Inge Lindström z Místa činu má nového parťáka

Podivný případ ve čtvrtek vyšetří komisařka Inge Lindström. Někdo totiž vraždí mezi umělci, jejichž jména vyhlašuje v televizní show – nakonec půjde o krk i jí samotné! Inge má také nového parťáka Tobiase von Sachsena. Jeho představitele Heinricha Schmiedera potkal smutný osud.
Místo činu - Čtyři jezdci apokalypsy
Místo činu - Čtyři jezdci apokalypsy
archiv Primy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Další epizodu z úspěšného německého seriálu Místo činu: Čtyři jezdci z Apokalypsy uvidíte ve čtvrtek ve 20.15 na Prima love.

Albánské kořeny

Heinrich Schmieder se narodil v roce 1970 do rodiny s albánsko-banátskými kořeny. O výběru herecké kariéry měl zřejmě poměrně rychle jasno, neboť už od 21 studoval herectví Zinner Studio v Mnichově. Brzy nato začal působit ve filmové i televizní produkci, v sérii Místa činu si poprvé zahrál už počátkem 90. let.

Parťák Inge

Po boku Inge Lindström se však poprvé objevil až roku 1999, kdy Místo činu: Čtyři jezdci z Apokalypsy vzniklo. Později spolu řešili ještě dopadení násilníka a vraha žen v Místě činu: Brémy – Zběsilost, jež vzniklo o dva roky později.

Schimanski: Moltke

Jaká je historie seriálu Místo činu? Můžete ho sledovat už 40 let

Po boku hvězd

V té době si Schmieder ještě střihl roli v oceňovaném snímku Tunel, který se odehrává ve východním Německu. Zahrál si tu po boku německých hvězd Alexandry Marii Lary a Sebastiana Kocha. A nechyběl ani u jednoho z nejznámějších německých filmů posledních deseti let – Pádu třetí říše. Ztvárnil zde příslušníka SS Rochuse Mische.

Nečekaná smrt

I později se Schmieder věnoval především účinkování v kriminálkách, v roce 2010 však přišla šokující zpráva – čtyřicetiletý herec nečekaně zemřel v hotelu v italském Livigno, kde se účastnil cyklistického závodu Bike Transalp. Zůstala po něm žena a dvě děti. Jeho poslední role byla v (taktéž kriminálním) televizním snímku Komissarin Lucas – Spurlos.

Místo činu: Čtyři jezdci Apokalypsy, kde Heinrich Schmieder ztvárnil jednu ze svých výrazných rolí, uvidíte ve čtvrtek od 20.15 na Prima love.

A co by mohla vyprávět další Allenova dcera?

Místo činu řeší milostný trojúhelník: prožil ho Woody Allen, ale i Ingrid Bergman

Nevěsta na útěku: Julie Roberts

Nejen v kriminálce Místo činu se objevují extrémně podivné nevěsty!

Johanna a dobrodruh: Nebe nad Afrikou

Seriál Místo činu bude řešit problematiku přistěhovalců. Rozumíte jí?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama