Tip na výlet do Londýna! Otevřeli novou cool expozici Sherlocka Holmese!

Jste fanoušek Sherlocka Holmese a máte cestu do Londýna? V tom případě si do plánu přidejte další položku – tento měsíc totiž v Museum of London otevřeli expozici Sherlocka Holmese. A že stojí za pozornost, naznačuje i přítomnost několika "holmesovských" hvězd na zahajovací party.
Sherlock Holmes - Nová londýnská výstava
Sherlock Holmes - Nová londýnská výstava
Museum of London
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima love.

Mrs. Moriarty i sám Sherlock

Na akci tak například dorazila představitelka Jamie Moriarty ze seriálu Jak prosté Natalie Dormer. Nebo Ian McKellen, kterého si v současnosti asi většina okamžitě spojí s postavou Magneta z X-menovské série nebo stejně slavného Gandalfa z Pána prstenů. Ovšem před devíti lety si právě McKellen slavného detektiva, samozřejmě už v seniorském věku, zahrál v britském dramatu Mr. Holmes.

video VIP zprávy: Sherlocku Holmesovi je 180 let. Řekli byste to do něj?

Věděli jste to? První Sherlock Holmes byl němý!

Historie i film

V rámci expozice si přijdou na své jak milovníci temné viktoriánské atmosféry kriminálních příběhů, tak i fanoušci mnoha podob slavného detektiva. Výstava se totiž krom osoby Arthura Conana Doyla zabývá i tím, co je na nejslavnějším detektivovi světa tak fascinující, atmosféru Anglie 19. století pak mají v rámci expozice navodit projekce rané kinematografie, fotografie, obrazy a další exponáty.

Do prosince se lze také každou sobotu vydat na noční procházku Londýnem ve stylu slavných příběhů. 21. listopadu se zase koná akce s workshopy a představeními věnovaná osobě geniálního detektiva. Výstava odstartovala 17. října a v Museum of London bude k vidění do 12. října 2015.

Jak prosté ve středu od 20.15 na Prima love.

Sherlock Holmes

Jak prosté, Watsone! Věta, kterou literární Sherlock Holmes nikdy nevyřkl!

 

Sherlock Holmes: Jak prosté

Sherlock Holmes má chyby, přiznává jeho hvězda

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama