Cool vestavěnka: Skříň jako módní doplněk!

Jak dlouhá je tyč na ramínka? Nevypíchne mi věšák na kalhoty oko? Vejde se do úzké skříně nadměrně vyvinutá milenka? Takové otázky si leckdo před pořízením skříně položí, ale neměl by zapomínat ani na vychytaný design!
Když je skříň se zbytkem pokoje dokonale sladěná, ani si ji nevšimneme.
Když je skříň se zbytkem pokoje dokonale sladěná, ani si ji nevšimneme.
Komandor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Různé menšiny a utlačované skupiny si dobývají rovnoprávnost. Podobný boj probíhá i u vestavěných skříní. Když se lidé rozhodnou jednu si pořídit, většinou přemýšlejí hlavně o praktických otázkách. Jistě, nekoupíme si skříň, do níž se nic nevejde, to dá přece rozum, ale na vzhled také nesmíme zapomínat. Pokud se nám podaří vybrat správný design, může byt vypadat opravdu luxusně, takže transparenty do rukou a sborově křičme: DEJTE DESIGNU ŠANCI!

Na konci tohoto tunelu je boule na hlavě, jde jen o dvojrozměrné dveře skříně. FOTO: Komandor

Nechte si poradit od designéra

Jak si takovou skříň opravdu vkusně zařídit? Počkejte na geniální vnuknutí shůry nebo se poraďte s profesionálním designérem. Na internetu existuje on-line poradna, prostřednictvím níž dostanete rady od odborníků.

Měníte často a rádi barvu oblečení, vlasů, nehtů a vůbec všeho možného a chtěli byste to samé provádět i se svým bytem? Zeď asi těžko budete malovat každý víkend, ale můžete podle nálady měnit vzory polepů na skříních. Lišty a kování můžeme barvou upozadit, či naopak nechat vyniknout na kontrastním podkladu.

Vezměte si křupky, ovladač a posaďte se před skříň!

Ale jak vlastně docílit toho, že se občas fascinovaně zakoukáme na skříň místo na televizi? Způsobů je několik, záleží jen na tom, jaký styl dekorací máte rádi, které barvy patří mezi vaše oblíbené a hlavně na dobrém nápadu. Je viditelný bok vestavěné skříně a chtěli byste ho nějak zatraktivnit? Nechte si na něj namalovat souseda vykukujícího ze zdi nebo ho polepte vkusnou dekorací. S vestavěnou skříní vznikají v interiéru plochy poskytující prostor, na němž můžeme dát bytu originální tvář, možné je cokoliv.

Skříně nemusí jen polykat šaty, mohou být módním doplňkem určujícím ráz místnosti. FOTO: Komandor

Jaký vzor může být na výplni dveří vestavěné skříně?

  • Přírodní – plážové kamínky, palmy v exotické krajině, hromada ovoce či africké safari. Zažít tohle na dovolené by bylo krásné, ale nepoměrně dražší než tyto výjevy pozorovat každý den na nábytku. Při troše fantazie se stačí s batohem a trekovými holemi postavit před polepenou skříň a hluboce se zasnít.
  • Geometrický – spirály, vlnovky a neurčité vzory jsou decentní, nadčasové a přitom moderní a vkusné. Nevěříte? Přesvědčte se!
  • Urbanistický – někomu zkrátka přírodní idyla nic neříká a raději má rušné město i uvnitř interiéru. Je libo Manhattan nebo město na břehu moře?

Nejvíce se u vestavěných skříní na výsledném vzhledu podepíše barva výplní dveří. Nejjednodušší variantu řešení podoby skříně představují jednobarevné dveře, to se ale nehodí do každého pokoje. Někde také mohou určité barvy napáchat více škody než užitku, třeba tmavší odstíny v malé místnosti. Ale ani pestré vzory nemusí vždy znamenat výhru. V rustikálně zařízené babiččině světnici by vestavěná skříň s obrázkem mrakodrapů v New Yorku nepůsobila zrovna nejlépe.

Barvy se týkají nejen výplní dveří, ale i rámů skříně

Vše doladit pak může rám. Ten lze zařídit téměř v jakékoli barvě nebo vzoru, který vás napadne. Je libo černou, zelenou nebo snad vzhled dřeva? Ať už jde o buk nebo ořech, ze skříně vám nic nevyroste, i když zdání pravého dřeva bude dokonalé. Jestliže potřebujete v decentně zařízené místnosti podtrhnout dojem luxusu, nechte si na skříň namontovat úchytky ve zlatém nebo stříbrném provedení, bronz raději vynechte. Jako materiál na medaile není špatný, ale i tam ho zlato a stříbro strčí do kapsy!

V šatníku lze najít bermudy, vietnamky či francouzské hole, na dveřích třeba Havaj. FOTO: Komandor

Když věnujeme výběru tvaru, barvy nebo vzoru potisku skříně patřičný čas, mohou z našeho bytu udělat něco, co by obyčejná skříň nebo holá zeď nedokázala,“ poznamenal ředitel firmy Komandor, která se zabývá výrobou vestavěných skříní. Je proto třeba přestat o skříni přemýšlet jen jako o úložném prostoru a brát ji jako plnohodnotný dekorační prvek.

Nebuďte konzervativní a ozdobte si byt skříní

Přestaňme tedy být konzervativní a zkusme si prosvítit byt něčím netradičním. Obraz by to jistě svedl také, ale je jaksi plochý, nezajímavý. Socha v předsíni, ta už je plastická dost, ovšem nedá se prakticky využít (tedy pokud nehrozí prstem, na který se dá pověsit kabát). Vestavěnka může vypadat hezky, uskladní spoustu věcí a třeba i zakryje nedokonale vyštukovanou zeď.

 

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Jan Švestka a Komandor

Reklama
Reklama