Charlotte Lindholmová má „okno“. A jde jí o život.

10 hodin si nepamatuje komisařka Lindholmová, když se probudí v nemocnici. Vrací se na místo nehody a naráží na podivnosti. Ve vsi se vraždilo, obětí byla i žena Charlotte velmi podobná. Pro scenáristy je téma amnézie zlatý důl plný záhad. Mrkněte na snímky, kde hraje ztráta paměti hlavní roli.
Místo činu
Místo činu

Místo činu: Ztracená vzpomínka v pátek od 20.00 na Prima love.

Nolanův start

Obzvlášť drásavý thriller před patnácti lety namíchal režisér Christopher Nolan ve snímku Memento. Příběh Leonarda, kterému zavraždili ženu a on jako na potvoru ztratil krátkodobou paměť, doslova „odstartoval“ Nolanovu hvězdnou kariéru. Leonard si během pátrání všechny nové poznatky buď fotí, nebo rovnou tetuje na tělo, a v netradičně vyprávěném snímku se objevují i další postavy, které jsou zřejmě s vraždou nějak spojené. A konec je šokující.

Zmatená Kidmanová

Zatím jeho poslední film Koleje osudu na fotce s Nicole Kidman (2014)
Zatím jeho poslední film Koleje osudu na fotce s Nicole Kidman (2014)
Bontonfilm

Pouhých pár týdnů je v kinech snímek Dřív než půjdu spát pracující s podobnou zápletkou. Nicole Kidmanová si zde vystřihla roli Christine, jíž se každou noc vymaže paměť a předchozí dny si vybavuje jen díky videodeníku vedeném s jejím psychiatrem a vyprávění manžela. Jenže jednou ji záznam z předchozího dne varuje, ať nikomu nevěří, a Christine se vydává za poznáním toho, co spáchala. Byť i tady může být poznání kruté – amnézii totiž způsobil několikanásobný průstřel hlavy.

Záhada tmavovlásky

Amnézii v jednom ze svých nejslavnějších snímků využil i další kultovní režisér David Lynch. V dramatu Mullholland Drive z roku 2001 jí trpí tmavovláska Camille, kterou by v autě zastřelil záhadný muž, kdyby do nich nenarazil další vůz. Se začínající herečkou Betty se pak vydává po stopách vlastní paměti i předchozího života v hollywoodských „kulisách“ – snímek se totiž odehrává v L.A. Mimochodem právě role Betty katapultovala do té doby pro Ameriku neznámou Naomi Wattsovou na cestu mezi hollywoodské superhvězdy.

Místo činu: Ztracená vzpomínka v pátek ve 20.15 na Prima love.

 

Schimanski: Černý víkend

Místo činu: Do seriálového kultu Německa se přidalo i Rakousko a Švýcarsko

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama