Krémy, se kterými na plastiku nemusíte. Boj proti vráskám začíná!

Při pohledu do zrcadla se vám chce všechny zrcadla zakázat? Zkuste jít na vrásky od lesa – každým dnem se objevují nové krémy, které slibují hladkou a vypnutou pleť. Jaké si vybrat?
Krémy, se kterými na plastiku nemusíte. Zkuste přírodní péči. FOTO: Fleur de Santé
Krémy, se kterými na plastiku nemusíte. Zkuste přírodní péči. FOTO: Fleur de Santé

reklama

Výrobci skandinávské kosmetiky do svojí nové kosmetické řady proti vráskám přidali překvapivou ingredienci – výtažky z duběnek. Z čeho? Z výrůstků na dubových listech. Ukázalo se totiž, že právě komplex Liftonin® z duběnek má fenomenální výsledky v boji proti vráskám. Umělým chemickým látkám v kosmetice tak nadobro odzvonilo – poslední trendy mluví jasně: svojí pleti dopřejte luxusní, přírodní péči.

Příroda v kosmetice? Výsledky jsou trvalejší

Vyzkoušeli jsme tuhle novou péči Prominence proti vráskám a už na první pohled bylo jasné, že tyhle krémy jsou opravdu inspirovány přírodou – v elegantní dózičce je voňavý, lehoučký krém, který se na tváři doslova rozplývá. Téměř okamžitě se dostavil pocit hladší, jemnější pleti. V prvotřídních krémech totiž najdete výtažky z výrůstků na dubových listech. A proč jsou tyhle výtažky tak účinné?

Kosmetika s přírodními výtažky pracuje pomaleji, ale výsledky vydrží. FOTO: Fleur de Santé

Tzv. duběnky obsahují látky, které se odedávna používaly v tradiční medicíně k přípravě tišících tinktur. Díky vysokému obsahu tříslovin mají silné antioxidační účinky, a proto se výborně hodí do kosmetických přípravků pro zralou pleť. Komplex Liftonin® z duběnek účinně zlepšuje strukturu pleti, redukuje i hluboké vrásky a podporuje tvorbu přirozených kožních bílkovin.

Přírodní kosmetika v Česku

Boom přírodní kosmetiky zažívá i Česko – stále větší popularitě se těší produkty, které obsahují přírodní výtažky i přes mírně vyšší cenu. Většina kvalitní přírodní kosmetiky se do Čech dováží z Německa, Francie a severských zemí jako Švédsko a Dánsko.

Liftonin® je jemný a šetrný, ale přitom viditelně vyhlazuje pleť. Velmi vhodný je také pro ty, kteří trpí suchou pletí,“ říká product manažerka firmy. Novou řadu Prominence na trh uvedli v září a už po prvních dnech prodeje slaví velký úspěch. „Hlavní výhodou kosmetiky s přírodními výtažky je to, že pleť není zatížená chemickými látkami, kterých na sebe i tak denně „naplácáme“ více než 100. Takto dosažené výsledky jsou navíc mnohem trvalejší a pro ženy dlouhodobě zdravější,“ dodává.

Fleur de Santé vsadili na přírodní komplex z listů dubu. FOTO: Fleur de Santé

Za 28 dní viditelná redukce vrásek. A bez chemie

Trend přírodní kosmetiky je proto na rychlém vzestupu – potvrzují to také výsledky reprezentativních průzkumů německé společnosti pro výzkum trhu GFK. Ta zjistila, že v Německu od konce roku 2006 do konce roku 2008 vzrostl počet zákazníků používajících přírodní kosmetiku o téměř 30 %.

Nová luxusní kosmetická řada Prominence proti vráskám kromě komplexu Liftonin® obsahuje ještě unikátní komplex RonaFlair ™ LDP, funkční výplň, která opticky koriguje tvarové a barevné nerovnoměrnosti pleti. Pomáhá redukovat vrásky, intenzivně hydratuje pokožku a přispívá k rychlé regeneraci a dlouhodobému vypnutí kůže. Kosmetiku testovalo 20 žen a u všech došlo během 28 dní k redukci vrásek o 22% a k vyplnění hloubky vrásek o 17%.

Duběnka na dubových listech je zdrojem mnoha výživných látek. FOTO: Wikimedia Commons

Jak funguje přírodní kosmetika?

Přírodní kosmetika funguje pomaleji – jenže ve výsledku mnohem účinněji. Dlouhodobým používáním přírodní kosmetiky totiž svojí pleti prospíváte a díky tomu jsou pak výsledky takové péče trvalejší. Vaše pleť, vlasy, nehty, prostě všechny části vašeho těla, které vyžadují kosmetickou péči, budou pomalu ale jistě zdravější a krásnější. Takže co si vyberete: krátkodobou slast, která vašemu tělu ubližuje, nebo přírodní a dlouhodobou ozdravnou péči?

Přečtěte si někdy složení vašeho oblíbeného krému. Možná zjistíte, že v něm obsažené chemické sloučeniny nejsou zdaleka tak neškodné. V běžné kosmetice jsou totiž nejrůznější chemické „dobrůtky“ normální. A co na to vaše pleť?

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Viola Kratochvílová a Fleur de Santé

reklama

reklama