Bydlení podle horoskopu: Býk potřebuje pohodlí, lev pro změnu luxus

Panny musí mít v bytě naklizeno a Rak svůj byt zaváží spoustou cetek. Hvězdy totiž mají vliv i na to, jak bydlíme. Necítíte se v bytě dobře, něco mu chybí? Mrkněte na medailonky jednotlivých znamení, třeba na to přijdete!
Nezdá se to, ale vnímání našeho bytu ovlivňuje i to, v jakém jste znamení. FOTO: seekyt.com
Nezdá se to, ale vnímání našeho bytu ovlivňuje i to, v jakém jste znamení. FOTO: seekyt.com

reklama

Pokud jste Střelec a máte oranžově vymalováno, pak vás zmíněný pokoj něčím dráždí. Není divu – Střelci potřebují tlumené tóny a na oranžovou jsou doslova alergičtí. Podobně to mají Raci s  křiklavými barvami a kovem – znervózňují je, zneklidňují a Raci se v  takovém prostředí nedokážou uvolnit. Každé ze znamení má své libůstky, přečtěte si o nich a popřemýšlejte pak i o tom, jak to vypadá u vás doma. Na změnu totiž není nikdy pozdě!

Impulsivní Beran má vkus

Jako Beran nepotřebujete designéra. Máte vkus, umíte ho v  interiéru uplatnit, nebojíte se novinek a výrazného designu. Může být odosobnělý, musí být ale jednoduchý, čistý, bez zbytečných kudrlinek. Vyhovují vám výrazné barvy, pořád něco přestavujete, nábytek by proto měl být snadno přemístitelný. Pozor jen na to, že jste někdy až moc impulsívní – a rozhodnutí ohledně bydlení se obvykle dělají na delší časový horizont.

Starožitný obývací pokoj s pohodlným sezením a měkkým světlem pro Býky. FOTO: fotocommunity.com

Býk ujíždí na starožitnostech

Měkké a hebké materiály, teplé barvy, předměty, které  mají starožitnou patinu – právě tím se rád obklopí každý Býk. Jako Býk si potrpíte na pohodlí a typickou domáckou „poctivou“ atmosféru. Spoustu času trávíte v  kuchyni, do ní investujte nejvíc času, energie a peněz. Velmi důležitá je pro vás také kvalitní sedací souprava – nemusí být moderní, musí být ale pohodlná.

Blíženec si vystačí s  bílými stěnami

Jako Blížence vás v  bytě rozčilují zbytečné kudrlinky, přemíra nábytku a doplňků. Váš byt by měl být zařízený jednoduše a účelně. Stěny vám vyhovují bílé, nicméně doplňky by měly být naopak ve výrazných barvách. Jste rozpolcení, v  bytě by tak měla být jednoznačně oddělená zóna klidová a zóna aktivizující. A hodně větrejte!

Rak miluje „lapače prachu“

„Tohle nemůžu vyhodit, to je mušle z  loňské dovolené!“ Poznáváte se v  tom, Raci? Jako Rak se potřebujete obklopovat spoustou „lapačů prachu“, spoustou předmětů, ke kterým máte vztah. Vynechejte křiklavé barvy a kov a obklopte se naopak spoustou květin a pastelovými tóny. Dobře na vás působí také přírodní materiály a velká domácky zařízená kuchyň.

Lev se obklopuje luxusem

„Lví“ místnosti by měly být vzdušné a jen s  minimem nábytku. Mimochodem – pokud ten bude značkový a luxusně provedený, bude to pro Lva ideální. Jako Lev oceníte i štědře prostorově řešenou postel, velkou koupelnu a materiály, které navozují pocti luxusu a kvality. U materiálů vsaďte na sklo, dřevo a kámen.

Punc luxusu, velká postel, minimum nábytku – ideální ložnice lva. FOTO: interiorphotography.us

Panna je kutil nebo manuálně zručná hospodyňka

Narodila jste se ve znamení Panny? Pak se obklopte spoustou svíček, v  domě popřemýšlejte o krbu. Z  barev vsaďte na odstíny červené, oranžové a žluté, příjemná je vám i hnědá. Vyvarujte se doplňkům z  plastu, přednost dejte naopak přírodním materiálům. S  množstvím věcí v  bytě to nepřehánějte – vyhovuje vám spíš méně zařízený, ale stoprocentně účelný byt. A stěny si klidně vyzdobte svými výtvory – vždyť jste až neuvěřitelně zručné!

Konzervativní Váha snese i tmavé barvy

Zrozenci ve znamení Vah snesou jako jedno z  mála znamení klidně i tmavší barvy, ale ty musí být teplé. Světlo musí být měkké a měkké musí být i všechno, na čem se sedí, leží… Jako Váhy prostě milujete vše pohodlné. Do bydlení neváháte investovat nemalé částky, jste ale konzervativnější.

Moderní design berana z míry nevyvede, konzervativní váhy ale ano. FOTO: nabytek-max.cz

Štír se dlouho odhodlává ke změně

Jste narození ve znamení Štíra? Pak nejspíš jen velmi nerada provádíte v  interiéru bytu jakékoli změny. V  tomto směru jste hodně konzervativní a pohodlná. Sázíte na kontrast, na efekt, ale zároveň na jednoduchost. Vaší základnou ve vašem bývání je pohodlná postel a kvalitně zařízená ložnice.

Střelce dráždí oranžová barva

Jako Střelec prostě nemůžete fungovat v  bytě, kde je přemíra oranžové. Tahle barva vás dráždí a doslova vám nedá spát. Mnohem lepší jsou pro vás chladnější, tlumivé tóny, ideálně modré barvy. Jste typ člověka, který si nepotrpí na naklizenou domácnost. Lépe je vám v  lehce chaotickém uspořádání nenaklizeného bytu. Dobře vám udělá dřevěný nábytek a spousta květin.

Kozoroh se potřebuje cítit v  bezpečí

Chráníte si soukromí, máte dveře vybavené spoustou bezpečnostních prvků, milujete kov a doplňky z  něj, nelíbí se vám kámen a nejradši jste zalezlí v  ložnici, kde je spousta svíček – prostě jste typický Kozoroh. Kozorozi jsou spíše konzervativní, neradi mají své bydlení přeplácané a pokud vsadí na nějaké doplňky, pak jsou výrazné, ale je jich jen absolutní minimum.

Oranžová je barva, kterou Střelce nepotěšíte. Bude roztěkaný a nesoustředěný. FOTO: losklonos.cz

Vodnář se cítí dobře v  prosvětleném bytě

Jste-li Vodnář, pak výrazněji neinklinujete k  žádnému stylu. Jediné, co potřebujete, je dostatek světla, velký stůl a veliká pohovka, na kterou se vejdou všichni členové rodiny. Z  barev preferujete modrou a fialovou – obě jsou barvami harmonie, klidu a snění. Byt musíte mít nutně rozdělený na pracovní a relaxační zónu, jinak se v  něm necítíte dobře.

Ryby nerady umělé materiály

Jste zrozenci vodního živlu a ten by se měl projevit i v  designu. Ideálním materiálem je pro vás, jako pro Ryby, dřevo. Máte rády i další přírodniny, včetně kamene. Je ale nutné, aby dýchaly „teplem domova“ a nešlo o design těžce odosobnělý. Třeba skandinávský styl je pro vás tedy zapovězené území. Vsaďte také na jemné osvětlení a kombinaci bílé, modré a zelené.

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Lucie Štěrbová a Bydlímekvalitně.cz

reklama

reklama