Chytré ženy v seriálech. To je Kůstka, Scullyová nebo Watson(ová)

Smart is the new sexy. Tak lze charakterizovat nejen boom mírně asociálních, ovšem o to inteligentnějších filmových či seriálových hrdinů od Sheldona po Sherlocka, ale i o něco dlouhodobější popularitu intelektuálek ve filmech i seriálech.
Kůstka
Kůstka
archiv Prima

reklama

Protože k dopadení vrahů vám víc než podpatky a růž pomůže vzdělání a mozek. A pokud máte ještě talent k pronášení vtipně kousavých poznámek – tím lépe. Mrkněte na několik slavných chytrých hlav populárních seriálů.

 

Legendární Dana Scullyová

Akta X - Dana Scullyová

Hlavní ženská postava z kultovního seriálu Akta X se nesmazatelně zapsala do světa sci-fi, krimi i popkultury vůbec. Zvláštní agentka FBI, skeptická parťačka Foxe Muldera, má titul z přírodních věd i medicíny, chladný, logický úsudek a ve dvojici jednoznačně zastává pozici toho „racionálnějšího“ (nic proti Mulderovi). Je známé i to, že inspiraci při psaní postavy Scullyové měli tvůrci v další slavné chytré hrdince – Clarice Starlingové z Mlčení jehňátek. A perlička na závěr – studio chtělo Scullyovou jako plavovlasou sexbombu, ale autoři si prosadili, že Gillian Anderson se pro roli hodí víc. A dobře udělali. Akta X můžete vidět každé úterý na Prima COOL.

Dámy Rizzoliová a Islesová

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

Že na pitevně vše končí? Naopak, teprve začíná! Alespoň v seriálu Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně určitě. A chytré holky jsou tu hned dvě. Maura Dorothea Islesová aneb „královna mrtvých“ je patoložka, která často spolupracuje s oddělením vražd, a Jane Rizzoliová, jež zde působí jako policistka. Isles je chodící encyklopedie a skvělá odbornice, Rizzoliová nadaná a bystrá vyšetřovatelka – dohromady tvoří prakticky neporazitelný tým. Nejen bostonští zločinci, třeste se. 

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně můžete každý čtvrtek shlédnout na Primě ve 22.30

Adlerová/Watsonová

Lucy Liu ukázala, že na takovou roli má Foto: archiv Prima

Lucy Liu ukázala, že na takovou roli má. Foto: archiv Prima

Kdo je společně s Moriartym největší výzvou pro geniálního Sherlocka Holmese? Neméně chytrá Irene Adlerová. Femme fatale mnoha podob, vždy však, nejen pro Sherlocka, neodolatelná. Proplouvá literaturou i filmovými a televizními zpracováními desítky let a ztvárnily ji mnohé herečky. Nejnověji pak – v americké adaptaci sherlockovských příběhů Sherlock Holmes: Jak prosté – Natalie Dormer. A právě tento seriál, který můžete premiérově vidět každou středu na Prima love, vyrukoval i s další brilantní ženskou (proti)hráčkou, lékařkou Joan Watson (ano, variantou doktora Watsona) v podání Lucy Liu.

Temperance Kůstka Brennanová

Kůstka

Kůstka 

Hned třemi doktoráty – z antropologie, forenzní antropologie a kineziologie se může pyšnit Temperance „Kůstka“ Brennanová, hlavní hrdinka seriálu Sběratelé kostí. Brennanová, proslulá svými kousavými průpovídkami, spolupracuje s agentem FBI Seeleyem Boothem a týmem různě profilovaných specialistů a specialistek. Předlohu má ve stejnojmenné postavě z knih spisovatelky, antropoložky a jedné ze scenáristek seriálu Kathy Reichs. Seriálová Temperance je však například oproti knižní hrdince výrazně mladší.

Sběratele kostí uvidíte každé úterý od 20.10 na Prima love!

Kůstka

Kdo stvořil knižní i seriálovou Kůstku?


Lucy Liu (Profilová fotografie)

Stala se dr. Watsonovou a rozdělila Ameriku!

 

Mulder a Scullyová – hlavní hrdinové seriálu Akta X

Akta X jsou ve finále. Připomeňte si 10 zajímavostí!

Šárka Novotná

reklama

reklama