Jak si vybavit skříň? Většině lidí stačí šuplíky a šatní tyče

Kravatovníky, kalhotovníky, speciální držáky na boty, zkrátka speciální udělátka na všechno. Opravdu je ve své šatní skříni potřebujete? Čím si zařídit vestavěné skříně, abyste neutratili majlant a přitom vám skvěle sloužila? Zeptali jsme se odborníků ze Stylishrooms, kde nábytek na míru vyrábějí.
Cena vestavěné skříně závisí na mnoha faktorech. Záleží i na vnitřním vybavení. FOTO: Flickr.com
Cena vestavěné skříně závisí na mnoha faktorech. Záleží i na vnitřním vybavení. FOTO: Flickr.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná už jednu máte a možná právě plánujete pořídit si novou. Koupit si vestavěnou skříň je pro většinu lidí velkou investicí, a tak před jejím nákupem všechno dlouho promýšlejí. „Na některých věcech se šetřit nevyplácí, třeba na kování, na kterém celá skříň drží. Hodně peněz ale uspoříte střídmým vnitřním vybavením skříně – základ je nenaletět obchodníkům a nenechat si do skříně namontovat předražené zbytečnosti,“ říká šéf pražské firmy Stylishrooms, která vyrábí a prodává moderní nábytek na míru už několik let.

Právě vybavení skříně totiž mnohdy její cenu navýší i o dvojnásobek! „Abyste doma měli funkční a užitečnou skříň, zpravidla vám stačí police, šuplíky a šatní tyče, maximálně nějaký kalhotovník,“ dodává. Ceny doplňků do skříní většina lidí neřeší a v euforii z nové skříně na míru si ji nechá vybavit nejrůznějšími nesmysly. Je proto dobré radit se o celém projektu s férovým výrobcem skříně, který vám poradí, jak celou skříň postavit nejvýhodněji – ne pro něj, ale pro vás.

Stylishrooms

Vestavěná skříň šetří místo zvlášť v kombinaci s moderními posuvnými dveřmi. FOTO: Flickr.com

Kolik stojí vestavěná skříň? Většina lidí vůbec neví

I když budete svoji vestavěnou skříň nebo jiný nábytek na míru vybírat s rozumem, vždycky bude o něco dražší než sériově vyráběné kusy. Její užitek je ale nepoměrně vyšší – zaplní vám přesně i atypický prostor a bude mít všechno, co od ní chcete. Nejlevnější vestavěné skříně pořídíte za cenu kolem 20 000 Kč, a to i u firem, jako je Stylishrooms, které vyrábějí krásný designový nábytek. „O moc níž s cenou jít nemůžeme – chceme garantovat vysokou kvalitu a s tím spojenou úroveň služeb. Většinou lidé vůbec netuší, co všechno se v ceně vestavěné skříně ukrývá – je to nejen materiál, ale i práce několika lidí a nejrůznější na první pohled neviditelné věci jako úchytky, kování, kolečka, atd.“

Vestavěná skříň: Na čem ušetřit a na čem nešetřit?

  • Nešetřete na rámech dveří (doporučujeme hliníkové). Kolečka, na kterých jezdí dveře, doporučujeme s ložisky. I tam ale naleznete u různých výrobců rozdíly v kvalitě.
  • Ušetřit můžete na materiálu korpusu skříně, který není vidět. Pro skryté části skříně zvolte nejlevnější typ lamina – zpravidla to bývá bílé lamino.
  • Ušetřit můžete na vnitřním vybavení skříní a doplňcích (nejpodstatnější jsou kvalitní šuplíky, police a šatní tyče).

Stylishrooms

3D model vám udělají ve Stylishrooms zdarma, i když si vymyslíte celou šatnu. FOTO: Stylishrooms

Jako zájemce o vestavěnou skříň, kuchyň nebo jiný nábytek na míru byste měli oslovit několik firem, které vám zpracují nezávaznou kalkulaci. Některé společnosti nabízejí tyhle služby zdarma, takže se nemusíte obávat nějakých neplánovaných nákladů navíc. Srovnání jednotlivých nabídek je pak ale velmi těžké a zavádějící – stačí jen, že jedna firma naplánuje skříň z méně odolného materiálu, a její cena je rázem o několik tisíc nižší. Proto je nakonec vždycky nejdůležitější rozhodovat se podle kvality nabízených služeb a ochoty komunikovat a vyjít zákazníkovi vstříc.

3 doplňky do skříně, které OPRAVDU potřebujete

  • Šatní tyče – klasikou, kterou má ve skříni každý, nic nezkazíte a je nejlevnější. Existují ale i různé výsuvné šatní tyče, které vám umožní pověsit si oblečení i do méně hluboké skříně, kam se ramínka nevejdou na šířku.
  • Police – jsou téměř nepostradatelné. Umožní vám skladovat poskládané oblečení, ale třeba i praktické krabice. Jejich výhodou je také to, že si mezi nimi můžete udělat libovolně velké rozestupy.
  • Šuplíky – trojici nejdůležitějších doplňků vestavěných skříní uzavírají šuplíky – hodí se hlavně pro skladování menších drobností, ale s příslušným drátěným programem můžou sloužit i jako botník (i když byste mohli mít mnohem dražší speciální botníkový šuplík).

Stylishrooms

Vestavěná skříň sluší každé místnosti – záleží na tom, jaké vybavení do ní zvolíte. FOTO: Flickr.com

Cena vestavěné skříně – jak ji určit?

Většina výrobců vestavěných skříní vám cenu vestavěné skříně na svých stránkách neprozradí. Důvod je prostý – každá skříň prostě stojí jiné peníze. Záleží přitom na velké spoustě věcí, o kterých často zájemci o nábytek na míru nemají ani tušení. Např. firma Stylishrooms proto na svých stránkách připravila sekci „Cena vestavěné skříně“, kde se snaží svým zákazníkům přehledně vysvětlit, na čem všem cena skříně závisí a jak se s ní dá pracovat.

 

Chcete číst dál? Není nic jednoduššího:

Inspirujte se v dalších článcích

Jak na dokonalý steak? Bez chytré kuchyně to nejde!

Jak se chovat na sjezdovce? Jako když řídíte auto, říká právník

Brýle jsou OUT. Kontaktní čočky teď pořídíte za pár korun

Autor: Viola Kratochvílová a Stylishrooms

Reklama
Reklama