Geniální padouši popkultury. Nepřítel X-menů i zlovolný kouzelník

Geniální matematik, hacker a arcilotr Christopher Pelant jde Kůstce po krku. Též velice schopná patoložka je na útěku a musí nejen Pelanta odrovnat, ale také ochránit svou rodinu. Než zjistíte, čemu všemu dnes musí oblíbená hrdinka čelit, mrkněte na pár zajímavých geniálních arcilotrů popkultury.
Voldemort
Voldemort
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sběratele kostí uvidíte v úterý ve 21:15 na Prima love.

Sherlock

Nejznámější detektivní padouch? Dost možná právě Moriarty - úhlavní nepřítel neméně proslulého Sherlocka Holmese. Zatímco Holmes má přízvisko geniálního detektiva, Moriarty je génius zločinu, což s chutí rozvíjejí právě filmové a seriálové adaptace (neboť v knížkách Moriarty zas tolik prostoru neměl).

Před dvěma lety pak v „sherlockovském univerzu“ došlo k odvážné změně - tvůrci seriálu Jak prosté obsadili postavu padoucha herečkou. A že i ženská verze Moriartyho má grády, můžete posoudit právě na Prima love. Seriál Jak prosté je tu k vidění každou středu večer, aktuálně běží už druhá řada.

Sherlock Holmes: Jak prosté. Kdo bude Moriarty?

Sherlock Holmes: Znáte všechny podoby Moriartyho?

Nenávist k X-menům

Pozoruhodného záporáka má zatím také poslední filmová adaptace komiksových X-menů. V X-men: Budoucí minulost je totiž hrozbou pro mutanty „malý“ profesor Trask, vynálezce pro X-meny smrtících Sentinelů. Trask rozhodně není mutantům nakloněn. Wolverine se ho však v podstatě vrací do minulosti zachránit… Je třeba zabránit, aby ho další mutantka Mystique nezabila.

Protože právě využití jejích genů by znamenalo zkázu mutantního druhu. Traska si zahrál skvělý Peter Dinklage, známý například jako brilantní Tyrion z Hry o trůny. Rozhodně padouch, který stojí za pozornost.

 

"Ty víš kdo" antihrdina

A malá zvláštnost nakonec. Voldemort možná není génius v pravém slova smyslu, ale v kouzelnickém světě Harryho Pottera rozhodně ano. Nadstandardně schopný a zlovolný kouzelník je nějakým způsobem přítomen ve většině dílů potterovské série, od filmové adaptace 4. dílu ho pak ztvárňuje výborný, byť notně - a poněkud odpudivě - namaskovaný Ralph Fiennes.

A není divu, že pro Voldemorta (a pár smrtijedů) má slabost i část fanoušků, kteří jinak fandí dobré straně. Aspoň většinou. Nehledě na to, že mladá, „kompletní“ verze tohoto génia v podání britského herce Christiana Coulsona byla v druhém díle série obzvlášť sexy.

Přemůže Kůstka Pelanta? Uvidíte v úterý ve 21:15 na Prima love.

Reklama
Reklama