7 předsevzetí, která splníte: Jsou včetně návodu!

Také si každý rok říkáte, že tentokrát opravdu nemá cenu sepisovat novoroční předsevzetí? Ta loňská byste totiž mohli v klidu přepsat a použít je znovu… Jenže potom tak sedíte u televize a nedá vám to. A proto pro vás máme novoroční předsevzetí i s návodem na jejich řešení!
Těmhle předsevzetím neodoláte! FOTO: christmasstockimages.com
Těmhle předsevzetím neodoláte! FOTO: christmasstockimages.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ať se vám to líbí nebo ne, nový rok nás nutí bilancovat. A co je horší, nutí nás srovnávat bilance z předchozích let. A když si pak uvědomíte, že letos řešíte zase to samé jako loni, příliš optimismu Vám to nepřidá. Připravili jsme proto speciální seznam novoročních předsevzetí i s návodem, jak je úspěšně ze seznamu vyškrtnout a příští rok už se jimi nezabývat.

1. Vyházím oblečení, které nenosím

Plná skříň, ale vy pořád nemáte co na sebe? Udělejte radikální čistku ve vašem šatníku a nemilosrdně odevzdejte na charitu všechno oblečení, u kterého si vždycky říkáte „až zhubnu, tak mi to bude slušet“ nebo „to ještě přijde do módy“. Nezhubnete a nepřijde. Namísto kupy hadrů, které se k ničemu nehodí a nesedí vám, si pořiďte novou a krásnou vestavěnou skříň, ve které budete mít prostor si zbylé kousky hezky zorganizovat a uložit tak, aby se košile nezmačkaly a z hraniček triček nevznikl po měsíci obří chumel.

Ukliďte si. Vyházejte vše, co nenosíte. Na zbylé kousky si pořiďte nenápadnou vestavěnou skříň. FOTO: Komandor

2. Začnu si konečně zálohovat data

Stejnou péči, jakou dostává vaše oblečení, si zaslouží i vaše data. Máte všechny fotky, maily a dokumenty na vašem počítači a pak už nikde jinde? Už se vám dokonce párkrát stalo, že Vám počítač umřel a vy o všechno přišli? A pořád si nezálohujete data? Stačí si pořídit velký externí harddisk anebo zvolit mnohem sofistikovanější a bezpečnější řešení, jakým je tzv. Cloud. Služby jako OwnCloud umějí zadarmo synchronizovat vaše data online, ale přitom nad nimi máte plnou kontrolu. Navíc k nim získáte přístup odkudkoli, takže můžete OwnCloud využívat jako virtuální kancelář.

3. Dodělám ten plot kolem domu

Víte, že je to potřeba. Vždycky když přijdete domů, myslíte na to. Ale je to tak už rok a nic se nezměnilo. Letos už ale opravdu dodělám ten plot kolem domu, aby mi neutíkal pes a soused mi pořád sekačkou nejezdil přes záhonky… Anebo si najdu firmu, která to udělá v mnohem lepší kvalitě, za rozumnou cenu a hlavně to bude hotové dřív, než soused vytáhne sekačku.

 4. Letos nepojedu do Chorvatska

Celý rok sníte o bílých plážích, azurovém moři a kokosových palmách, a pak jedete o prázdninách na týden do Chorvatska? Překonejte letos svojí lenost a zařiďte si opravdu exotickou dovolenou – jde totiž o neobyčejný zážitek, ryzí relax a dokonalé osvobození od práce. Pokud máte našetřeno, můžete si navíc dopřát to nejlepší, co jde: cestu kolem světa, plavbu lodí na Antarktidu, opravdové safari v Africe, luxusní odpočinek v tropech anebo třeba dobrodružnou výpravu po Americe.

Dopřejte si konečně opravdovou dovolenou - ne jen náplast. FOTO: ESO Travel

5. Naučím se anglicky. Mluvit anglicky.

Když já se sám nedonutím,“ zní unisono ze sedaček obýváků, na kterých každý večer po práci mrháme svým časem. Ve skutečnosti není potřeba se nutit – když chcete umět anglicky, jediné, co musíte udělat, je zaplatit si kurzy angličtiny. Protože i když si vyberete ty nejvýhodnější, budou vás něco stát a to už je dostatečná motivace. Když pak navíc zjistíte, že děláte pokroky a nevyděsí vás každý cizinec, který se vás zeptá na cestu, začne vás to bavit.

6. Konečně zachráním ztracené fotky z dovolené

Tuhle paměťovou kartu už si nikdy nekoupím! No dobře, ale co ty fotky, o které jste díky ní přišli? Ať už jste si svoje data smazali anebo vás vypekla technika, existují způsoby, jak zachránit ztracená data. Důležité ale je jednat co nejrychleji a hlavně na onen osudný harddisk nebo kartu nic dalšího nenahrávat. Existují techniky, jak můžete zkusit data zachránit sami, mnohem bezpečnější ale bude oslovit odborníky. A ti vlastně splní vaše předsevzetí za vás!

Udělat to musíte, záleží jen na vás. Zachraňte konečně svoje ztracená data. FOTO: Miguel Ugalde

7. Budu o víkendech odpočívat aktivně

Svalit se do křesla a zůstat v něm navždy, to není zrovna zábavný život, nemyslíte? Zkuste začít váš volný čas trávit aktivně – vydejte se tenhle rok třeba na různé víkendové dovolené nebo na wellness víkendy. Uvidíte, že právě tohle budou chvíle, na které si příští rok vzpomenete. Velmi často navíc najdete různé zvýhodněné nabídky pro dva, takže si užijete nejen odpočinek, ale i svého partnera.

Možná si myslíte, že novoroční předsevzetí jsou hloupost. Klidně si to myslete dál, ale ať se vám to líbí nebo ne, je to jeden z mála způsobů, jak se něco donutit udělat. Donuťte se letos i vy! A za rok si povíme, jestli to byl opravdu tak špatný nápad...

Čtěte dále:

Inspirujte se v dalších článcích!

Autor: Viola Kratochvílová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama