Jak naladit Prima LOVE: Digitální vysílání

Poradíme Vám, jak náš kanál na Vaši televizi naladit.
Jak naladit Prima LOVE - set-top-box
Jak naladit Prima LOVE - set-top-box

reklama

Pokud přijímáte digitální vysílání (máte novou televizi, která přijímá digitální signál, nebo máte u televize set-top-box), vyzkoušejte ladění programů v menu Vaší televize. Pokud Prima LOVE nemůžete naladit, je možné, že bydlíte v oblasti, která ještě není pokryta signálem. Pro lepší představivost si prohlédněte naši mapu.

 

Mapa pokrytí MUX3, Prima Love

Mapa ke stažení zde


Prima LOVE vysílá v multiplexu 3, ve kterém vysílaly programy Z1 a Public TV. Pokud jste tedy donedávna mohli naladit tyto stanice, měli byste naladit i Prima LOVE.

 

Pokud přijímáte signál Primy TV a Primy COOL a nedaří se Vám vyhledat signál Primy LOVE, ověřte, z kterého vysílače jejich signál pravděpodobně přijímáte (přijímaný kanál, natočení antény apod.). Je možné, že tyto programy přijímáte z některého z přidaných a dokrývacích vysílačů (seznam vysílačů multiplexu 2 je uveden na http://www.iprima.cz/prijem-tv/digitalni-pozemni-prijem). Pokud tento vysílač není uveden v seznamu vysílačů multiplexu 3 na této stránce, budete mít s příjmem signálu Primy LOVE problémy.

Pokud jste v místě předpokládaného příjmu (mapa pokrytí), vyberte ze seznamu nejbližší vysílač. U každého je odkaz na jeho samostatné pokrytí – slouží pro základní orientaci, jakou máte šanci přijímat signál ze zvoleného vysílače. Pravděpodobně na něj budete muset natočit anténu, zejména v případě, liší-li se více od současného nasměrování. Přes ruční ladění nastavte vybraný kanál. Na ukazatelích síly a kvality signálu uvidíte, jestli je signál dostatečný. Pokud nebude, je potřeba experimentovat s umístěním, směrováním antény, popř. její výměnou za anténu s větším ziskem, nebo se obrátit na místního odborníka. Je otázkou, jestli v tom případě není jednodušší zvolit příjem ze satelitu.

Pokud vysílač, ze kterého přijímáte signál Primy TV a Primy COOL, je v seznamu vysílačů multiplexu 3 a nemůžete naladit Prima LOVE, bude potřeba také experimentovat s umístěním antény, popř. ji vyměnit za anténu s větším ziskem, nebo se obrátit na místního odborníka.

 

Přechod na digitální terestrické vysílání probíhá na celém území ČR, ukončen by měl být 11. listopadu 2011, s výjimkou oblastí Jeseník a Zlín, kde bude analogové vysílání vypnuto nejpozději 30. června 2012.

 

Program Prima Love je vysílán v rámci multiplexu 3 operátora Czech Digital Group z následujících stanovišť:


 Název vysílače

 Stanoviště

 Kanál

 Mapa pokrytí

 Termín spuštění

BRNO-HÁDY

 Brno - Hády

59

Brno - Hády

BRNO-MĚSTO

 Brno, Barvičova

59

Brno - Barvičova

BRNO

 Kojál

59

Brno

PRAHA

 Cukrák

59

Praha

PRAHA-MĚSTO

 Praha - město

59

Praha - město

ÚSTI NAD LABEM

 Buková hora

55

Ústí nad Labem

PLZEŇ

 Krašov

52

Plzeň

SUŠICE

 Svatobor

52

Sušice

ČESKÉ BUDĚJOVICE

 Kleť

22

České Budějovice

JIHLAVA

 Javořice

30

Jihlava

TRUTNOV

 Černá hora

60

Trutnov

OSTRAVA SLEZSKA  OSTR

 vodárna Hladnov

48

Ostrava - Slez

OSTRAVA

 Hošťálkovice

48

Ostrava - Hošťál.

JESENÍK

 Praděd

51

Jeseník

ZLÍN

 Tlustá hora

25

Zlín

LIBEREC Ještěd

60

Liberec
PARDUBICE Krásné

34

Pardubice
KARLOVY VARY Tři Kříže

60

Karovy Vary
ZNOJMO Kraví hora

49

Znojmo

 

Dne 12.11.2011 došlo k přeladění vysílačů Ostrava – Hošťálkovice a Ostrava – Hladnov na kanál 48. Diváci, kteří přijímali signál z těchto vysílačů, si budou muset přeladit svoje digitální přijímače, aby mohli nadále sledovat Primu LOVE.

 

Máte stále problémy s naladěním Prima LOVE?

Napište nám prostřednictvím TOHOTO FORMULÁŘE. Poradíme Vám.

 

reklama

reklama