Kolegyně Fran? I tyto slavné chůvy byly k pohledání!

Fran Fine je prostě fenomén. Svéráznou chůvu si zamilovali diváci prakticky po celém světě a patří k nej chůvám obrazovky. Ale není v tom sama! Než si dáte další díl, připomeňte si její další filmové souputnice a souputníky!
Tátu v sukni si zahrál Robin Williams
Tátu v sukni si zahrál Robin Williams
archiv
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Seriál Chůva k pohledání můžete denně vídat na Prima Love.

Pozor, táta v převleku!

Bylo nebylo… Jeden táta se chtěl víc vídat se svými potomky, tak se uchýlil k poněkud nekonvenčnímu řešení. Přihlásil se totiž jako jejich chůva – a to inkognito. V paruce, staromódní sukní a fiktivní životní historií britské dámy je přijat a začíná svérázná, šílená a dojemná jízda…

Robin Williams
Robin Williams

Robin Williams jako otec, který je pro čas strávený se svými dětmi ochoten udělat ledacos, byl excelentní, není divu, že Táta v sukni patří k jeho nejlepším komediím. Mimochodem, na jeho proměně v postarší chůvu spolupracovalo 12 profesionálů, kteří pak za svůj výkon získali Oscara!

Jak na zlobivá děcka?

Na vskutku vynikající obsazení láká další chuťovka – britská rodinná komedie Kouzelná chůva Nanny McPhee. Paní McPhee představuje brilantní Emma Thompson a do rodiny ovdovělého majitele neprosperujícího pohřebního ústavu (Colin Firth) přichází s jasným posláním – usměrnit jeho nezvedená děcka.

Kouzelná chůva Nanny McPhee
Kouzelná chůva Nanny McPhee

Zlobiví potomci jednak ohrožují tatínkovu budoucnost, druhak “oddělali” už několik chův. Jenže McPhee není jen tak ledajaká chůva – umí čarovat a děti si na ni nepřijdou! Perlička: Hlavní hrdinka Emma Thompson je i autorkou scénáře – a psala ho dlouhých 9 let. Námaha se vyplatila, snímek balancující na hraně rodinné komedie a fantasy uspěl.

Kouzelný svět Mary Poppins

V muzikálu Mary Poppins nebyla nouze o krásné scenérie
V muzikálu Mary Poppins nebyla nouze o krásné scenérie
archiv

Nejvýdělečnější film roku 1965, svého času nejdražší film studia Walt Disney, role která Julii Andrews vynesla Oscara. O čem že je řeč? O chůvě Mary Poppins, která byla splněným snem dětí v jedné rodině! Celkem tento “majstrštyk” získal 13 oscarových nominací, a z toho byly proměněny čtyři – kromě Andrews byl Oscar ještě za hudbu, skvělé vizuální efekty a nejlepší píseň.

Chůvu k pohledání můžete denně vídat na Prima Love.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama