Styl: Inspirujte se Audrey Tautou v kůži Coco Chanel!

Audrey Tautou znáte jako zasněnou Amélii. V neděli ji však uvidíte jako ikonu módního světa. Perly, námořnické tričko a elegantní silueta, to všechno si okatá Audrey vypůjčila od Coco Chanel ve stejnojmenném filmu, který uvidíte v neděli na Prima love.
Coco Chanel aka Audrey
Coco Chanel aka Audrey
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Snímek Coco Chanel uvidíte na Prima love v neděli ve 20.05.

Coco Chanel se stala fenoménem, jenž ovlivnil dámskou módu víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Do příchodu Coco si ženy ničily svá těla v korzetech, nabíraných sukních. Role žen a mužů byly jasně vymezeny a hlavně omezeny. Pokud už ženy studovaly, tak proto, aby mohly dobře zabavit svého muže. Domov byl jediné místo, kde ženy mohly vládnout. A Coco Chanel? Všechny tyto společenské stereotypy popřela. Nejprve začala módou. Poté svou vlastní emancipací ukázala, že ženy mohou žít i jinak. Být samostatné.

Co jsou znaky módy Coco Chanel?

Coco Chanel- perly

Perly jsou jedním ze znaků Chanelu a nechybějí ani na dnešních přehlídkách. I nynější návrhář módního domu Chanel, Karl Lagerfeld, se perlám nevyhýbá, naopak. Jsou jedním z hlavních doplňků každé přehlídky na jakýkoliv způsob.

Námořnické tričko

Coco Chanel- proužkované tričko

 

Coco Chanel je na několika fotkách zachycená právě v pruhovaném tričku, silně připomínajícím to, které nosili námořníci. Ve své době však tímto stylem, který doplnila černými širokými kalhotami, rebelovala v pařížské společnosti. K tomuto modelu také nosila ručně upletený slamák. Coco byla přebornicí v tom, aby i v těžkých dobách, jako byly obě světové války, využila materiál, jenž byl nejvíce dostupný. Takové byly její kolekce šatů ze žeržeje, z kterého se šilo mužské spodní prádlo. Coco měla úžasný smysl a hlavně odvahu kombinovat módu, dnes bychom řekli z ulice, tedy nejspíše chudších Francouzů, s luxusem.

Pánský styl

Klobouk a pánský styl sluší i Audrey Tautou

 

To ona oblékla ženy do kalhot. Když se účastnila jako jedna z luxusních milenek v roce 1909 dostihů, oblíbené kratochvíle pařížské společnosti, měla je poprvé na sobě. Způsobila poprask. Ale také podnítila otázky dalších dam na to, kde by je mohly sehnat...

Elegantní silueta

Tmavou modř obnovila právě Coco Chanel

Ženy do příchodu Coco Chanel oblékaly korzety, které vytvářely postavu obřích přesýpacích hodin. Coco celý proces zjednodušila. Sama jako drobná a úzká brunetka naordinovala ženám elegantní postavu bez zbytečných křivek navíc. Stačily jen ty vlastní. Jednoduchost a minimalismus z tvorby Coco Chanel přímo tryskal...

Inspirujte se stylem Chanel v galerii!

Jak vypadala Coco Chanel sama?


Film Coco Chanel s křehkou Audrey Tautou uvidíte na Prima love ve neděli ve 20.15!

Coco Chanel a Elsa Schiaparelli

Módní ikony 20. století: Coco Chanel a její rivalka

Reklama
Reklama