Sherlock Holmes: Znáte všechny podoby Moriartyho?

Obrovské překvapení přinese středeční závěr řady seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté. Divákům se totiž odtajní podoba zlodušského Moriartyho! A zaskočen bude i geniální Sherlock Holmes s parťačkou Joan Watson! To uvidíte ve 20.15 na Prima love!
Sherlock Holmes: Jak prosté. Kdo bude Moriarty?
Sherlock Holmes: Jak prosté. Kdo bude Moriarty?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moriarty vysvětlí Sherlocku Holmesovi, že si ho váží kvůli jeho brilantnímu uvažování, a proto ho nezabil, když narušil jeho plány. Zdůrazní mu ale, že je lepší a že ho má nechat vyhrát. Holmes začne pátrat, co má v úmyslu...

Dříve než zjistíte, kdo je v této verzi „Napoleonem zločinu“, připomeňte si dva představitele Moriartyho z posledních let. Kdo gaunerskou trojku doplní?

Šílenec, co zabil prince

Ani obyvatelům Habsburské monarchie nedá zlotřilý Moriarty pokoj – alespoň v dvojce hollywoodského Sherlocka s Robertem Downeym Jr. Sherlock Holmes: Hra stínů tomu tak je. Úklady geniálního profesora vedou dokonce k vraždě mladého korunního prince! Ve Hře stínů propůjčil Moriartymu tvář Brit Jared Harris, známý třeba z kultovního seriálu Mad Men.Sherlock Holmes: filmový Moriarty

 

Scenáristé se pak zjevně inspirovali reálnou historickou událostí – skandálem uvnitř císařské rodiny. Roku 1883 totiž na zámečku Mayerling tragicky zahynul nejstarší syn Františka Josefa Rudolf. Následník trůnu a jeho milenka baronka Mary Vetser spáchali sebevraždu.

Vystřelil si Moriarty mozek z hlavy?

„Blázen už od pohledu“ – to si asi řekli někteří diváci série BBC Sherlock, když se objevil Moriarty ztvárněný Andrew Scottem. Hubený mladík s jemnou tváří a excentrickým projevem přinesl mix bryskní inteligence a zároveň i – doslova – fyzické nevypočitatelnosti. A zrušil představu, že perfektním zloduchem může být jen pán v letech s mraky zkušeností.

Sherlock Holmes: Moriarty BBC

 

Respektive – kdo říká, že vysokou školu zločinu nelze absolvovat před třicítkou? Autoři tady odkázali na kánon, kde Moriarty umírá. Je však otázkou, zda se nejednalo jen o jeden z mnoha brilantních triků?!

Kdo se zhostil role mistra zločinu v Sherlock Holmes: Jak prosté? Uvidíte už dnes od 20.15 na Prima love!

 Šárka Novotná

Jonny Lee Miller jako Sickboy

Hrál nejslavnějšího feťáka, teď je to Sherlock Holmes

 

V Sherlock Holmes: Jak prosté hraje Irene herečka Natalie Dormer

Znáte Irene Adler z Sherlock Holmes: Jak prosté?

 

 

Sherlock Holmes: jak prosté, dostal facku

Závislosti Sherlocka Holmese byly vždy smrtelné – drogy, nebezpečí a krásná žena

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama