Inspirace pro váš obývák: Houpačka, strom nebo sedací vak

Malé věci dokáží velké divy. A přesně tohle pravidlo platí u zařizování obývacího pokoje dvojnásob. Několika drobnými úpravami a nákupem doplňků získáte docela nový obývák. Svěží vánek do vašeho obýváku přinese třeba sedací vak, zajímavé osvětlení, květiny nebo originální houpačka. Podívejte se!
Sedací vak a la houpačka. doma se o ni budete hádat. FOTO: Beanock
Sedací vak a la houpačka. doma se o ni budete hádat. FOTO: Beanock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sedačka, televize, stoleček. To je klasický triatlon českých obýváků. Zbavte se jednou pro vždy téhle obývákové nudy a udělejte z obýváku místo, které vás bude bavit „obývat“. Nemusíte investovat desetitisíce do náročných rekonstrukcí, stačí nakoupit ty správné doplňky, pohrát si s barvami a světlem a nový obývací pokoj je na světě!

Houpačka. Budete se o ni s dětmi hádat

Přijít domů z práce a sednout si na gauč je fajn. Ale uvelebit se v měkoučké houpačce a nechat se ukolébat jemným pohupováním? Ano, houpačka už dávno nepatří jenom na zahradu rodin s dětmi – úplně skvěle se bude vyjímat i ve vašem obývacím pokoji. Vytvoříte tak nejen originální posezení, ale celý prostor dostane šťávu a houpačka se rychle stane Vaším nejmilejším relaxačním místem.

Houpačka do obýváku? Nechte si ušít oroginální sedací vak na zavěšení. FOTO: Beanock

 

Můžete si buď koupit už hotové kusy, vyrábějí se dokonce houpačky ve tvaru křesla, což ale mírně postrádá smysl. Nebo si můžete nechat houpačku ušít – její princip je totiž dost podobný jako při výrobě sedacích vaků. Jde vlastně o velký sedací vak, který má po stranách otvory na lana, za která je uchycen ke stropu. Většinou je ale nutné kontaktovat přímo výrobce sedacích vaků, protože v klasické nabídce tyhle specifické kousky nenajdete. Pak vám ale rádi na míru vyrobí prakticky cokoli.

Sedací vak - oživí dětský pokojíček i obývák

Samotné sedací vaky jsou také výborným způsobem, jak oživit interiér obývacího pokoje. Pokud netrváte na „značkovosti“ vaku, seženete i velmi levné sedací vaky. Jejich kvalita je přitom se značkovými srovnatelná – důležité ale je vybrat si co nejodolnější výplň vaků.

O tom, jak vybírat sedací vak, jsme psali v našem článku Jak vybrat sedací vak? Důležité je to, co je uvnitř.

Stolek do obýváku? Hledejte design nebo bazar

Důležitou součástí obývacího pokoje je také konferenční stolek. S jeho výběrem si většinou příliš nelámeme hlavu, ale přitom právě stolek využíváme v obýváku spolu se sedačkou nejčastěji. To nejnudnější, co můžete mít, je stolek, který mají všichni anebo klasika v podobě prosklené desky.

Zkuste být tvůrčí a využijte jako odkládací stolek třeba staré kusy nábytku od babičky anebo se poohlédněte v bazarech s nábytkem. Druhou variantou je koupit designový stolek – k dostání je celá řada nápaditých stolků, které jsou zajímavé, krásné a přitom plní svoji funkci.

Obývací pokoj oživíte také víceúrovńovým prostorem. FOTO: nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Světelné efekty v obýváku. Žárovka je out

Všimli jste si, že váš pokoj vypadá úplně jinak, když rozsvítíte? A to ještě nic není – se světlem v obývacím pokoji si můžete náležitě vyhrát. Řeč je o lampách, jejichž intenzitu můžete ovládat, ale také o pásech s LED světly, kterými krásně podtrhnete určitá místa nebo pěkné kousky nábytku.

Květiny v bytě nemusí být jen za oknem

Veliký pokojový stromek v baculatém květináči, čerstvě nařezané tulipány ve váze na stolku a fialky za oknem. Jen tohle stačí k tomu, aby váš obývák vypadal útulně, příjemně a hezky. Zvlášť čerstvé květiny udělají vždy hodně – zaručeně upoutají pozornost, a když je navíc sladíte s ostatními doplňky v bytě, vytvoří z vašeho obýváku pokoj jako z katalogu.

Nutností je pak osvětlení různých zón v obýváku tak, aby se Vám v něm hezky žilo – v čtenářském koutku rozsviťte velkou stojací lampu, nad pohovkou nainstalujte skupinu bodových světel a lampy umístěte i tak, aby vám neoslňovaly při sledování televize.

Kytky a stromy patří i do pokoje. Nebojte se experimentovat. FOTO: nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Viola Kratochvílová a nejlevnejsi-sedaci-vaky.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama