Exkluzivní rozhovor s hlavní hvězdou Cizinky: Jamie s Clare bojuje

Ve 22.25 uvidíte už devátý díl úspěšného seriálu Cizinka, jehož druhá série se natáčela částečně i poblíž Prahy. A proto máme tu čest přinést vám exkluzivně rozhovor s hvězdami seriálu. Jak představitel Jamieho nahlíží na vztah s Claire?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celým jménem James Alexander Malcolm MacKenzie Fraser je mladý a pohledný skotský válečník a romantik s komplikovanou minulostí a smyslem pro humor. Jeho osud se střetne s osudem krásné bitevní sestry Claire Randall, která se objeví ve světě a čase, jenž je jí zcela cizí. Jamie má slibně našlápnuto k politické kariéře a na to stát se výborným vůdcem. S Claire dlouho bojuje, než si uvědomí, že ji skutečně miluje.

Představitele Jamieho, Sama Heughana, jsme se zeptali na několik otázek. Jak on sám vnímá vztah Claire a Jamieho? Kdo v jeho podání je Jamie?

Jaký má historie dopad na Jamieho charakter?

Seriál se odehrává v roce 1743 a Jamie je prototyp člověka dané doby, který neustále bojuje s Claire. Claire je velmi moderní žena, která má morální zásady a je přesvědčena o tom, jak by se měly věci dělat. Jamie zažil tvrdou výchovu, je ale velmi bystrý a intelektuálně na výši. Proto uvidíte celou přehlídku scén, kde mají Jamie a Claire neshody. Jamie chce jednat jedním způsobem, ale Claire má o tom jinou představu. A jak to tak bývá u mužů, poslechne ženu a plní to, co si přeje, ačkoli si nemyslí, že je to nejlepší řešení situace.

Cizinka promo 2 Foto: Cizinka promo 2Foto: AllJak byste Jamieho popsal?

Jamie je velmi loajální člověk, je to muž své doby a je na danou dobu moderní a inteligentní, ale pořád má v sobě zakořeněny způsoby vychování, kterými řeší situace. Vztah s Claire ho učí novým věcem, i když má své zažité způsoby, ukazuje mu, jak žít okamžikem. A to samé dělá Jamie, myslím, že se skvěle doplňují a učí se jeden od druhého. Jinak Jamie má mnoho vlastností, je velmi opatrný a trpělivý, ale dokáže být také nesnesitelný.

Co myslíte, že je jeho hnací motor? Co mu pomáhá v rozhodování?

Při prvním setkání Jamie působí tak trochu ztraceně, právě se vrátil z Francie, kde poměrně dlouhou dobu bojoval na hranicích. Vrací se jako psanec, proto má problém s kontaktováním své rodiny. Nicméně ve chvíli, kdy se dostane do Leoch, ho opět nečekají radostné časy. Vzhledem k přetrvávajícímu nebezpečí dochází k celé řadě problémů a neshod s Colum a Dougal.

Jak byste popsal milostný vztah mezi Jamiem a Claire?

V seriálu se budeme držet trošku zkrátka oproti knižní předloze. Ale i tak je tu spousta milování, sexu, touhy a lásky, která tvoří důležitou část jejich vztahu. Učí se jeden od druhého, Jamie je ve svých 22 let panic a jeho první setkání s intimnostmi je až s Claire, oproti tomu ona je vdaná žena, tudíž je zde určitá rozpolcenost, co je správně.

 Cizinku můžete sledovat ve 22.25 každou sobotu na Prima Love.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama