Kdo vyhraje 10 000 dolarů? Podívejte se na Fantastické dorty!

Reality show Fantastické dorty uvidíte na Prima love v pondělí ve 20.15! Tentokrát se budou tři soutěžící snažit upéct dort k narozeninám šestnáctileté dívky za neuvěřitelných devět hodin. Jak by měl takový dort vypadat?
Mandlový piškotový dort s malinami
Mandlový piškotový dort s malinami
isifa.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trojice soutěžících má 9 hodin na vytvoření co nejvydařenějšího dortu. Dnešním tématem bude narozeninový dort pro 16letou dívku. Vítěz dostane odměnu 10 000 dolarů. Soutěžícími dnes budou profesionálové v oboru – Bob, Beth a Kathy, kromě tradiční trojice porotců tu ještě bude matka oslavenkyně, která bude mít rozhodující slovo. Ta sděluje několik informací o dceři, aby se měli soutěžící čím inspirovat, a ti už se pouštějí do svých návrhů a stavby podstavců a konstrukcí.

Nejčastějšími motivy na dortech jsou zámky, hudební nástroje, výjevy z klasických maleb – např. Van Gogha – a také parníky, protože oslava bude právě na parníku. Kathy chybuje, když pálí v troubě čokoládu, ale snad jí ztracený čas nebude chybět. Poté už je tu soutěž zručnosti v nastříkávání a nanášení polev na číslo 16. Vítěz pak vybere, který tým si dá nedobrovolně 30minutovou pauzu. Vítězem se stává Beth a na půlhodinu brzdí Kathy. Ta si ze ztráty nic nedělá a připomíná, že je jedním z 15 certifikovaných cukrářských mistrů na světě. Když se vrací k práci, lije vařící cukrovou polevu do formy na hvězdu, Beth se věnuje hvězdnému nebi, které maluje na jedno kvádrové patro dortu. Když se snaží Kathy o zrychlení práce, neopatrností se spálí o polevu, a práci tak spíše brzdí. Po namazání ruky a navlečení rukavice ale pokračuje.

Chcete dceři také připravit dort? Tak se inspirujte!

 

 

Bob peče 250 kilogramů vážící dort

Bob zatím vytváří obrovskou basu a pianino, tvorba základny ho ale hodně zbrzdila, a tak začíná mít obavy, zda stihne dort dokončit. Navíc je tu pak ochutnávka dortů, kde bude opět určen soutěžící, který si dá na 30 minut pauzu. Toho určí vítěz, a tím je tentokrát Kathy. Půlhodinovou pauzu přisuzuje týmu Beth. Čas utíká a z 9 hodin už zbývá jen jedna. Začíná tedy sesazování dortů a ladění detailů. Čas se nachyluje a soutěžící čeká přemístění dortů před porotu, což také není nic snadného. Problémy má třeba Bob, na jehož base se udělala trhlina, přičemž dort váží 250 kg a je 1,5 metru vysoký. Po několika minutách před porotou stojí 3 úžasná díla. Tím nejlepším ale může být jen jedno, a tak začíná krátká obhajoba soutěžících.

Porotci si poté berou čas na rozmyšlenou a po chvíli je tu výsledek. Vítězným dortem se stává dort Beth! Její cestovní kufry na vlnách, cukrová písmena, zámek na zeměkouli, hvězdná obloha a další originální části vytvořily ideální dort pro oslavenkyni. Odhalením dortu na oslavě pak díl končí.

Fantastické dorty můžete sledovat pravidelně na Prima love ve 20.15!

Čokoládovo-malinový dort Pavlova

Tři dorty, které stojí za hřích i nekuchařce!

 

Božské dorty: Sladká auta - Obrázek 5

I motorismus může být sladký! To vám ukážou Božské dorty

 

Báječné dorty: svatební postavičky

Božské dorty: Svatební figurky nemusí být vždy nudné!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama