Máte na to? Silvestr za 200 tisíc nebo mezi lvy

Zapomeňte na televizní estrády. Silvestr si žádá něco speciálního. Vydejte se do luxusních resortů, kde se platí ve statisících, nebo do Afriky na safari mezi lvy. Otázka je, jestli na to máte – odvahu, a nebo peníze…
Je libo Silvestr v těch nejluxusnějších thajských resortech. FOTO: SONEVA KIRI SIX SENSES
Je libo Silvestr v těch nejluxusnějších thajských resortech. FOTO: SONEVA KIRI SIX SENSES
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Silvestr doma před televizí prožívá už málokdo. Spousta Čechů naopak vyráží na přelomu roku do zahraničí – část na hory, část za teplem do exotiky. Pokud je to i váš plán a pořád nemáte vybráno, pak byste si ale měli pospíšit. Na přelomu roku poptávka mnohdy převyšuje nabídku a s nákupem by se tudíž nemělo otálet.

A vybírat můžete nejenom z klasických dovolených „pláž, slunce, moře“, ale i z unikátních zájezdů. Vydejte se na silvestra do resortů, kde týdenní pobyt stojí víc, než kolik normální člověk vydělá za rok, podívejte se na nejmasovější oslavy v New Yorku, nebo si zadivočte v Jižní Africe, kde se na nový rok z oken vyhazují ledničky. Tady je přehled toho nej!

Luxus v ceně dvou set tisíc za desetidenní pobyt. Takhle vypadá thajský ráj. FOTO: SONEVA KIRI SIX SENSES

Nejdražší silvestr – dvě stě tisíc za pobyt!

Tuhle dovolenou si nemůže dopřát každý! Silvestrovské termíny jsou drahé samy o sobě, v exkluzivních resortech pak vyjdou na hotové jmění. Mezi ty nejdražší silvestry, které můžete v Česku pořídit, patří pobyt v ekoresortu na thajském ostrově Ko Kood.

Ekoresort v Thajsku: Osobní komorník i bazén

Ekoresort na ostrově Ko Kood je přístupný pouze z moře, má vlastní soukromý záliv a každý z hostů tu má svého soukromého komorníka, který je k dispozici 24 hodin denně! Součástí všech luxusních vil je i privátní bazén. Jenže… desetidenní pobyt tady vyjde na dvě stě tisíc korun, což rozhodně není malá částka.

Lidovější je pobyt na rajském ostrově Phi Phi. Místní luxusní ekoresort se snaží o splynutí s přírodou, tudíž tu převažují recyklované materiály a dřevo. Voda se tu ohřívá za pomoci solární energie a proslulé je místní spa centrum. Takže až uslyšíte o resortu Zeavola, budete vědět, do čeho jdete, včetně ceny – která je tady asi 110 korun na osobu.

Nejadrenalinovější silvestr – oslavy na safari mezi lvy

O novoroční večírek tu nejspíš přijdete – na ranní safari se totiž vstává velmi časně. Odměnou vám ale bude pohled na lvy při lovu a na další zvířata z „velké pětky“ – což je skupina těch nejnebezpečnějších zvířat planety.

Chcete si užívat opravdový luxus? Pak se vydejte na Maledivy, souostroví v Indickém oceánu, které je luxusem proslulé FOTO: ESO travel

Adrenalin na Silvestra? Leťte do Keni

Za adrenalinovým silvestrem se nejčastěji létá do keňských národních parků. Ono není divu – vždyť Keňa kromě safari nabízí i nádherné pláže, perfektní servis a velmi dobré podmínky pro potápění. Nejoblíbenější formou africké dovolené tak dnes je cesta na safari, která se ve druhé polovině změni v klasickou relaxační dovolenou v některém z letovisek na pobřeží.

Nejmasovější silvestr – miliony lidí na Times Square

Větší silvestrovskou party na planetě pravděpodobně nenajdete. Na newyorském náměstí Times Square se na silvestra sejde asi milion a půl křepčících lidí. Ti nejvíc nedočkaví se tu začínají scházet už okolo poledne. A slavit vydrží až do časných ranních hodin – a pozor! Bez alkoholu, který je na této akci přísně zakázaný.

Oficiální program tady začíná v šest hodin večer a vrcholí o půlnoci spouštěním slavné svítící koule. Ve chvíli, kdy se ta dotkne země, začíná nový rok. Při tomto aktu obvykle asistuje některá z velkých hvězd showbyznysu – naposledy to byla Lady Gaga, rok předtím Jenifer Lopez. A Justin Bieber se loni na svém Twitteru nechal slyšet, že byl na Times Square taky – prý přímo v davu. Což se ale moc nechce věřit.

Mimochodem – na slavící masy lidí se během večera snese asi tři a půl tuny konfet a všichni na Times Square přijdou o novoroční ohňostroj – z bezpečnostních důvodů tady probíhá jen půlnoční laserová show.

Prožijte silvestrovskou noc na pláži ostrova Ko Phangan při Úplňkové party a pak relaxujte v privátním bazénu nebo vířivce.  FOTO: adaaran.com

Nejluxusnější silvestr – požitkářská dekadence na Maledivách

Snídani vám až do postele ve vodním bungalovu přivezou na lodi, obědvat můžete na pláži a večeřet třeba v podmořské restauraci – ty jsou na Maledivách dokonce už dvě! Maledivy jsou symbolem toho nejlepšího, co můžete jako cestovatel dostat. Právě tady je několik resortů, které jsou šestihvězdičkové, právě tady si můžete pozvat kuchaře, aby uvařil jen pro vás, tady se můžete potápět se žraloky. 

Cena dovolené na Maledivách začíná na padesáti tisících pro jednoho a postupně roste. Pobyt v nejluxusnějším maledivském resortu na atolu Ari pak vyjde na více než trojnásobek. Člověk tady ale platí nejen za luxus, ale i za absolutní soukromí. Bydlet je možné třeba na privátních ostrůvcích s kompletním zázemím, moderní vilkou a vlastním bazénem. Není proto divu, že sem jezdí i slavní a bohatí.

New York je město, které nikdy nespí – a na silvestra se tady koná nejmasovější party roku. FOTO: ESO travel

Nejdivočejší silvestr – hoďte si ledničkou v Kapském městě!

V jihoafrickém Kapském městě jsou oslavy silvestra hodně bouřlivé. Dříve se tu z oken dokonce na Nový rok házely ledničky. To už ale místní úřady pod vysokými pokutami zakázaly. Velmi divoké jsou silvestrovské noci i na lasvegaském bulváru Strip a noc plnou tance, alkoholu, muziky a nevázané zábavy si můžete užít i na slavné Úplňkové party na ostrově Ko Phangan. Dejte si ale pozor na zloděje a prodejce drog.

Ve většině thajských barů probíhají na silvestra speciální programy. Bývají ale také beznadějně plné. Pro lechtivý zážitek si pak spousta turistů posilněná kapkou alkoholu vyráží do proslavené čtvrti Patpong. Kromě obrovského množství barů tu je totiž nezanedbatelný počet podniků, kterým se nad vchodem houpou červené lucerničky.

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Lucie Štěrbová a ESO Travel

Reklama
Reklama