Chytrá řešení do atypického bytu: Zařiďte si byt účelně!

Rohy v místnosti nemají 90 stupňů. Stěny jsou křivé. Podkroví vám ubírá místo. Všechny tyhle nedostatky jsou pro některé řemeslníky výzva a nevhodné bytové prostory dokážou i přesto vybavit hezkým nábytkem na míru. Podívejte se na fotky zajímavých atypických realizací, kde nic není problém!
Přizpůsobit se musí nábytek - ne vy jemu. FOTO: Flickr.com a Mazzaliarmadi.it
Přizpůsobit se musí nábytek - ne vy jemu. FOTO: Flickr.com a Mazzaliarmadi.it
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Při pohledu na šikmé stěny vašeho podkrovního bytečku se vám chce plakat. Je sice hezký, světlý a útulný, ale postavit sériově vyráběnou televizní stěnu je v podkroví science fiction. Váš soused na tom není o moc líp, nemyslete si. Skříň z obchoďáku se mu nevejde do ložnice, ale pod schodištěm v předsíni má nevyužitý prostor, ve kterém by mohl ubytovat několik běženců z Afriky.

Chytrý nábytek, žádné starosti s jeho používáním

Naštěstí žijeme ve 21. století a i v Česku se pomalu ale jistě rozmáhá trend moderního nábytku a skříní na míru. Jeho výhody není třeba dlouze vypočítávat – hlavní totiž je, že stoprocentně pasuje do vašeho interiéru. Tím vám ušetří čas (konečně žádné luxování za skříněmi), nervy (už nebudete muset sbírat zapadané tužky za stolem) a částečně i peníze (otloukat si dveře skříně o stěnu jí na životnosti nepřidá).

Z množství fotek na internetu jsme pro vás vybrali některé atypické realizace firmy Vestavenky.cz, která od roku 2000 vyrábí vestavěné skříně a nábytek na míru. A právě interiéry neobvyklých rozměrů jí nedělají problém.

Vestavenky.cz

Podkroví – krásné a útulné, ale „skříň z IKEA“ si tady nepostavíte. FOTO: Vestavenky.cz

Zajímají vás další atypické realizace? Podívejte se do galerie!

Skříně do podkroví nemusí být drahé

Podkrovní byty, ač jsou krásné a útulné, skýtají mnohá úskalí při zařizování úložných prostor a skříní. Efektivní využití míst pod šikmými stropy nabízejí prakticky jen vestavěné skříně na míru. Investice do nich ani nemusí být závratně vysoká, skříň z obrázku stála například jen něco přes 15 000 Kč, což je u nábytku na míru velmi dobrá cena. Hlavně tak využijete maximálně každý kout, a pokud oslovíte kvalitního truhláře, vydrží vám skříň celý život.

Vestavenky.czChcete šatnu? Dopřejte si ji i v podkroví

Skříně jsou fajn, ale někdy je výhodnější postavit si celou šatnu. Pokud pro ni nemáte samostatnou místnost, nevadí – můžete si ji nechat vyrobit na míru do ložnice, a to i v případě podkrovních pokojů. Šatna vám umožní na jednom místě přehledně skladovat oblečení, lůžkoviny i boty.

Se šikmými stěnami se velmi často potýkáme také při zařizování obýváku. Umístit pod šikmou zeď televizní stolek by se mohlo zdát jako docela jednoduché, ale jen si to představte! Unifikovanou televizní stěnu budete muset postavit téměř doprostřed místnosti, aby se na ni vůbec celá televize vešla. Na řadu tak přichází opět řešení na míru, u kterého nemusíte dělat kompromisy co do kvality ani vzhledu – stolek na míru lze dokonale ladit s ostatním nábytkem.

Vestavenky.cz

Část stolku je nižší a je předsazená do prostoru, aby se na ni televize vešla. Ostatní skříňky jsou sestavené tak, aby poskytly maximální úložný prostor. FOTO: Vestavenky.cz

Kam „nacpat“ pracovnu? Pod střešní okno!

Donutit se k práci je těžké. A teď si představte, že váš pracovní stůl je ještě ke všemu někde v tmavém koutě, kam byste nikoho neposadili ani za trest. Přesuňte ho pod střešní okno – díky zpracování na míru si tam budete moci zařídit útulnou pracovnu plnou zajímavě řešených skříněk. A možná že vás práce nebo učení zase začne bavit!

Nemusíte mít ale zrovna podkrovní byt, abyste využili práci truhláře. Pokud jste majiteli domku, určitě oceníte praktické zadveření pod schodištěm, které je nenápadným a přitom velikým úložným prostorem. Výhoda takto upraveného schodiště je zřejmá – vzniklou komůrku můžete využívat třeba jako spižírnu či botník a také odpadne neustálé uklízení ve špatně přístupných rozích.

Vestavenky.cz

Ať už řešíte nábytek do podkroví anebo chcete využít prostor pod schody, prefabrikovaná řešení z obchodních řetězců vám nepomůžou. FOTO: Vestavenky.cz

Kvalitní nábytek na míru? Češi se ho stále trochu bojí

Přestože dnes už se nábytek na míru dá sehnat za velmi rozumné ceny (zvlášť pokud si porovnáte cenu vs. výkon), Češi se ho stále „trochu bojí“ a považují ho za zbytečný luxus. „Snažíme se vždycky zákazníkům vyhovět – a to jak zpracováním, tak cenou,“ říká ale šéf firmy Vestavenky.cz, která se výrobou nábytku na míru zabývá. Chce tak nabourat zavedený pocit mnoha lidí, že vestavěné skříně musí být nutně drahé. „Pokud potřebujete řešení na míru, třeba v případě podkrovního bytu, je kvalitní vestavěná skříň opravdu to nejvýhodnější,“ dodává.

Zajímají vás další atypické realizace? Podívejte se do galerie!

 

Chcete se dozvědět víc zajímavosti?

Inspirujte se v dalších článcích!

Jak na dokonalý steak? Bez chytré kuchyně to nejde!

Trápí vás mizerná nálada a neúspěch v práci? Víme, co s tím!

Autor: Viola Kratochvílová a Vestavenky.cz.

Reklama
Reklama