Rodina Reaganova má Spravedlnost v krvi

Na obrazovky Televize Prima LOVE míří seriál Spravedlnost v krvi (Blue Bloods), který se věnuje osudům několika generací policejní rodiny Reaganových z New Yorku. Francis „Frank“ Reagan (Tom Selleck) je policejní ředitel a hlava celého klanu.
Rodina Reaganova má Spravedlnost v krvi
Rodina Reaganova má Spravedlnost v krvi

reklama

Obou těchto povinností se snaží zhostit diplomaticky. Politické čachry a zásahy jeho otce mu to ovšem příliš neusnadňují. Než se přidal k newyorské policii, prošel jako příslušník námořnictva vietnamskou válkou. Je vdovec a v současnosti má poměr s reportérkou Kelly (Andrea Rothová), která se od něj snaží získat pikantní příběhy, ještě než se dostanou na veřejnost. Frank má čtyři dospělé děti: Dannyho, Erin, Jamieho a Josepha. První díl s názvem Reaganův zákon uvidíte na Prima LOVE ve středu 5. 10. od 21.45 hod.

Jeho chloubou i starostí je Danny (Donnie Wahlberg), špičkový detektiv, který je někdy příliš paličatý a nedodržuje předpisy. Danny také sloužil u námořnictva a zažil boje v Iráku. Je ženatý s Lindou (Amy Carlsonová) a mají dva syny.

Jediná dcera Erin (Bridget Moynahanová) pracuje na státním zastupitelství na Manhattanu, kde stíhá mnoho zločinců, které Danny zatkl. Erin radí otci i bratrům v právních záležitostech. Čerstvě se rozvedla a vychovává dceru Nicky.

Nejmladší syn Jamie (Will Estes) nedávno dostudoval práva na Harvardu, ale lukrativní kariéře se nevěnuje – dal se v duchu rodinné tradice k policii. Právě dokončil policejní akademii a jako zelenáč se zaučuje u seržanta Anthonyho Renzulliho, který je drsný, ale férový. Myslí si, že má Jamie potenciál stát se dobrým policistou. Jamie byl zasnoubený se Sydney (Dylan Mooreová), spolužačkou z Harvardu, jenže mu dala košem.

Henry (Len Cariou) je Frankův otec a bývalý policejní ředitel, který se obvykle synovi a vnoučatům snaží radit. Frankův prostřední syn Joe byl rovněž policejní detektiv a zemřel při výkonu služby, když se zapletl do vyšetřování FBI. Zkorumpovaní policisté Joea zavraždili v momentě, kdy se dostal příliš blízko jejich odhalení.

Jamiemu se náhle změní život – FBI ho požádá, aby se zapojil do utajené operace a pokračoval v Joeově pátrání. Jamie se proto se sestrou Erin tajně pustí do vyšetřování podezřelé skupiny zkorumpovaných policistů, kteří založili bratrstvo Modrých templářů. Ani jejich otec netuší, jak to ovlivní osudy rodiny.

Hrají

Tom Selleck (Francis „Frank“ Reagan)
Thomas William „Tom“ Selleck se narodil v roce 1945 a nejvíce ho proslavila role Thomase Magnuma v seriálu Magnum PI z osmdesátých let. Také hraje Jesseho Stonea v sérii televizních filmů podle románů Roberta B. Parkera. Jeho nejúspěšnějším snímkem byla komedie Tři muži a nemluvně z roku 1987. V 90. letech hrál Moničina přítele v seriálu Přátelé. Ve filmografii má desítky rolí. Díky svému gentlemansky šarmantnímu vzhledu většinou hraje detektivy, drsné chlápky nebo sympatické darebáky.  

Donnie Wahlberg (Danny Reagan)
Donnie je všestranný umělec a nevěnuje se jen herectví. Jako první ho vynesla do přízně médií hudba. Byl jedním z členů skupiny New Kids On The Block, která se nedávno úspěšně vrátila s novým albem a světovým koncertním turné. V 90. letech začal hrát v kvalitních filmech, jako byly snímky Výkupné, Střela, Šestý smysl, v sérii Saw a slavném seriálu Bratrstvo neohrožených. Jeho mladším bratrem je americký herec Mark Wahlberg alias Marky Mark.

Will Estes (Jamie Reagan)
Will se narodil roku 1978 v kalifornském Los Angeles. Od dětství hrál v reklamách. Zvítězil v konkurzu do seriálu The New Lassie, kde porazil 700 kandidátů. První zásadní filmová role přišla v roce 2000 ve filmu Ponorka U-571. Tam si ho všiml zpěvák Jon Bon Jovi a obsadil ho do svého videoklipu It’s My Life.

Bridget Moynahan (Erin Reagan Boyleová)
Kathryn Bridget Moynahan se narodila 21. září 1972 a jako dítě excelovala v mnoha sportech. Když se vydala hledat slávu do New Yorku, začala s modelingem a během 90. let se objevila v řadě módních časopisů. Její první rolí byla Natasha v Sexu ve městě. Na plátně se prosadila ve filmu Divoké kočky. Potom přišla možnost zahrát si ve filmech Lásce na stopě, Nejhorší obavy, Já, robot nebo Obchodník se smrtí.

Zajímavosti

Seriál bude mít druhou sérii.
Natáčí se v New Yorku a kritici oceňují autentické lokace.
Hudbu složil Mark Snow, proslavený z Akt X.
Len Cariou, který hraje Frankova otce, je jen o pět let starší než Tom Selleck.

reklama

reklama