Brýle jsou OUT. Kontaktní čočky teď pořídíte za pár korun

Kolik stojí kontaktní čočky v optice? Několik tisíc korun. Na internetu tytéž výrobky koupíte za polovinu. Je nákup kontaktních čoček na internetu bezpečný, nebo jen levný? A jaké čočky si vybrat, když o tom vůbec nic nevíte? O radu jsme poprosili odborníky z aplikačního střediska Čočkyshop.cz.
Nasadit si kontaktní čočky je snadné – chce to jen cvik. Opravdu! FOTO: Cockyshop.cz
Nasadit si kontaktní čočky je snadné – chce to jen cvik. Opravdu! FOTO: Cockyshop.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už vás štvou věčně zamlžené brýle, když vlezete do tramvaje? Obtěžují vás neustále sklouzávající brýlové obroučky při sportu? Nesnášíte, když vám slunce svítí do očí, a vy si nemůžete vzít sluneční brýle, protože nemáte žádné dioptrické? Už při prvním nošení kontaktních čoček si budete nadávat, že jste je nevyzkoušeli dřív. Jak a kde ale kontaktní čočky na míru vašim očím sehnat?

Čočky nejsou brýle. Vybírat se musí jinak

Při výběru kontaktních čoček vám mnohdy nestačí jen znát svoje dioptrie – čočka brýlí je totiž od oka vzdálená víc než kontaktní čočka, a proto i korekce oční vady je odlišná. Ke kontaktním čočkám je navíc ještě potřeba znát tzv. zakřivení rohovky, kterému by mělo odpovídat zakřivení kontaktní čočky,“ říká Radka Poustková z cockyshop.cz, prvního obchodu s kontaktními čočkami v Česku.

čočkyshop.cz

Měření zraku musí předcházet prvním čočkám – dioptrie z brýlí můžou být jiné. FOTO: Cockyshop.cz

Právě na internetu je dnes možné sehnat kontaktní čočky za velmi nízké ceny, někdy až podezřele nízké. Nejlepší radou, jak se nespálit a nenakoupit nekvalitní zboží, které by vám mohlo ublížit, je orientovat se podle referencí na daný e-shop a nebo třeba podle Heuréka ověření kvality. Jedině tak máte jistotu, že se „ušetřená stovka“ neprojeví na zdraví vašich očí. „Roztoky na čočky i samotné kontaktní čočky je nutné skladovat ve specifických podmínkách, proto doporučuji nakupovat ve větších e-shopech, které vám mohou zaručit kvalitu,“ dodává Radka Poustková.

Chci kontaktní čočky. Jak začít?

Nakoupit si čočky na internetu můžete až ve chvíli, kdy znáte přesné parametry vaší oční vady a kdy máte odzkoušený model čoček, který vám sedí. Pokud ale něco z toho nevíte, chcete začít nosit čočky anebo změnit model čoček, je nutné nejprve navštívit optika nebo přímo kontakotloga. První zkouška kontaktních čoček je nejlepší přímo v aplikačním centru, kde vám nejen změří zrak a doporučí nejvhodnější typ čoček, ale také vám poskytnou zkušební pár čoček, na kterém si vše vyzkoušíte a naučíte.

čočkyshop.cz

Měsíční kontaktní čočky jsou vhodné pro ty, kteří je chtějí nosit každý den. FOTO: Cockyshop.cz

Kontaktní čočky: Nejčastější otázky

  • Mám na každém oku jiné dioptrie, vadí to při nákupu kontaktních čoček? Nevadí – jen málokdy má někdo vadu obou očí stejnou. Kontaktní čočky se nakupují v balení, ve kterém je vždy několik kusů kontaktních čoček – k nim si jednoduše zakoupíte druhé balení s jiným počtem dioptrií.
  • Budu čočky v oku cítit? Bolí to? Nebudete a nebolí – moderní kontaktní čočky jsou tvořeny téměř z 50 % vodou, takže jejich konzistence je zcela měkká a připomíná želé. Nasazení čočky do oka je velmi snadné a po čase se stává triviální rutinou, která není nijak nepříjemná. Jakmile čočku do oka správně nasadíte, necítíte ji.
  • Smím s čočkami plavat a potápět se? Smíte, ale je nutné být opatrnější. Pro koupání a divočení v bazénu se hodí jednodenní kontaktní čočky, které večer prostě vyhodíte. Jinak se může stát, že se vám do očí dostanou nečistoty z vody a usadí se na čočce. V každém případě je nutné snažit se, aby čočky nepřišly do styku s vodou.
  • Můžu v čočkách spát? V klasických čočkách ne, vyrábějí se ale také tzv. kontinuální kontaktní čočky, které můžete nosit klidně až měsíc v kuse, spát v nich a dělat všechno, aniž byste si je vyndávali.

čočkyshop.cz

Návštěva kontaktologa či optika je nutná, pokud neznáte potřebné parametry čoček. FOTO: Cockyshop.cz

Jaký typ čoček si vybrat? Češi milují jednodenní čočky

Kontaktní čočky prý nosí každý třetí Čech, který má špatný zrak. Stále více nositelů čoček pak vyhledává jednodenní kontaktní čočky. Jejich výhody jsou zřejmé – hodí se na sport, na dovolenou nebo na ples – a večer je jednoduše vyhodíte, takže s nimi nemáte žádné další starosti. Pro oči jsou jednodenní čočky jedny z nejlepších – máte vždy jistotu, že je čočka perfektně čistá.

Kde nakoupit levně kvalitní kontaktní čočky?

Na internetu, ale ne v ledajakém obchodě. Než ušetřit pár korun, radši zvolte e-shop, který je ověřený zákazníky. Jedny z nejlepších služeb nabízí dlouhodobě www.cockyshop.cz, kde si můžete snadno zvolit dioptrie, zakřivení oka, adici i cylindr. U všech produktů, které jsou ve většině případů ihned skladem, je plno informací včetně data dodání. A hlavně: nabízejí kompletní servis v aplikačním centru v Praze – první zkoušku čoček, kontroly zraku, osobní odběr i odborné poradenství.

Pokud ale chcete čočky nosit téměř každý den, vyberte si čočky měsíční. Ty vás také ze všech nabízených typů vyjdou nejlevněji. Jediné jejich úskalí je v tom, pamatovat vždy na datum jejich výměny – přenášení kontaktních čoček totiž očím neprospívá. Kompromisem jsou pak 14 denní čočky, které můžete s brýlemi jednoduše střídat.

Proč kontaktní čočky? Hlavní výhody

Pokud stále ještě váháte, zda investovat do kontaktních čoček, sepsali jsme pro vás hlavní výhody tohoto unikátního vynálezu:

  • Skvěle zaostříte v jakékoli situaci – při sportu, řízení i v šeru
  • Neobtěžují vás žádné odrazy v brýlích, zamlžení nebo zkreslení obrazu
  • Vidíte ostře v celém zorném poli – i periferně – ne jen v rámci „obrouček“
  • Můžete nosit krásné sluneční brýle bez dioptrií
  • Konečně všichni uvidí, jak hezké máte oči!

 

Jak na to? Čtěte dál:

Inspirujte se v dalších článcích!

Valentýn: Nesnášíme ho, ale dárky chceme!

Filmová místa Ameriky: Sex ve městě s Godzillou

Autor: Viola Kratochvílová a Čočkyshop.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama