Jak se stát milionářem? Založte si kosmetickou firmu!

V suterénu malého holičství ve švédském Malmö se Kunt Wulff učil míchat parfémy. Pomáhal otci a už tenkrát věděl, že chce víc. Rozhodně ale netušil, že jednoho dne bude šéfem kosmetické společnosti, která bude zásobovat celou Evropu kosmetikou, fungující na principech aktivních přírodních výtažků.
Péče o zákazníky – před 50 lety to byl klíč k úspěchu. I proto se pověst salónů Knuta Wulffa šířila.
Péče o zákazníky – před 50 lety to byl klíč k úspěchu. I proto se pověst salónů Knuta Wulffa šířila.
sn-arkiv.se
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chcete být milionářem? Jděte si za svým snem! Zřejmě tohle by byla rada, kterou by vám dal švédský podnikatel a vizionář Knut Wulff. Muž, který zemřel v roce 2005, dokázal během svého života mnohé – například založit mezinárodní kosmetickou firmu, která předběhla dobu a už v 80. letech vyráběla kosmetiku, využívající aktivní přírodní výtažky.

Zrození přírodní kosmetiky ve Skandinávii

Knut Wulff postupně vybudoval z holičství svého otce rozsáhlou síť salónů krásy. Tenkrát prohlásil, že „už mnoho let přemýšlí o rostlinné kosmetice", ale k dovršení této myšlenky dospěl až za dlouhých 20 let. Během této doby ovšem nezahálel – založil slavnou značku kosmetiky a parfémů Pierre Robert a neustále se zajímal o novinky z kosmetického centra dění v Paříži. Mnozí by v jeho situaci jednoduše „byli spokojení“, ale Knut ne – v roce 1980 tak konečně založil společnost Fleur de Santé (květ zdraví), která úspěšně funguje dodnes.

Každý den na sebe naplácáme 300 různých chemikálií

Přestože v sílu přírody lidé věřili odpradávna, spolu s vědeckými pokroky a novými technologickými objevy se na ni tak trochu pozapomnělo. Ženy si dnes každý den své tělo zatíží téměř 300 různými chemikáliemi. Tradiční recepty starých bab kořenářek tak přirozeně vystřídaly zkušenosti lékařů a vědců. V posledních několika letech lidé konečně dostávají rozum a chemii se snaží nahradit přírodou.

Fleur de Santé

Historie a současnost: Společnost Fleur de Santé byla jednou z prvních firem, která začala vyrábět kosmetiku ve spolupráci s přírodou. FOTO: Fleur de Santé

Právě Fleur de Santé byla vůbec první kosmetickou společností ve Skandinávii, která propagovala myšlenku, že základním zdrojem krásy je příroda. V 80. letech Knut s pomocí mnoha odborníků vytvořil kosmetickou řadu, v níž spojil nejmodernější vědecké poznatky s přírodními esencemi, které nezpůsobují alergie. Trval také na tom, že své produkty nebudou testovat na zvířatech.

Nakupujte kosmetiku on-line a bez starostí!

Doby, kdy nakupování po internetu bylo jako sázka do loterie, jsou pryč. Pokud si dnes vybíráte z dlouho zavedených e-shopů větších značek, můžete na on-line nakupování naopak vydělat. Právě společnost Fleur de Santé se snaží jít cestou maximálního komfortu pro své zákazníky – na nákupy přes svůj e-shop www.fleurdesante.cz poskytuje 30 denní garanci vrácení zboží a peněz, poštovné zdarma při nákupu nad 999 Kč a hlavně široký sortiment zboží, které je z 90 % vždy skladem.

Fleur de Santé

Salóny v Malmö, to byl začátek kariéry muže, který se z pomocníka v holičství vypracoval na šéfa mezinárodní firmy. FOTO: Fleur de Santé

Krémy bez chemie? V 80. letech to byl skandál

Tento přístup byl v té době mnohými považován za pošetilý a nedůvěryhodný. Až obrovský zájem žen o kosmetiku s přírodními složkami způsobil masový rozvoj nového odvětví – přírodní kosmetiky. V současnosti jsou kosmetické výrobky Fleur de Santé ještě mnohem dál – kosmetika neobsahuje žádné složky živočišného původu, je vyráběna v souladu s vysokými evropskými standardy a obsahuje aktivní přírodní ingredience.

 

„Každá žena je krásná, někdy jen musíme tu krásu v ženách probudit,“ řekl kdysi Knut Wulff v jednom z rozhovorů. Právě tahle myšlenka se stala hlavní vizí celé společnosti a přetrvává i pro smrti jejího zakladatele v roce 2003. Motto „Krása z krásy zrozená“ zná přes půl milionu zákazníků z Evropy a Ruska.

Fleur de Santé

Precious Skin – kosmetická řada s práškem z drahokamu turmalínu. FOTO: Fleur de Santé

 

 

Chcete jet na dovču a nemáte peníze? Čtete dál!

Autor: Viola Kratochvílová a Fleur de Santé

Reklama
Reklama