Rizzoli & Isles se inspirovaly vraždou u jezera Bodom

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně uvidíte ve středu ve 20.15 na Prima love. Vyšetřit 25 let starou vraždu musí Jane Rizzoli a Maura Isles. I ve skutečnosti čas od času v médiích připomenou známé nevyřešené vraždy. Jako tu u finského jezera Bodom. Otázky vzbuzuje 54 let.
Vražda se stane u jezera
Vražda se stane u jezera

reklama

Nešťastné táboření

5. června 1960 si šel Fin Erkki Johansson zaplavat do jezera Bodom. Když vyšel z vody, naskytl se mu strašný pohled na čtyři těla ležící v troskách roztrhaných stanů. Patřila patnáctiletým dívkám Maile Irmeli Björklund, Anje Tuulikki Mäki a o tři roky starším chlapcům Seppo Antero Boismanovi a Nilsi Wilhelmovi Gustaffsonovi. Večer předtím se u Bodomského jezera utábořili, v noci někdo zaútočil na jejich stan a dívky a Seppa ubodal. Jediný, kdo přežil, byl Nils Wilhelm Gustaffson. Z oné noci si však nepamatoval nic, co by mohlo usvědčit vraha.

Teorie o vrazích

Začalo největší pátrání ve finské historii, přesto se případ nedočkal vyšetření. Policie prověřila přes 70 hlavních podezřelých, uskutečnily se tisíce rozhovorů se svědky. V 70. letech se jistý sebevrah, který v době spáchání činu prodával poblíž ve stánku limonádu, v dopise na rozloučenou k vraždě přiznal. Policisté však prokázali, že sebevrah měl alibi. Před 11 lety zas jistý Jorma Palo, který počátkem 60. let pracoval jako lékař v nemocnici nedaleko Bodomu popsal, že krátce po vraždách ošetřil podezřelého muže - Hanse Assmanna. I tady však policisté zjistili, že Assman měl dostatečné alibi na onu noc.

Sasha Alexander

Má slovanský původ a tchyni Sofii Loren – to je hvězda seriálu Rizzoli & Isles

 

Vyšetřování po letech

Jaro 2004 přinesl po 44 letech rozruch. Případu se chopil vyšetřovatel Marku Tuominen a přišel s teorií, že vrahem je jediný přeživší Nils Gustaffson. Ten byl až do června toho roku vyslýchán, předběžné šetření skončilo v březnu následujícího roku a v září 2005 začal soud. Trval dva týdny - Gustaffson byl nakonec prohlášen za nevinného. Záhada tak stále čeká na rozuzlení.

A zajímavost na závěr? Na tragédii u jezera Bodom odkazuje název finské metalové kapely Children of Bodom.

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně uvidíte ve středu ve 20.15 na Prima love.

nov

Končí druhá řada Rizzoli&Isles: Vraždy na pitevně

Končí druhá řada Rizzoli a Isles: Přečtěte si, co jste o nich (možná) nevěděli

Krásná Jane Rizzoli

Angie „Rizzoli“ Harmon: Tipli byste, že je vyšetřovatelka zasloužilou matkou?

 

Korsakův nevlastní syn je pěkné "kvítko"

Nezvedný syn v Rizzoli a Isles: A jaké herce zlobily děti ve skutečnosti?


reklama

reklama