

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Alena Babicová a Ecovacs

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama