Inspirace na dárek? Stvořitelka Kůstky má sérii pro teenagery

To, že za knihami o Temperance Brennan a částečně i seriálem, který na motivy těchto titulů vznikl, stojí uznávaná forenzní antropoložka Kathy Reichs, je známé. Kathy se však nevěnuje jen psaní o Temperance, ale i literatuře pro teenagery. Na nich spolupracuje se synem, klasické románky nečekejte!
Sběratelé kostí - osmá řada
Sběratelé kostí - osmá řada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sběratele kostí dáváme vždy v úterý ve 20.15 na Prima love.

A to už proto, že hlavní hrdinkou série Kathy a Brandona Reichsových je čtrnáctiletá Tory Brennan, příbuzná naší Temperance Brennan. Tory s pratetičkou spojuje jak nadprůměrná inteligence, tak i pěkná dávka zarputilosti. Běžný rámec detektivky však tentokrát Kathy Reichs nestačil a rozhodla se peripetie „malé“ Tory šmrncnout trochou paranormálna.

Superpátrači

V první knize řady s názvem Virus tak Tory se svými též brilantními kamarády přijde na kloub utajenému experimentu s psím virem, kterým se parta kolem Tory nakazí. Výsledek? Zbystří se jim schopnosti, což je cool, na druhou stranu jim jde někdo po krku. A je otázkou, zda kvůli odhalení experimentu či pátrání po starém zločinu, který je k experimentu přivedl. Koktejl exotiky a šarmu outsiderů v jedničce Kathy a Brandon namíchali mistrně, nic tedy nebránilo pokračování.

Hrdinové knih jsou Kathy a Brandona Reichs

Hrdinkou knih je Tory Brennan

Pirátský poklad a jiné příhody

Speciální schopnosti partě teenagerů zůstanou a využijí je hned v dalším pokračování Seizure (Záchvat). Hrozí totiž uzavření institutu, kde pracují rodiče všech teenagerů, a tudíž i rozpad party, Tory a spol. tedy zahájí výpravu za „ztraceným“ pirátským pokladem. Dramatická zápletka? Nejsou jedinými hledači. V třetím pokračování Code se zas teenageři musí potýkat se zneškodněním bomby, která tiká a tiká…

Březnová novinka

Poslední díl Exposure vyšel v Americe 4. března. V češtině je zatím dostupný jen úvodní Virus, pokud však potomek zvládá číst v angličtině, není problém koupit další Kathyiny počiny třeba na Amazonu. A porovnat, zda autorka brilantně zvládá i mládežnické čtení.

Co čeká seriálovou „tetu“ Temperance Brennan v úterním díle? Vyšetřování vraždy muže, kterému v lese někdo ustřelil obličej, i utkání s jejím arcinepřítelem Christopherem Pelantem.

Americký úspěšný seriál Sběratelé kostí

Sběratelé kostí: Kdo jsou kolegové Kůstky a Bootha?

Sběratelé kostí VII (4) - Obrázek 7

Sběratelé kostí: Top 5 míst k hledání mrtvol

Sběratelé kostí VII (10) - Obrázek 3

Sběratelé kostí představí kompulzivní poruchu v praxi


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama