Navrhněte si svoji koupelnu! S nábytkem na míru to jde

Dnes už nemusíme stát frontu v Domě bytové kultury, abychom sehnali nějaký pěkný kus nábytku. I koupelnu si lze vybavit podle našich představ, ať už fandíme střízlivějšímu stylu, nebo se naopak chceme koupat v prostředí plném květinových vzorů. Designový nábytek na míru si můžete i sami navrhnout.
Zařiďte si koupelnu po svém. S nábytkem na míru si můžete dovolit i baroko! FOTO: Dřevojas
Zařiďte si koupelnu po svém. S nábytkem na míru si můžete dovolit i baroko! FOTO: Dřevojas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Důvodů, proč si pořídit nábytek do koupelny na míru, najdeme několik. Ačkoliv současná nabídka v kvantitativním už naštěstí mnohokrát převyšuje tu z dob před rokem 1989, stále ještě má své mezery. Sériová výroba se totiž zaměřuje na komerčně atraktivní kusy, takže pokud chcete atypické kousky, nemáte šanci. Za lepším výběrem už nicméně nemusíte jezdit do Rakouska nebo do Západního Německa. Kvalitní, luxusně vypadající a stylově neotřelé kousky se dají sehnat též u českých výrobců.

Dát si Domů Déčko? Do koupelny? Dobré! FOTO: Dřevojas

Poctivý český nábytek? Ještě existuje

Pokud vybavujete interiér nestandardních rozměrů, nebo jenom chcete, aby byl ze všech stran vidět kačer Donald, kterého jste pracně vymalovali na stěnu, musí se uzpůsobit rozměry jednotlivých kusů vybavení a také sem tam něco ohnout, přihnout, zaoblit. Tady si však dejte velký pozor! Ne každý výrobce nábytku používá ty nejlepší materiály a postupy. Rozhodně neplatí, že laciná koupě je výhodná.

Neřiďte se cenou, ale kvalitou 

Kvalitu nábytku na míru nelze podcenit. Závisí na odolnosti materiálů a třeba i na postupu při jejich ohýbání. Zjistěte si proto předem, zda dotyčná společnost nebo truhlář pracuje dle norem ISO. Důležité jsou ISO 9001:2009 a ISO 14001:2005. Existují i společnosti, které nabízí na některé výrobky celoživotní garanci, někteří výrobci koupelnového nábytku jsou na trhu více než 60 let.

Styl, luxus, vkus. Nic jiného se k tomuto provedení napsat nedá. FOTO: Dřevojas

Na levné kousky nespoléhejte, zvlášť pokud jde o koupelnu, kde nábytek čelí specifickým podmínkám. „Nábytek do koupelny je ve vlhkém prostředí velmi namáhán, a tak se při jeho výběru nevyplatí škudlit,“ říká manager marketingu společnosti Dřevojas, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku, která se na výrobu koupelnového nábytku specializuje nejen pro český trh. V jejím portfoliu najdete opravdu zajímavé designové kousky, ale i klasické skříňky, které perfektně zapadnou do každého interiéru. S kvalitou souvisí i další plus pro koupelnový nábytek na zakázku: víte přesně, z čeho a jak byl vyroben.

Sousedi mají novou koupelnu, ale my si pořídíme lepší

Další argument pro koupelnu na míru představuje originalita. Vlastnit něco jedinečného, uzpůsobeného parametrům dané místnosti a vlastním představám, to je hřejivý pocit. Navíc se klidně můžete závistivé sousedce pochlubit, že takovou skříňku jako vy ona v koupelně rozhodně nemá.

Bílé klasice neuškodí oživení. Květový vzor tady ve spolupráci se židlí dělá divy. FOTO: Dřevojas

Opravdu vyvedené kousky mohou koupelně dodat určitou atmosféru, punc luxusu, který byste komodou ze supermarketu vzbudili jen těžko. Můžete si pak napustit vanu, přidat pěnu a pustit si náladovou muziku. K tomu nalít šampaňské a hned se cítíte jako král či královna. No přiznejte se, že už si to představujete?

Jaký charakter může vaše koupelna nábytkem získat?

  • DRÁŽDIVÝ – do koupelny nepatří jen modrá a bílá, ale i provokativnější barvy!
  • DECENTNÍ – dřevo nikdy nic nezkazí a vypadá pěkně v každé místnosti.
  • ROMANTICKÝ – příroda, kamínky, už jen zpěv ptáků a iluze je dokonalá.
  • JEN VÁŠ – některé firmy nabízejí možnost navrhnout si povrch dle vlastních představ.

Vyhlašte válku prefabrikátům!

Dát si do koupelny pouze nábytek na míru, to je vůbec nejlepší řešení. Celá místnost potom ladí v jednom stylu, takže může opravdu vyjadřovat vás, nikoli další miliony lidí zároveň. Tak neváhejte a sjednoťte si vzory na skříňkách s umyvadlem a s poličkami! Uvidíte, jak i malé změny či jen pár nových doplňků a skříněk na míru Vaši koupelnu promění!

Chytré úložné prostory v koupelně často chybí. Nechte si je udělat na míru. FOTO: Dřevojas

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Jan Švestka a Dřevojas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama