Jak prosté, milý Watsone! Sherlockův parťák 4x jinak

Série Sherlock Holmes: Jak prosté přinesla velký zvrat – Watsonem se stala žena, a i přes původní rozpaky a protesty slaví Lucy Liu úspěch. Jací herci se však do Sherlockovy nepostradatelné podpory převtělili dříve? Tady jsou někteří "nej".
Dr. Watsonová
Dr. Watsonová
archiv Prima

Nejparodičtější

Ben Kingsley řeší případy za Sherlocka Holmese

Role geniálního detektiva a jeho pomocníka před 25 lety prohodili tvůrci parodie Není Sherlock jako Holmes. Doktora Watsona si vystřihl Ben Kingsley a hlavní pointou snímku je právě to, že geniálním detektivem není Holmes, ale Watson – a to inkognito. Holmes v podání Michaela Caina je jen herecký ochotník a alkoholik, který se však se svým prvním případem musí doopravdy poprat poté, co Watson nečekaně zemře.

Nejhollywoodštější

Ačkoliv hollywoodskou hvězdu Juda Law v adaptacích Guye Ritchieho Sherlock Holmes a Sherlock Holmes: Hra stínů, tak trochu válcuje neméně slavný Robert „Holmes“ Downey Jr., v roli těžce zkoušeného Watsona mu to sekne. Inteligentní švihák vzdoruje nebezpečí, ale i Sherlockovým rozmarům, pokusům a náladám. A vybojovat si prostor pro osobní život a lásku taky pro něj taky jednoduché. Protože spolupráce s géniem je tak trochu jako manželství.

Dr. Watson jako hollywoodský krasavec Jude Law

Nejromantičtější

Vojenský lékař John Watson s posttraumatickou stresovou poruchou a nepříliš taktní Sherlock = populární pár fanouškovské literatury současnosti. Těžko říct, zda tvůrci tušili, co spustí. Ač i předtím v takzvaných slashových povídkách vystupovali Sherlock a Watson jako pár, po odvysílání první série BBC Sherlock se s podobnými úvahami – zvláště fanynek – roztrhl pytel. Seriálového Sherlocka partnerství s jakýmkoliv pohlavím příliš nezajímá, fanynky však s chutí rozvíjejí chemii, kterou vidí mezi oběma hrdiny. A tak na papíře, pardon spíš na internetu mají o zábavu i romantiku postaráno.

Nejpřelomovější

Holmesa hlídá Watson(ová) Foto: archiv Prima

 

Jak označit „Watsona“ Lucy Liu? Jednoznačně jako nejpřelomovější. Zároveň však pokračuje v tradici výrazných „watsonovských“ představitelů, zkušená doktorka totiž není žádné béčko. Byť to stejně jako její nepřímí „předchůdci“ nemá se svým geniálním a rebelantským parťákem jednoduché. Tentokrát doktorku čeká ještě úkol navíc – na návštěvu totiž přijede její matka.

Sherlock Holmes: Jak prosté uvidíte každou středu ve 20.15 na Prima love

Šárka Novotná

Setkání s Irene bude pro Sherlocka bolestivé

Irene Adler – osudová žena Sherlocka. Které herečky ji ztvárnily?

Sherlock Holmes: Jak prosté

Sherlock Holmes a Watsonová. Dají to někdy dohromady?

Sherlock a Watson

Policie mu nedá ani vindru. Je Sherlock Holmes bez peněz?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama