Chcete zhubnout? Začněte tím, že si přestavíte byt!

Dali jste si jako novoroční předsevzetí zhubnutí několika kilogramů? Pak se kromě nastudování diet a energetických obsahů potravin zaměřte i na to, jak vypadá váš byt. V boji s přebytečnými kilogramy vám může pomoci vhodně umístěná lednička i veliké zrcadlo.
Pokud si na křesle procvičujete základní gymnastické prvky, je vše v pořádku. FOTO: fotocomunity.de
Pokud si na křesle procvičujete základní gymnastické prvky, je vše v pořádku. FOTO: fotocomunity.de
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná jste chtěli začít už před Vánocemi, ale… cukroví bylo tak dobré a jedna porce kachny navíc se přeci neprojeví! A teď samozřejmě trpíte při každém pohledu na váhu a do zrcadla. Nechte zimní tuky roztát společně se sněhem a začněte s hubnutím přestavbou bytu!

Rada první: Pořiďte si veliké zrcadlo!

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je u nás v rodině nejsilnější? Hlavně si nic nenalhávejte! Pokud si myslíte, že vaše figura ještě rozhodně není zralá na cvičení a dietu, pořiďte si domů veliké zrcadlo. Právě to je totiž nemilosrdným soudcem a věřte tomu, že pohled na problémové partie v plné kráse je jedním z nejlepších motivátorů pro hubnutí. Protože když nefunguje pozitivní motivace, musí nastoupit ta negativní. 

Zrcadlo postavte do míst, kudy se denně procházíte, a koukněte se na sebe pokaždé pěkně zpříma. Každodenní zpětná vazba bude ze začátku dosti nepříjemná, s ubývajícími kilogramy ale bude pohled stále příjemnější.

Pohledu do otevřené ledničky byste se měli rozhodně co nejvíce vyhýbat. Obzvláště když je plná. FOTO: zimmersogutmaservisi.com

Rada druhá: Zapomeňte na křeslo!

A choďte, choďte, choďte! Učíte se do školy? Studujete materiály do práce? Pak zapomeňte na postel, nebo pohodlné křeslo, ale procházejte se. Jako žák Svátek ve filmu Marečku, podejte mi pero! Pokud děláte některé činnosti za chůze a ne v sedu, spálíte i o několik set kilojoulů navíc.

A pokud už sedět opravdu musíte, vyměňte křeslo alespoň za gymnastický míč. Při sedu na něm totiž neustále zapojujete některé skupiny svalů a při správném sedu navíc děláte dobře svým zádům.

Rada třetí: Znesnadněte si přístup k ledničce!

Také se pokaždé, když jdete kolem ledničky, prostě musíte podívat, co je uvnitř nového? Případně sedíte v křesle, čtete knihu a po letmém pohledu na ni, prostě musíte vstát a vyplenit šuplík se sladkostmi? Omezte váš kontakt (ať už oční, nebo jakýkoli jiný) na minimum, znesnadněte si cestu k ledničce, přesuňte ji v bytě na místo, které je daleko od obývacího pokoje, od křesla, okolo kterého neprocházíte třikrát za čtvrt hodiny.

Žádné řvoucí reklamy, žádní akční hrdinové brodící se v litrech krve. Jen šustící stránky knih. Nestálo by to za výměnu? FOTO: weupcycle.com

Co oko nevidí, žaludek nebolí. A psychologický efekt „neviditelné ledničky“ je překvapivě veliký. Samozřejmě ne všude ale sklidí tento návrh úspěch. Protože chodit od kuchyňské linky pro každou ingredienci až do předsíně, to také není žádná výhra…

Rada čtvrtá: Vyměňte televizi za knihovnu!

Válení před televizí není cesta k vysněné postavě. Ano, po náročném dni je snazší sledovat na Primách Prostřeno, než studovat Goetha v originále, ale platí, že po pár týdnech zjistíte, že jste vyrovnanější, méně unavení, klidnější a že máte najednou ve výsledku mnohem více času – třeba na sport. Televize je obrovský žrout času a my si to ani neuvědomujeme.

A pokud se televize prostě odmítáte vzdát, zkuste ji sledovat ze sedla rotopedu, nebo z gymnastického míče. Vaše tělo vám poděkuje.

Nechce se vám do posilovny plné potících se a funících lidí? Nemusíte. Při dodržení několika zásad se fitcentrem může stát váš příbytek. FOTO: JMarsden92

Rada pátá: Vytvořte si domácí fitko

Že byste rádi chodili do posilovny, ale v okruhu pěti kilometrů prostě žádná není a ta jediná, co je, je plná divných a zpocených lidí? Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby. A hlavně – celkem efektně můžete ze začátku cvičit i doma. Gymnastické míče, rotoped nebo jiný posilovací přístroj. Případně výběh do schodů ve vašem domě, sedy lehy se zapřením nohou o nábytek, pořízení žebřin…

Při troše fantazie a hledání na Internetu se dá v posilovací náčiní proměnit snad každý kus nábytku, snad jen s výjimkou lustru. Jde jen o to chtít a začít. Pak už to půjde samo.

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Jan Švestka a bydlimekvalitne.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama