Charlotte Lindholmová má „okno“. A jde jí o život.

10 hodin si nepamatuje komisařka Lindholmová, když se probudí v nemocnici. Vrací se na místo nehody a naráží na podivnosti. Ve vsi se vraždilo, obětí byla i žena Charlotte velmi podobná. Pro scenáristy je téma amnézie zlatý důl plný záhad. Mrkněte na snímky, kde hraje ztráta paměti hlavní roli.
Místo činu
Místo činu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Místo činu: Ztracená vzpomínka v pátek od 20.00 na Prima love.

Nolanův start

Obzvlášť drásavý thriller před patnácti lety namíchal režisér Christopher Nolan ve snímku Memento. Příběh Leonarda, kterému zavraždili ženu a on jako na potvoru ztratil krátkodobou paměť, doslova „odstartoval“ Nolanovu hvězdnou kariéru. Leonard si během pátrání všechny nové poznatky buď fotí, nebo rovnou tetuje na tělo, a v netradičně vyprávěném snímku se objevují i další postavy, které jsou zřejmě s vraždou nějak spojené. A konec je šokující.

Zmatená Kidmanová

Zatím jeho poslední film Koleje osudu na fotce s Nicole Kidman (2014)
Zatím jeho poslední film Koleje osudu na fotce s Nicole Kidman (2014)
Bontonfilm

Pouhých pár týdnů je v kinech snímek Dřív než půjdu spát pracující s podobnou zápletkou. Nicole Kidmanová si zde vystřihla roli Christine, jíž se každou noc vymaže paměť a předchozí dny si vybavuje jen díky videodeníku vedeném s jejím psychiatrem a vyprávění manžela. Jenže jednou ji záznam z předchozího dne varuje, ať nikomu nevěří, a Christine se vydává za poznáním toho, co spáchala. Byť i tady může být poznání kruté – amnézii totiž způsobil několikanásobný průstřel hlavy.

Záhada tmavovlásky

Amnézii v jednom ze svých nejslavnějších snímků využil i další kultovní režisér David Lynch. V dramatu Mullholland Drive z roku 2001 jí trpí tmavovláska Camille, kterou by v autě zastřelil záhadný muž, kdyby do nich nenarazil další vůz. Se začínající herečkou Betty se pak vydává po stopách vlastní paměti i předchozího života v hollywoodských „kulisách“ – snímek se totiž odehrává v L.A. Mimochodem právě role Betty katapultovala do té doby pro Ameriku neznámou Naomi Wattsovou na cestu mezi hollywoodské superhvězdy.

Místo činu: Ztracená vzpomínka v pátek ve 20.15 na Prima love.

 

Schimanski: Černý víkend

Místo činu: Do seriálového kultu Německa se přidalo i Rakousko a Švýcarsko

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama