Po krk v odpadcích: Žije v domě hrůzy plném fretek

Chorobné shromažďování se netýká jen těch ostatních. Může se rozvinout kdykoliv i ve vašem životě. Stačí prožít trauma, které na první pohled ovlivní váš život naprostou maličkostí. Prostě začnete sbírat věci. Stejně jako začal Chip během manželčiny léčby rakoviny...
Debbie a její fretky
Debbie a její fretky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chorobné shromažďování věcí je nemoc, která většinou propukne po nějaké psychické újmě. Více než 75 % sběračů má ještě nejméně jednoho takového člena v rodině. Kompulzivní shromažďování se netýká pouze starších lidí, naopak. První předzvěsti choroby se ukazují už v dětství a pubertě. Přesto se extrémní typy shromažďování vyskytují u lidí nad 35 let a více. Takoví lidé většinou věří, že majetek je potřebný ke vzpomínce. V USA podléhá patologickému shromažďování až 1,2 milionu lidí.

Debbie žije s fretkami a harampádím

Třiapadesátiletá Debbie je rozvedená a má čtyři děti. Žije ale jen s fretkami a psy. Její dům je obrazem děsu a hrůzy. Spouštěcím signálem pro Debbie byl jednoznačně těžký rozvod. Ztratila roli matky a manželky, kterou vykonávala celý život. Po odchodu manžela jí zůstal dům, jeho zdi ale byly naprosto prázdné. Děti zestárly a odstěhovaly se žít své vlastní životy.

Dům hrůzy
Dům hrůzy

Nemají ani potuchy, co se mezitím v jejich rodném domě stalo. Debbie ho doslova zaplnila odpadky, které sbírá na ulici. Neuvěřitelný zápach a v odpadcích pobíhající fretky přijdou Debbie za těch pár let, co takto žije, naprosto v pořádku. Problém si je ochotna připustit ve chvíli, kdy ji přijedou navštívit děti. V tento moment je ochotna se jít léčit, jenže během uklízení vlastního domu bude muset překonat několik překážek...

Chip léčí rakovinu sbíráním

Jednačtyřicetiletý Chip, který žije s manželkou a čtyřmi dětmi v obrovském domě s přístavbou, je na tom obdobně. Dům je zcela zaplněn věcmi, které někde sebere. Manželce však dojde trpělivost, vše se musí změnit. Hromadění u něj začalo, když měla rakovinu. Sledovat manželku, která ztrácí své síly, pro něj bylo krutější, než si sám mohl připustit. Z představy ztráty milované osoby se zhroutil svět celé rodině a Chip pod tíhou stresu zaplnil každý volný koutek. Po deseti letech se za ním dokonce přijela podívat sestra. Neměla tušení, co se děje. A pohled do domu jejího bratra ji vysloveně opařil.

Chip se rozhodne poprosit o pomoc psycholožku Samanthu Morrison. Svolá rodinu, aby každý řekl svůj názor. Uvědomuje si svůj problém. Chip začíná s vyklízením za pomoci organizátorky Kerri Colombo... Podaří se mu překonat psychické problémy tak, aby už neměl potřebu sbírat?

To uvidíte v úterý na Prima love ve 20.15! Po krk v odpadcích vám ukáže silné příběhy lidí jako vy.

 

Co vlastně je chorobné shromažďování? Můžete onemocnět i vy?

Jak úspěšně léčit sběrače?

Poznejte nejtěžší případ sběračství

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama