Ve Sběratelích se ukáže replikantka z Blade Runnera!

Velké překvapení čeká v příštím díle agenta Seeleyho Boothe ve Sběratelích kostí. Po 24 letech ho totiž navštíví jeho matka a rovnou s pozvánkou na vlastní svatbu. Její role se zhostila Joanna Cassidy, kterou si můžete pamatovat třeba ze sci-fi kultovky Ridleyho Scotta Blade Runner.
Joanna Cassidy v Blade runner
Joanna Cassidy v Blade runner
archiv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sběratelé kostí můžete sledovat každé úterý ve 20.15 na Prima love. A dřív, než zjistíte, jak se agent zvyklý na ledacos s rodinným překvapením vypořádá, mrkněte na průřez více jak čtyřicetiletou kariérou této televizní divy.

Šedesátková modelka

Joanna nejdříve přičichla k modelingu. Hadříky předváděla v 60. letech v San Francisku, kde bydlela se svým mužem, který zde provozoval psychiatrickou ordinaci. Koncem šedesátek však poprvé okusila i film a o jejím dalším směřování bylo rozhodnuto. V roce 1974 se, po desetiletém manželství, rozvedla a zamířila do Los Angeles.

Spolupráce s legendami

Ačkoliv v sedmdesátkách vysloveně nezazářila, měla štěstí na spolupráci se slavnými jmény a na známých projektech. Objevila se tak třeba v seriálu Starsky & Hutch či Dallas a zahrála si i v poněkud průměrnějším snímku Zůstaň hladový – ovšem po boku začínajícího Arnolda Schwarzeneggera. Přelom však přišel až o pár let později.

Blade runner: Joanna Cassidy Foto: archiv

Blade runner: Joanna Cassidy. Foto: archiv

Tančící replikantka

A byla jím zmíněná Scottova kultovka Blade Runner s tehdy již pěkně slavným Harrisonem Fordem. Cassidy si zde střihla roli replikantky Zhory, která působí jako exotická tanečnice. A při předvádění „hadího“ tance byla, i ve svých 37 letech, pěkně sexy. Mimochodem na tuto roli tak trochu odkazují i v úterním dílu Sběratelů kostí – Kůstka s Boothem totiž vyšetřují vraždu ženy, která se po nocích živí jako striptérka. Zhora každopádně kariéru Cassidy fajnově nakopla a v následujících letech si zahrála třeba s Nickem Noltem a Genem Hackmanem a Edem Harrisem ve válečném dramatu Pod palbou nebo v populárním snímku Falešná hra s králíkem Rogerem.

Návrat do televize

Později se však Cassidy začala opět soustředit spíš na televizní projekty, mnohdy dost úspěšné. Televize přinesla také největší ocenění její kariéry – před 30 lety získala Zlatý glóbus za roli v seriálu Buffallo Bill. Z poměrně nedávné doby si ji ale můžete pamatovat třeba ze slavného seriálu o rodině vlastnící pohřební službu Six Feet Under, které jí vyneslo nominaci na Emmy, z druhé série Hrdinů či hostování v Melrose Place a Zoufalých manželkách.

Jak se rozvine její postava ve Sběratelích kostí? Sledujte v úterý od 20.15 na Prima love.

Kůstka a Booth

4 nejšťastnější zářezy v kariéře Davida „Bootha“ Boreanaze

 

Sběratelé kostí

Slavné seriálové vědkyně: Kůstka, Amy od Sheldona...

 

Kůstka

Chytré ženy v seriálech. To je Kůstka, Scullyová nebo Watson(ová)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama