Sem na silvestra rozhodně ne! Těmhle místům se vyhněte obloukem!

Na některých místech alkohol nepořídíte, jinde vás za jeho konzumaci rovnou zavřou. A jsou i bary, kde vás objednání rundy koktejlů vyjde na miliony korun. Projděte si náš seznam míst, kde silvestra rozhodně neslavit! A abychom nebyli jen negativní – nabízíme i tipy na nejlepší silvestrovské oslavy.
Někde si šampus nebouchnete – kvůli prohibici nebo náboženství FOTO:wasserski-hooksiel.de
Někde si šampus nebouchnete – kvůli prohibici nebo náboženství FOTO:wasserski-hooksiel.de
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Silvestr - někteří ho zatracují a tvrdí, že ho neslaví, jiní ho plánují už týdny a týdny dopředu. Důležitá je nejen společnost, ale samozřejmě i dostatečné množství pitiva. Ne všude ho ale pořídíte a ne všude na něj budete mít.

Drink za cenu auta – v nejdražších barech světa stůl na rundu nezvěte!

Tady buďte obzvlášť obezřetní. Jeden z nejdražších drinků světa totiž ještě nedávno míchali v Praze. V Bugsy´s baru jste si mohli dát koktejl Manhattan Exclusive za 19900 korun. Proč taková drahota? Jednou z ingrediencí totiž byla whisky z roku 1899 a navíc vám tenhle drink naservírovali v broušené sklence za tři tisíce. Uklidnit vás může, že už ho nemají, suroviny došly, a tak vás překouknutí v nápojovém lístku nevyjde tak draho.

Oficiálně nejdražším koktejlem planety je drink Sidecar, který vám umíchají v pařížském hotelu Ritz. Jeho základem je koňak z roku 1830 a cena je v přepočtu 30 tisíc korun. I přes vysokou cenu má ale stabilní úspěch už devadesát let, barmani jich prý umíchají asi 20 ročně.

Takhle vypadá jeden z nejdražších koktejlů planety – Sidecar v hotelu Ritz v Paříži. FOTO:cocktailia.com

Novoroční překvápko? Místo ledu diamant

V jednom newyorském hotelu pak můžete barmany poprosit o Martini on the Rock. Koktejl za zhruba deset tisíc dolarů. Samotné pití výjimečné není – výjimečný je ale „led“ – místo kostky ledu je v koktejlu totiž diamant, který si člověk předtím vybere v klenotnictví. Tento drink je ale potřeba objednat 24 hodin předem, takže tu k žádným opileckým objednávkám za statisíce naštěstí nedochází.

Slavné drinky, které vás nezruinují

Koktejlovou velmocí je bezesporu Kuba. Vzniklo tady mojito, asi nejslavnější koktejl světa, kubánský původ má i daiquiri, Cuba Libre nebo sladká a hutná Piňa Colada. A dobrou zprávou je, že na rozdíl od exkluzivních barů, které už mají silvestrovskou kapacitu plnou, jsou kubánské plážové bary ještě pořád volné – mrkněte na silvestrovské nabídky některých cestovek. Silvestr na Kubě teď seženete za cenu, za kterou v létě jezdíte do Řecka!

Kdo pozdě chodí, nepije – jak vypadá prohibice na severu Evropy?

Když se v severských státech (s výjimkou Dánska, kde prohibici nemají) rozhodnete, že si večer skočíte pro něco ostřejšího, nepochodíte. Alkohol se tady totiž prodává jen ve specializovaných obchodech, které zavírají už chvíli po poledni a o svátcích a v neděli pro jistotu neotevírají vůbec. Ceny alkoholu jsou tady navíc neuvěřitelně vysoké a o dovozu z cizích zemí také nemůže být ani řeč – ten je velmi silně omezený.

Takhle sterilně vypadají prodejny s alkoholem na severu Evropy. FOTO: Christian Koehn (wikipedia)

I přesto (nebo možná právě proto?) mají severské státy nadměrnou konzumaci „tvrdého“. A spousta (hlavně mladých) seveřanů tato opatření různým způsobem obchází. Na silvestra (ale i v jiné části roku) se tu na speciálních „party-trajektech“ vyplouvá z dosahu pobřežních vod, kde začíná nezřízené pití za nižší ceny. Velmi oblíbené jsou i „alkovýlety“ do Estonska a do Dánska. A v neposlední řadě se tu alkohol ve velkém vyrábí doma. V obchodech tu dokonce můžete sehnat domácí sady na výrobu nejrůznějších druhů alkoholu.

Vykašlete se na sever, jeďte jižněji!

A to platí i v Africe! Věděli jste, že na silvestra se v Africe v posledních letech nejezdí na sever k moři, ale víc do Keni a na Zanzibar? A že zdejší letoviska jsou, co do luxusu, srovnatelná s luxusními resorty na thajských ostrovech. S alkoholem tu rozhodně problém mít nebudete. A vonět bude po hřebíčku a skořici, koření, které se na Zanzibaru pěstuje. Silvestr na Zanzibaru je možné strávit i v luxusním resortu, kde má každý osobního komorníka a dovolenou na Zanzibaru prý tráví i Bill Gates. Kdo ví, třeba vás na baru, pozve na rundu… 

Popíjet pivo v šortkách a s přítelkyní v minisukni? Skončíš v base!

Emirát Sharjah je královsky bohatý a v místních luxusních hotelech se o vás královsky postarají – o tom žádná. Jen pozor na to, že Sharjah  je zároveň nejkonzervativnější z Emirátů. To znamená, že je tu striktně zakázaný veškerý alkohol. Bary a večerní podniky jsou maximálně v hotelích, i tady ale nepočítejte s tím, že vám opilým namol dovolí tančit po stolech.

V emirátu Sharjah jsou krásné pláže – ale jen na privátních hotelových si můžete dopřát opalovačku v plavkách. FOTO: Vicharam (wikipedia)

Od roku 2001 je tu také v platnosti kontroverzní zákon řešící oblékání na veřejnosti – platí i pro turisty a celkem ostře ho tu hlídají. A pozor – za jeho porušení tu můžete jít i na několik hodin do vězení. A protože alkohol dost často způsobuje nutkání lísat se ke svému partnerovi, pak vězte, že ani to není v emirátu Sharjah právě vhodné.

Liberální Dubaj – tady problémy nebudou

Z emirátu Sharjah je to do Dubaje mimo špičku asi dvacet minut jízdy taxíkem. Dubaj je velmi liberální a s alkoholem tady rozhodně problém mít nebudete a pozor! Už před Vánoci tu začínají obrovské výprodeje luxusního zboží, které trvají až do konce ledna. Značkové kabelky, šperky, oblečení… tady pořídíte až o 75 % levněji. A pokud se vám podaří chytit nějakou „last minute Dubaj“, pak můžete na týden do tříhvězdičkového hotelu odletět už za dvanáct tisíc korun.

Ani tento článek vám neudělal jasno v tom, kam na silvestra vyrazíte? Pak se podívejte na výčet silvestrů s „nej“ – nejdražší, nejnebezpečnější, nejdivočejší…  Máte na to? Silvestr za 200 tisíc nebo mezi lvy!

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Lucie Štěrbová a ESO Travel

Reklama
Reklama