Trápí vás mizerná nálada a neúspěch v práci? Víme, co s tím!

Nic se nedaří, šéf vám hází klacky pod nohy a máte pocit, že jste k ničemu? Zima už vám taky začíná lézt krkem a na účtu jste v minusu? Existuje celkem jednoduchý způsob, jak to změnit a probouzet se každé ráno se skvělou náladou! Zbavte se depresí a pracovního neúspěchu! Víme, jak na to!
Deprese z ošklivého počasí? Možná za to může jenom nedokonalý spánek. FOTO: Vesna
Deprese z ošklivého počasí? Možná za to může jenom nedokonalý spánek. FOTO: Vesna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na stres a depresi je poměrně jednoduchý lék. Budete se divit, ale je známý už dlouho, pořád se o něm mluví a je dostupný všem. Kromě výjimečně dobrého vlivu na psychiku pomáhá udržovat mladistvou pleť a má pozitivní vliv na váš zdravotní stav. Už tušíte? S nadsázkou řekněme, že lék na všechny vaše problémy je kvalitní spánek a nepotřebujete k němu matraci za desítky tisíc korun ani zdravotní polštář.

Prozaické, ale ne snadné řešení: Spěte!

Na toto téma bylo řečeno už mnoho, a přesto jsme nepoučitelní. Domácí povinnosti, rodina, práce, je toho tolik, co musíte stihnout. Na spánek prostě není čas. Tenhle koloběh ale pokaždé dopadne stejně. Cítíte se vyčerpaní, nic nestíháte, nic se vám nedaří a skřípání pociťujete i v mezilidských vztazích. Ano, říkejme tomu deprese ze zimy, protože většinou se tyto pocity dostavují s železnou pravidelností právě na konci zimy.

Vesna

Správně zvolené polštáře a přikrývky ovlivní spánek víc, než si myslíte. Foto: Vesna

V létě nemíváme problém udržet si dobrou náladu. Častěji sportujeme, relaxujeme, den je delší a víc toho stihneme. Se spánkem v létě obvykle nemáme problém. Zima nás mnohem víc vyčerpává a kvalitní spánek potřebujete jako sůl. Uvědomte si hlavně to, že nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Jakýkoliv problém má řešení a každé řešení přináší nové problémy. Netrapte se tím! S pozitivním přístupem zvládnete stresové situace mnohem lépe a budete sami překvapeni, jak se vám začne dařit.

Slunce léčí, choďte víc ven!

Významný vliv na naši náladu má také dostatek přirozeného denního světla. Být celý den zavření v místnosti osvětlené zářivkami opravdu není to pravé ořechové. Roztáhněte žaluzie a pusťte do kanceláře trochu slunečních paprsků.

Vesna

I povlečení je důležité - vybírejte ho hlavně podle materiálu. Foto: Vesna

Uvědomte si, že nejste jediní

Váš šéf i protivní kolegové mají stejný problém jako vy. Usmějte se na ně. Dlouho se mračit nevydrží a sami uvidíte, že vaše dobrá nálada se šíří a dostane vás k cíli mnohem rychleji. Budete k tomu potřebovat hodně síly a trpělivosti a tou se těžko obrníte, když vstáváte s pocitem, že jste unavení víc, než když jste šli spát. V čem je problém? Máte pocit, že dodržujete obecně známé poučky o zdravém spánku a výsledek se nedostavuje?

Recept na kvalitní spánek si musíte namíchat sami

Cílem je probudit se odpočatí a uvolnění. Úsměv na rtech se vám pak vykouzlí sám. Sami už dobře víte, co vám k dobrému spánku pomáhá. Potřebujete dokonalou tmu, nebo máte rádi, když vás probouzí sluneční paprsky? Nebuďte líní a přizpůsobte tomu svou ložnici.

Vesna

Budit se každé ráno s dobrou náladou můžete i vy - začněte s kvalitními lůžkovinami. Foto: Vesna

V noci vás nesmí nic tlačit, nesmíte se moc potit, ani vám nesmí být zima. Pokud vám nevyhovuje polštář, matrace nebo přikrývka, nečekejte na nic a vyměňte je! Nemusíte do nich investovat mnoho, ale dejte si záležet na výběru a nechte si klidně poradit. Na trhu je mnoho výrobků šitých na míru pro různé potřeby a preference. I výběr povlečení vám poskytne buď obyčejný spánek, nebo fantastický zážitek. Najít to správné pro vás není taková věda. Důležité je, abyste se každý den na svou postel těšili, ulehli do ní a okamžitě cítili uvolnění.

Barvy v ložnici mají velkou sílu

Nezapomínejte na magickou sílu barev. Červená a žlutá jsou barvy podporující představivost a tvořivost. Budou se vám nejspíš zdát originální sny, ale mohou vám taky způsobit pěkně neklidný spánek. Jak na vás barvy působí, záleží do velké míry na vaší osobnosti a náladě. Zkuste si vymalovat ložnici v neutrálních barvách a vyzdobte ji barevným povlečením a doplňky podle aktuální chuti nebo ročního období.

Vesna

Polštář, který se vám přizpůsobí. Zkuste ho a nikdy už nebudete chtít jiný. Foto: Vesna

Hoďte všechno za hlavu

Základem kvalitního spánku je vypustit všechny starosti. Mnohdy je to nadlidský výkon, ale zkuste si z večerní sprchy nebo koupele udělat očišťující rituál, který vás zbaví všech myšlenek. Nespěchejte, pečujte o sebe, zpříjemněte si večer a lehněte si do postele s čistou hlavou. Uzavřete se před negativními vlivy a buďte trochu sobečtí. Prospěje vám to a váš osobní i pracovní život začne velmi rychle nabírat lepší směr.

 

Jak na to? Čtěte dál:

Inspirujte se v dalších článcích!

Jak na dokonalý steak? Bez chytré kuchyně to nejde!

5 nejčastějších chyb na webu. Děláte je taky?

Autor: Ivona Pokorná a Vesna.

Reklama
Reklama