Poznejte ty největší podvodníky. Kdo obral hvězdy a natočili o něm film?

Ve středečním seriálu Jak prosté uvidíte na Prima love případ poradce elity, který vedl pyramidový systém. A teď chce spáchat sebevraždu... Znáte však ty největší podvodníky, kteří obírali hvězdy a natočil se o nich film?
Leonardo DiCaprio jako vlk z Wall Street
Leonardo DiCaprio jako vlk z Wall Street
Bontonfilm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Další díl seriálu Jak prosté ve středu ve 20.15 na Prima love.

Oškubal hollywoodské hvězdy

Jedním z nejznámějších případů je nedávné odhalení amerického finančníka Bernarda Madoffa. Na muže, který v 60. letech založil úspěšnou firmu a dlouho se těšil pozornosti i jako velký filantrop, v roce 2008 prasklo, že jím spravované fondy jsou takzvané „letadlo“, kdy investorům nevyplácel peníze z výnosů, ale z vkladů příchozích klientů. Situace je o to pikantnější, že na lep Madoffovi sedly i významné hollywoodské hvězdy – například Steven Spielberg, Kevin Bacon a John Malkovich. Madoff dostal v roce 2009 150 let vězení.

Leonardo DiCaprio vím co chce
Leonardo DiCaprio vím co chce
Bontonfilm

Vlk z Wall Street

Dalším velkým jménem ve světě podvodu je Jordan Belfort, podle jehož příběhu natočil loni Martin Scorsese film s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Belfort během obchodování na burze připravil své klienty o 200 milionů dolarů, které vrazil většinou do luxusních prostitutek a aut nebo je prohnal nosem, což se mu nakonec zčásti stalo také osudným. Potopil drahou jachtu i obě svá manželství.

Belfort založil svou firmu Stratton Oakment v roce 1990, obvinění z podvodů s cennými papíry, neboť klientům prodával akcie bezcenné, přišlo o osm let později. Belfort si odseděl „pouhé“ dva roky, ovšem hlavně proto, že s FBI „spolupracoval“ – což v překladu znamená, že naprášil všechny kolem sebe. Po propuštění z vězení napsal o svém životě knihu, provozuje firmu na trénink obchodníků, bydlí v L.A. splácí stomilionový dluh. Mimochodem, byť je tomu těžké uvěřit, tak film ho prý vykreslil v příznivějším světle. Skutečnost tedy byla asi vskutku síla.

Jak prosté uvidíte ve středu ve 20.15 na Prima love.

Sherlock Holmes: Jak prosté

Jak prosté, milý Watsone! Sherlockův parťák 4x jinak

 

 

Sherlock Holmes - počítačová hra

I vy se můžete stát Sherlockem! Ve videohře

 

Sherlock Holmes: Jak prosté knihy

Tipy pro fanoušky Sherlocka: Tumblr, muzeum, fan fiction!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama