Šimon trpí kombinovaným postižením, vy mu můžete pomoci

V neděli ve 20.15 uvidíte na Primě benefiční večer Srdce pro děti. i vy totiž můžete pomoci telefonátem (na druhém konci si můžete popovídat s celebritou) nebo SMS. Poznejte Šimona, který potřebuje naši pomoc.
Šimonek
Šimonek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Šimonek Petržela – v benefici zastupuje celou řadu dětí s kombinovaným postižením, které potřebují pomoci 

Šimonek Petržela je čtyřletý chlapeček s tracheostomiií, Pegem a psychomotorickou retardací, který žije se svými rodiči ve skromném domečku v Češkovicích. Šimonek se narodil v Boskovicích s dýchacími obtížemi, následně byl převezen do brněnské nemocnice, kde mu z obav udušení byla zavedena Tracheostomie (dýchací trubice do krku). Kvůli nepřijímání jídla lékaři přistoupili na PEG, což je sonda do žaludku, přes kterou je Šimonek krmen. Po mnoha návštěvách odborných lékařů mu byl diagnostikován Pierre-Robinuv syndrom a PMR (psychomotorická retardace).

Z důvodu těchto poruch rodina s chlapcem cvičí Vojtovu metodu, přesto se i po dlouhých čtyřech letech cvičení nedostavují bohužel žádné velké pokroky. Šimonek sice sedí a leze po čtyřech, ale chodit zatím nedokáže.

Z výtěžku benefičního večera Srdce pro děti bude o.p.s. Život dětem Šimonkovi zajišťovat hiporehabilitaci a kurzy plavání.

Patronem chlapce se stal pro letošní ročník Srdce pro děti Igor Chmela.

Sledujte benefiční večer na Primě v neděli ve 20.15!


 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama