Poznejte město bratří Grimmů s Místem činu

Kriminálka Místo činu je pověstná tím, že na ní už roky spolupracují televize různých spolkových zemí Německa. Tentokrát se vydáte do Brém. Kdysi významné hanzovní město láká na bohatou historii i působivou současnost. Stojí za to podívat se na něj i jinak než prostřednictvím televizní obrazovky.
Město Brémy
Město Brémy
Brémy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bohaté svobodné město

Brémy mají v Německu dodnes speciální postavení. V době středověku vstoupily do spolku hanzovních měst, v 15. století se dokonce staly prvním městem s vlastní ústavou, o dvě století později pak svobodným městským státem. Roku 1871 se připojily k Německému císařství, i nyní jsou však v rámci země samostatný spolkový stát. A jeden z nejoblíbenějších turistických cílů Německa. Na konci války město hodně utrpělo bombardováním, většinu památek však bomby naštěstí minuly.

Roland v UNESCO i muzikanti

A za jakými pamětihodnostmi konkrétně vyrazit? Pokud chcete začít něčím „lehčím“ a po městě se nejdřív porozhlédnout, vyražte k soše Rolanda – symbolu práva a svobody. Tyto symbolické sochy stojí i v dalších německých městech, ten brémský však patří k nejstarším, a tak byl před 10 lety vybrán do seznamu památek UNESCO. Vynechat byste neměli ani sochu brémských muzikantů – zvířecí party ze známé klasické pohádky bratří Grimmů. Stojí u radnice, a pokud se oběma rukama dotknete oslíkových nohou, měl by vám přinést štěstí.

A co by mohla vyprávět další Allenova dcera?

Místo činu řeší milostný trojúhelník: prožil ho Woody Allen, ale i Ingrid Bergman

Pohádková ulice

Za pozornost ostatně stojí i sama radnice se sálem, který je vskutku reprezentativní, nebo brémský dóm svatého Petra. Náměstí Markplatz zas patří k nejkrásnějším v celé zemi. Tepnou Brém je řeka Vesera, k níž se váže společenské centrum Brém – fungují podél ní různé promenády. Zkuste taky působivou ulici Schnoor – je nejstarší dochovanou částí města a působí velmi malebně.

Muzeum vystěhovalectví i klimatu

Vyzkoušet si pocity člověka žijícího v různých klimatických pásmech, je možné v Muzeu klimatu. Podmínky lidí, kteří se v historii rozhodli opustit zemi, zas přiblíží Muzeum vystěhovalectví. S historií města turisty seznámí Focke Museum – Bremen Landemuseum für Kunst und Kulturgeschichte. A že je o co se zajímat – první zmínka o Brémách pochází z konce 8. století. Město má tak za sebou historii delší jak 1200 let!

Co v jeho starobylých i moderních ulicích čeká komisařku Inge Lindström? Sledujte Místo činu: Závěrečný zápas ve čtvrtek od 20.15 na Prima love.

(-nov)

Schimanski: Moltke

Jaká je historie seriálu Místo činu? Můžete ho sledovat už 40 let


Nevěsta na útěku: Julie Roberts

Nejen v kriminálce Místo činu se objevují extrémně podivné nevěsty!

Robert Pattinson a jeho filmová i skutečná láska Kristen Stewart, bohužel už jen bývalá, ale kdo ví...

Místo činu vám připomene neslavné konce slavných lásek!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama