Ve čtvrtek uvidíte Holku na zabití s Dagmar Havlovou

Na jeden z nejznámějších filmů Dagmar Veškrnové Havlové se můžete podívat ve čtvrtek večer. Ve vydařené kriminálce Holka na zabití se vydá odhalit pozadí záhadné smrti své kamarádky. Připomeňte si několik dalších filmů a seriálů v nichž tato skvělá herečka účinkovala.
Holka na zabití
Holka na zabití
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kriminálku Holka na zabití uvidíte ve čtvrtek od 20.00 na Prima love.

Holky z porcelánu

Debutová filmová role. Kvůli postavě Dany podstoupila herečka velkou oběť – nechala si totiž ostříhat své do pasu dlouhé vlasy a obarvit je. Zajímavostí je i to, že režisér Juraj Herz ji chtěl původně obsadit do role svobodné matky Heleny, ale velice rychle rozeznal její komediální talent a z herečky se stala potřeštěná Dana.

Chobotnice z II. patra

Další zábavná role Veškrnové je v oblíbeném televizním počinu Chobotnice z II. patra a Veselé Vánoce přejí chobotnice z druhé poloviny 80. let. Její nervózní, ale laskavá maminka, operní pěvkyně, která to s mužem kamioňákem ani dvěma "utajenými" chobotničkami v péči jejich ratolestí nemá vůbec lehké, je už nedílnou součástí tuzemského vánočního programu.

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová

Bylo nás pět

A další "mateřskou" roli dostala i ve slavné televizní adaptaci románu Karla Poláčka Bylo nás pět. Seriál natočila v roce 1994. Stačilo přitom málo a v roli se neobjevila – původně totiž byla oslovena Libuše Šafránková, která se však nakonec odmítla zúčastnit s odůvodněním, že v té době hrála maminky už několikrát a nechce se opakovat.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág

A teď něco pro dospělé. Film režisérky Věry Chytilové je v hereččině filmografii tak trochu kontroverzní, mnohým se však při zmínce jejího jména nejrychleji vybaví právě role Vlastičky – hospodské a milenky svérázného "milionáře" Bohuše. Zajímavost – ačkoliv ve filmu jsou Vlastička a prostitutka Irenka velké rivalky, ve skutečnosti prý spolu obě velmi dobře vycházely.

Normal

A něco novějšího. Thriller Normal, inspirovaný případem německého vraha Petera Kurtena, znamenal pro herečku velký návrat na plátna kin. Zahrála si v něm jednu z hlavních rolí – vrahovu manželku. Režisér Julius Ševčík údajně od začátku věděl, že chce do této role právě Havlovou.

 

Kriminálka Holka na zabití ve čtvrtek od 20.00 na Prima love.

(-nov)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama