Tip na výlet do Londýna! Otevřeli novou cool expozici Sherlocka Holmese!

Jste fanoušek Sherlocka Holmese a máte cestu do Londýna? V tom případě si do plánu přidejte další položku – tento měsíc totiž v Museum of London otevřeli expozici Sherlocka Holmese. A že stojí za pozornost, naznačuje i přítomnost několika "holmesovských" hvězd na zahajovací party.
Sherlock Holmes - Nová londýnská výstava

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima love.

Mrs. Moriarty i sám Sherlock

Na akci tak například dorazila představitelka Jamie Moriarty ze seriálu Jak prosté Natalie Dormer. Nebo Ian McKellen, kterého si v současnosti asi většina okamžitě spojí s postavou Magneta z X-menovské série nebo stejně slavného Gandalfa z Pána prstenů. Ovšem před devíti lety si právě McKellen slavného detektiva, samozřejmě už v seniorském věku, zahrál v britském dramatu Mr. Holmes.

video VIP zprávy: Sherlocku Holmesovi je 180 let. Řekli byste to do něj?

Věděli jste to? První Sherlock Holmes byl němý!

Historie i film

V rámci expozice si přijdou na své jak milovníci temné viktoriánské atmosféry kriminálních příběhů, tak i fanoušci mnoha podob slavného detektiva. Výstava se totiž krom osoby Arthura Conana Doyla zabývá i tím, co je na nejslavnějším detektivovi světa tak fascinující, atmosféru Anglie 19. století pak mají v rámci expozice navodit projekce rané kinematografie, fotografie, obrazy a další exponáty.

Do prosince se lze také každou sobotu vydat na noční procházku Londýnem ve stylu slavných příběhů. 21. listopadu se zase koná akce s workshopy a představeními věnovaná osobě geniálního detektiva. Výstava odstartovala 17. října a v Museum of London bude k vidění do 12. října 2015.

Jak prosté ve středu od 20.15 na Prima love.

Sherlock Holmes

Jak prosté, Watsone! Věta, kterou literární Sherlock Holmes nikdy nevyřkl!

 

Sherlock Holmes: Jak prosté

Sherlock Holmes má chyby, přiznává jeho hvězda

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama