Kopečkovic na dovolené? Ne, to je Kůstka s Boothem na líbánkách!

Kůstka a Booth se v minulém dílu vzali a teď vyrážejí na líbánky! A rozhodně to nešidí – vybrali si Buenos Aires. Mrkněte na pár zajímavostí vážících se ke slavnému městu. Další díl premiérové řady seriálu Sběratelé kostí uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.
Sběratelé kostí - Booth a Kůstka
Sběratelé kostí - Booth a Kůstka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tango

K Buenos Aires neodmyslitelně patří tango. Temperamentní tanec se provozuje na turistických zastávkách i mezi "obyčejnými" lidmi na takzvaných milonga scénách. Ostatně největší koncentrace "milong" je právě v Buenos Aires. Mimochodem – od roku 2009 je tento populární tanec součástí kulturního dědictví UNESCO.

Mix vlivů na talíři

A teď něco pro gurmány. Buenos Aires je známé svými obřími steaky. Co se dalších specialit týče, tak vězte, že nezapřou evropské kořeny (především vliv španělské a italské kuchyně). Populární jsou těstoviny (například cannelloni či ravioli), pizza (která se však v argentinském podání podobá spíš italskému calzone). Místní specialitou jsou i takzvané "sorrentinos", které vypadají jako větší ravioli a bývají plněné například šunkou nebo mozarellou.

Sběratelé kostí - líbánky Kůstky a Bootha
Sběratelé kostí - líbánky Kůstky a Bootha

Co se pití týče, tak z Argentiny pocházejí některá slavná vína a dát si můžete i Yerba maté, které se podává na způsob kávy a čaje, a tento poněkud hořký nápoj lze doladit mlékem a cukrem. Sladká tečka? Alfajor – sušenka s mléčným karamelem.

Růžový dům a Evita

Slavné památky? Třeba Casa Rosado neboli Růžový dům, což je prezidentské sídlo. Slavná je i Metropolitní katedrála, přístavní čtvrť La Boca nebo Třída 9. července – dlouhá 1,6 kilometru a hlavně 140 metrů široká. Na této ulici je i téměř 68 metrů vysoký obelisk.

Sběratelé kostí - i během líbánek vyšetřují
Sběratelé kostí - i během líbánek vyšetřují

Slavná manželka prezidenta Juana Peróna Evita Perónová je pak pohřbena na hřbitově Recoleta v dobře zapečetěné hrobce. Tělo Perónové, kterou ve filmu Evita ztvárnila Madonna, bylo totiž už jednou uneseno do Evropy.

Co všechno z Buenos Aires spatří diváci v dalším díle Sběratelů kostí?

Uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.

Už jste viděli, jak to těm dvěma krásně slušelo na vlastní svatbě?

A už jsou konečně svoji

Konečně to přišlo. Kůstka se vdává!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama