Znáte ho z Notting Hillu, teď hraje i v Sherlockovi Holmesovi!

Na televizní obrazovce krotí svého geniálního a problémového bratra. Ve skutečnosti má však Rhys Ifans, který v seriálu Sherlock: Jak prosté hraje Mycrofta, na svědomí několik pikantních výstřelků. Mrkněte na profil oblíbeného britského herce, kterého jste si určite oblíbili ve filmu Notting Hill.
Mycroft

Potrhlík z romantiky

Svérázný Welšan poprvé výrazněji zaujal jako představitel bláznivého spolubydlícího Hugh Granta z kultovní romantické komedie Notting Hill, kvůli níž se údajně i nějakou dobu nečesal a nemyl.

Brzy poté na něj čekala třeba role po boku Keanu Reevese v komedii Náhradníci, romantickém hvězdně obsazeném dramatu Ostrovní zprávy či přímo jedna z ústředních úloh snímku Michela Gondryho Slez ze stromu.

Notting hill

S Cate Blanchett se několik let po natočení Ostrovních zpráv znovu sešel v pokračování úspěšného historického velkofilmu Královna Alžbeta: Zlatý věk a objevil se i v rozpačitě přijatém thrilleru Hannibal – Zrození.

Na vlnách popularity…

Naopak vysloveně trefou do černého bylo účinkování v Curtisově trháku Piráti na vlnách. Viděli jste? Tak víte, že jako „šedesátkový“ playboy a hvězda éteru byl nezapomenutelný. Dalším příznivě přijatým snímkem byl Pan Nikdo, kde si zahrál otce hlavního hrdiny. Pak přišel rok 2010 a s ním i první část posledního dílu potterovské filmové série. Xenophillius Láskorád, potrhlý a ustaraný otec Lenky Láskorádové, mu padl jak ulitý.

Rhys Ifans v Sherlockovi

 

Kontroverzní

A teď k vroubkům. Rhys na sebe negativně upozornil už roku 2002, kdy se psalo o jeho údajné podpoře militantní hudební skupiny Meibion Glyndwr. Údajně má být i autorem výroku: „Proč je pedofilie tak populární? Protože děti jsou zatraceně sexy.“

Magnet na ženy

Ifans má také slabost pro krásné ženy – a ony pro něj. Ač je mu přisuzována lehce ošuntělá image, byl zasnouben třeba se Siennou Miller. Chodil i s dcerou Roda Stewarta Kimberley nebo Annou Friel. Pikantní na tom je fakt, že Friel se kvůli Ifansovi rozešla se svým dlouholetým partnerem a otcem dcery Gracie Davidem Thewlisem, který je Ifansův dobrý kamarád. Zahráli si spolu i v potterovské sérii, Thewlis je totiž představitelem Remuse Lupina.

Sherlock Holmes: Jak prosté uvidíte každou středu ve 20:15 na Prima love.

Víte o Sherlocku opravdu všechno?

7 zajímavostí ze světa Sherlocka Holmese

Jonny Lee Miller jako Sickboy

Hrál nejslavnějšího feťáka, teď je to Sherlock Holmes

Sherlock Holmes: Jak prosté

Sherlock Holmes má chyby, přiznává jeho hvězda

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama