Dovolená v jednom... Šílený nápad?

Hlavní dovolenková sezona je pryč, ale pokud rádi cestujete, nemusí to pro vás nic znamenat. I když jste třeba single a kamarádi zrovna nemají náladu nebo peníze, aby jeli s vámi, neznamená to, že musíte zůstat doma. Dnešní doba samostatným osobnostem přeje, a tak můžete spokojeně vyrazit.
Dovolená v jednom
Dovolená v jednom
Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jaké má taková dovolená výhody a nevýhody? Největší problém bývá většinou cena za ubytování. Pokud si chcete dopřát lepší hotel, narazíte na přemrštěné částky za jednolůžkový pokoj, které jsou často skoro stejně vysoké jako za pokoj pro dva lidi.

V hostelech takový problém rozhodně neřešíte, takže pokud nejste příliš nároční, můžete na ubytování naopak ušetřit. Hlavní nevýhodou ryze individuální dovolené je fakt, že se o cestovatelské zážitky nemáte s kým podělit. Musíte se spoléhat jen sami na sebe, zvyknout si na osamělé posezení v restauracích.

Tyto zápory se ale rozplynou v okamžiku, kdy se na cestách seznámíte buď s někým z místních, nebo s podobně „osamělými poutníky“. Potom zažijete dokonce více než na toulkách v páru či ve skupině. Místní lidé vás pozvou k sobě, nabídnou vám pravé zdejší jídlo, poznáte jejich zvyky a tradice. Poradí vám, kde se dobře najíst a co byste určitě měli vidět.

Sami už jistě víte, že dovolená ve dvou či větším počtu lidí nemusí být idyla. Mnohdy se zvrtne v neustálé dohadování, kam se pojede, co se bude dělat apod. S místními se většinou neseznámíte, a tak se zážitky omezí jen na to, co vám nabídne například program organizovaných výletů konaných v rámci zájezdu. Což nebývá mnoho.

Jak to vidíte vy? Už jste se někdy sami na dovolenou nebo výlet vydali? Jaké máte zkušenosti s dovolenou ve dvou a vícero lidech? Podělte se s námi o zážitky v diskuzi pod článkem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama